کد خبر:13779
پ
۱۴۰۲-۲۳۷۲۱۶
شهيد جبار كابوسي

شهادت صعود انسان است به معراج

شهادت صعود انسان است به معراج آری شهادت صعود انسان است به معراج ، شهادت پلی است که انسان را از مشکلات زندگی نجات می دهد و ازاین راه است که انسان معبود خویش را می یابد. *محدثه نسائی گروه حماسه و مقاومت هوران – شهيد جبار كابوسي درسال ۱۳۴۴ در خانواده مذهبي شاهكوهي پا […]

شهادت صعود انسان است به معراج

آری شهادت صعود انسان است به معراج ، شهادت پلی است که انسان را از مشکلات زندگی نجات می دهد و ازاین راه است که انسان معبود خویش را می یابد.

*محدثه نسائی

گروه حماسه و مقاومت هوران – شهيد جبار كابوسي درسال ۱۳۴۴ در خانواده مذهبي شاهكوهي پا به عرصه گيتي گذاشت و در هفت سالگي به محيط علم ودانش قدم گذاشت كه تا سال چهارم دبيرستان اين مقاطع را با موفقيت پشت سرگذاشت.

او درهمين زمان بود كه وارد بسيج روستاي اوزينه شده و فعاليت نموده و بعد از گذران دوره‌هاي خاص نظامي براي اولين بار براي دفاع ازحريم اسلام و مسلمين و ستيز با دشمنان بعثي به پاسگاه شرحاني در عراق رفته وبعد از رشادتهاي بسيار بامزدوران بعثي در تاريخ ۲۲/۱/۶۲ مفقودالاثر گرديد

پس از گذشت چند سال پيكر مطهرش در تفحصها شناسايي شده و طي مراسمي ويژه تشييع گرديد و به خاك سپرده شد.

شهيد كه به يكي از اسماء حسني خدا ناميده بود، هنگام جواني به ديدار خالق خود شتافت و با رفتن خود درخت اسلام و انقلاب را بارور نمود شهيد کاووسی عاشق امام بود و براي نداي امام امت درس را رها نموده و به جبهه رفت . او مي‌گفت كه ما جوانان هستيم كه بايد جبهه‌ها را پر كنيم.

قسمتی از وصیت نامه شهید جبار کابوسی

آری شهادت صعود انسان است به معراج ، شهادت پلی است که انسان را از مشکلات زندگی نجات می دهد و ازاین راه است که انسان معبود خویش را می یابد. به خدا سوگند علاقه ی من به شهادت از عشق و علاقه ، طفل به پستان مادر بیشتر است.

شهيد جبار كابوسي

مشخصات شهید:

جبار كابوسي
نام پدر: علي اكبر
تاريخ تولد: ۱۳۴۴
محل تولد: شاهكوه
تاريخ شهادت: ۲۲/۱/۱۳۶۲
محل شهادت: شرحاني
ارگان اعزام‌كننده: بسيج
مسئوليت در جبهه: رزمنده
سال تحصيلي: چهارم دبيرستان

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید