کد خبر:13349
پ
۱۴۰۲-۱۶۲۹۲۴۵
شناسایی ۸۸۰ شهید غریب اسارت

شناسایی ۸۸۰ شهید غریب اسارت در کشور

شناسایی ۸۸۰ شهید غریب اسارت در کشور دبیر کنگره ملی شهدای غریب اسارت کشور گفت: ۸۸۰ شهید غریب اسارت که به طرق مختلف به دست دشمن شهید شده اند در سطح کشور شناسایی شده‌اند. حسینیه هوران – به منظور شناسایی شهدای غریب اسارت ۱۸ سفر در چهار ماه گذشته به نقاط مختلف کشور انجام شده […]

شناسایی ۸۸۰ شهید غریب اسارت در کشور

دبیر کنگره ملی شهدای غریب اسارت کشور گفت: ۸۸۰ شهید غریب اسارت که به طرق مختلف به دست دشمن شهید شده اند در سطح کشور شناسایی شده‌اند.

حسینیه هوران – به منظور شناسایی شهدای غریب اسارت ۱۸ سفر در چهار ماه گذشته به نقاط مختلف کشور انجام شده که در این سفرها ۸۸۰ شهید غریب اسارت شناسایی شده اند.

وی افزود: از مجموع این شهدای شناسایی شده ۶۳۹ شهید با نام شناسایی شده و اطلاعات اولیه آنها نیز از جمله زادگاه و اردوگاه و … مشخص شده است.

دبیر کنگره ملی شهدای غریب اسارت کشور خاطرنشان کرد: از مجموع این شهدا ۲۵ شهید مربوط به استان مرکزی است که این رقم در ابتدا ۱۱ شهید بوده است.

وی ادامه داد: اطلاعات و شناسایی شهدای غریب اسارت از طریق اطلاعات همرزمان و آزادگان، صلیب سرخ و کمیته جست و جوی مفقودین به دست آمده و ۱۹۹ نام شهید توسط یکی از ایثارگران نیروی زمینی ارتش و فایل‌های صوتی از آزادگانی که می‌گویند این شهید با ما بوده است، به کنگره اعلام شده‌ است.

دبیر ستاد استانی شهدای غریب اسارت استان مرکزی نیز در این آیین گفت: ۲۵ شهید غریب اسارت اکنون در استان مرکزی شناسایی شده که باید با خانواده این شهدا دیدار صورت گیرد.

ابراهیم نصیری اضافه کرد: کنگره شهدای غریب اسارت استان مرکزی به عنوان پیش کنگره برای آمادگی حضور در کنگره شهدای اسارت کشور برگزار شده است.

وی از جمله اهداف برگزاری این پیش کنگره را آشنایی با مشکلات جانبازان و آزادگان عنوان کرد و گفت: کنگره کشوری در سال آینده برگزار می شود.

انتهای پیام/هوران

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید