کد خبر:14649
پ
۱۴۰۲-۱۳۴۳۰۷
یادمان شهدای هویزه

یادمان شهدای هویزه روزانه میزبان ۴ هزار زایر است

یادمان شهدای هویزه روزانه میزبان ۴ هزار زایر است مدیر یادمان و زیارتگاه شهدای هویزه گفت: زیارتگاه‌های شهدای هویزه و شلمچه شاهد بیشترین حضور زایران راهیان نور هستند و روزانه ۴ هزار زایر به یادمان شهدای هویزه می‌آیند. به گزارش هوران – مجید چَعب مدیر زیارتگاه شهدای هویزه در اردوهای راهیان نور گفت: یادمان و […]

یادمان شهدای هویزه روزانه میزبان ۴ هزار زایر است

مدیر یادمان و زیارتگاه شهدای هویزه گفت: زیارتگاه‌های شهدای هویزه و شلمچه شاهد بیشترین حضور زایران راهیان نور هستند و روزانه ۴ هزار زایر به یادمان شهدای هویزه می‌آیند.

به گزارش هوران – مجید چَعب مدیر زیارتگاه شهدای هویزه در اردوهای راهیان نور گفت: یادمان و زیارتگاه شهدای هویزه به‌عنوان اولین یادمان دفاع مقدس در عمر ۴۲ ساله خود در تمام طول سال به‌صورت شبانه روزی میزبان عاشقان شهدا از مناطق بومی، استانی و بین المللی است. این یادمان برنامه‌های متنوعی در طول سال دارد که در زمان اردوهای راهیان نور به اوج می‌رسند.

وی افزود: امسال به‌دلیل تقارن روزهای پایانی سال با ماه مبارک رمضان اردوهای راهیان نور فشرده‌تر برگزار می‌شود و اوج ایام آن از ۲۱ بهمن تا ۲۱ اسفند خواهد بود.

مدیر زیارتگاه شهدای هویزه در ادامه گفت: ستاد فرهنگی زیارتگاه هویزه در کنار دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق (ع) تهران که در ۲۰ سال گذشته توفیق خادمی راهیان نور را در زیارتگاه شهدای هویزه در ایام اسفند بر عهده دارند، برنامه‌هایی را برای زائران و بازدیدکنندگان تدارک دیده است.

یادمان شهدای هویزه روزانه میزبان ۴ هزار زایر است

چَعب گفت: برنامه‌های روایتگری شهدا مناسب اقشار مختلف توسط راویان دفاع مقدس، آزادگان و بازماندگان حماسه هویزه از جمله حاج عظیم ابراهیم پور برگزار می‌شود. همچنین نمازهای جماعت، حلقه‌های نهج البلاغه خوانی با محوریت شهید محمدحسین علم الهدی، انس با قرآن کریم در جوار مزار شهدای هویزه برپا می‌شود. این روزها به دلیل همزمانی اردوهای راهیان نور با ماه شعبان سخنرانی، مولودی خوانی، نورافشانی از برنامه‌های در حال اجرا در این اردوهای است. نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا هم با هدف آشنایی دانش آموزان و دانشجویان با پیشرفت‌های ایران در این یادمان برپا شده است. همچنین نمایشگاه‌های «اون وقتا که شما نبودی» و «اگر انقلاب اسلامی نبود» با هدف تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی برای زائران برپا شده‌اند.

وی در ادامه گفت: دو پویش کتابخوانی «ویولن زن روی پل» و «نیمه دیگرم» در قالب ششمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس برای زائران در حال اجرا هستند. همچنین بیش از ۱۵۰ جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس از جمله «سفر سرخ»، «حماسه هویزه»، «سید حسین» و «فریاد و سکوت» در کتابفروشی زیارتگاه هویزه به فروش می‌رسند. کتاب‌های پویش جشنواره مورد اشاره با ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌شوند.

مدیر زیارتگاه شهدای هویزه در بخش بعدی سخنان خود گفت: در این یادمان، طرح «مدرسه هویزه» نیز در حوزه کودک و نوجوان در حال برگزاری است. این طرح برای مخاطبان بومی منطقه و زائران در نظر گرفته شده که در پایان آن، نوجوانان مستعد برای خادمی شهدای هویزه دعوت می‌شوند.

چعب گفت: زیارتگاه‌های هویزه و شلمچه شاهد حضور بیشترین زائران راهیان نور هستند و به‌طور متوسط روزانه ۴ هزار زایر از اقشار مختلف از سراسر کشور به یادمان هویزه می‌آیند. درباره برنامه‌های این یادمان در ماه مبارک رمضان، باید به جزخوانی روزانه قرآن کریم، افطاری و سحری ساده و ویژه برنامه‌های شب قدر برای خادم‌ها و زایرها اشاره کرد. باتوجه به زیرساخت‌های مناسب اسکان، آشپزخانه و سالن‌های همایش و جلسات، این یادمان میزبان کاروان‌های تربیتی از نقاط مختلف کشور است که با قصد ۱۰ روزه مستقر می‌شوند.

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید