کد خبر:12211
پ
۱۴۰۲-۱۰۴۴۰
بیش از ۲۲ میلیون زائر در عراق

بیش از ۲۲ میلیون زائر در آیین اربعین شرکت کردند

بیش از ۲۲ میلیون زائر در آیین اربعین شرکت کردند علی المؤید، رئیس سازمان رسانه و ارتباطات عراق تاکید کرد که پوشش رسانه‌ای زیارت اربعین امسال، بزرگترین پوشش در تاریخ بوده است. به گزارش گروه سیاسی هوران – موج بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور از چند روز گذشته آغاز شده است و بسیاری از […]

بیش از ۲۲ میلیون زائر در آیین اربعین شرکت کردند

علی المؤید، رئیس سازمان رسانه و ارتباطات عراق تاکید کرد که پوشش رسانه‌ای زیارت اربعین امسال، بزرگترین پوشش در تاریخ بوده است.

به گزارش گروه سیاسی هوران – موج بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور از چند روز گذشته آغاز شده است و بسیاری از افراد که از طریق مرز‌های زمینی وارد کشور عراق شده بودند با خودرو‌های شخصی به شهر‌های خود بازمی‌گردند. با توجه به خستگی زائران و احتمال خواب‌آلودگی آن‌ها حین رانندگی، وقوع تصادفات جاده‌ای محتمل است و بنابراین توصیه می‌شود زائران پیش از آغاز رانندگی، استراحت کافی داشته باشند.

مدیریت حرم حضرت عباس (ع) اعلام کرد: بیش از ۲۲ میلیون نفر از داخل و خارج عراق در آیین راهپیمایی اربعین امام حسین (ع) روز چهارشنبه به اوج خود رسید، شرکت کردند. مدیریت حرم حضرت عباس (ع) تعداد زائرین اربعین امام حسین (ع) در کربلای معلی را ۲۲ میلیون و ۱۹ هزار و ۱۴۶ نفر اعلام کرد. طبق آمار رسمی، در سال گذشته حدود ۲۱ میلیون زائر در این مراسم شرکت کردند

موفقیت آمیز بودن طرح تیپ رزمی العباس برای اربعین

فرماندهی تیپ رزمی العباس از موفقیت آمیز بودن طرح اربعین ۱۴۴۵ هجری قمری و آمادگی زودهنگام برای طرح اربعین سال آینده خبر داد. این لشکر در بیانیه‌ای اعلام کرد که زیارت اربعین، بزرگترین وظیفه این تیپ پس از نبرد‌های آزادسازی عراق از چنگ داعش است.

میثم الزیدی، فرمانده تیپ رزمی العباس، گفت که این طرح توسط هزاران رزمنده اساسی و ذخیره اجرا شد و پشتیبان طرح کلی امنیتی اربعین بود. الزیدی ضمن اشاره به آماده کردن طرحی زودهنگام برای اربعین سال آینده که از لحاظ گستردگی، خدمات بیشتری ارائه خواهد شد، از همه کسانی که طرح امسال را به صورت کاملا روان و بدون مشکل و با همکاری با دستگاه‌های امنیتی و نهاد‌های رسمی اجرا کردند، تقدیر و تشکر کرد.

مشارکت بیش از دو هزار روزنامه نگار در پوشش زیارت اربعین

علی المؤید، رئیس سازمان رسانه و ارتباطات عراق تاکید کرد که پوشش رسانه‌ای زیارت اربعین امسال، بزرگترین پوشش در تاریخ بوده است. وی در بیانیه‌ای از نخست وزیر، عتبه عباسی و حسینی، استانداری و همه دستگاه‌های پشتیبان که مشارکت بیش از دو هزار و ۲۸۶ اصحاب رسانه در پوشش رسانه‌ای اربعین را تسهیل کردند، تقدیر و تشکر کرد. وی گفت که در پوشش اربعین، دست کم ۹۳۸ روزنامه نگار خارجی وابسته به بیش از ۴۴ کشور و نزدیک به هزار و ۳۰۰ روزنامه نگار عراقی تنها در شهر کربلا مشارکت داشتند.

آخرین آمار ورود و خروج زائران اربعین حسینی

ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: تا ساعت ۶ صبح امروز بیش از چهار میلیون نفر از مرز‌های زمینی و هوایی به خاک عراق سفر کرده اند. بر اساس اعلام ستاد مرکزی اربعین، آمار ورود به کشور از امروز به اوج خود خواهد رسید و تا ساعت ۶ صبح امروز ۱۶ شهریور، سه میلیون و ۱۹۰ هزار نفر نیز به کشور بازگشته اند.

مشارکت بیش از ۱۲ میلیون زائر در زیارت اربعین در نجف اشرف

ماجد الوائلی، استاندار نجف اشرف اعلام کرد: بیش از ۱۲ میلیون زائر در زیارت اربعین در این استان شرکت کردند. وی در بیانیه‌ای کوتاه گفت استان نجف اشرف از ابتدای زیارت اربعین تا به امروز میزبان بیش از ۱۲ میلیون زائر بوده است. گفتنی است پیش از این عتبه مقدس عباسی، شمار کل زائران اربعین حسینی امسال را بیش از ۲۲ میلیون نفر اعلام کرد. در بیانیه رسمی عتبه عباسی تأکید شده این تعداد مربوط به کسانی است که از اول ماه صفر تا ساعت ۱۲ ظهر بیستم صفر از چهار ورودی اصلی بغداد، نجف، بابل و حسینیه به کربلا وارد شده‌اند.

ستاد اربعین: زائران بازگشت خود را به جمعه موکول نکنند

ستاد مرکزی اربعین از زائران خواست تا بازگشت خود را به روز جمعه موکول نکنند و سریعتر به کشور بازگردند. در متن اطلاعیه شماره ٢۵ ستاد مرکزی اربعین آمده است: بیش از یک میلیون زائر در عراق باقی مانده‌اند و روز جمعه بالاترین ورودی زائر در یک روز به کشور را خواهیم داشت. زائرین عزیز ورود خود به کشور را به روز جمعه موکول نکنند و سریعتر به کشور بازگردند. روز جمعه کمبود وسیله نقلیه از کربلا به سوی مرز‌ها خواهد بود. اتوبوس‌های ایرانی برای کمک به حمل و نقل زائرین به سمت کربلا حرکت خواهند کرد. مجددا تاکید می‌شود زائرین عزیز مراقب خستگی، خواب آلودگی و سرعت بالای رانندگان عزیز عراقی باشند.

عراق: بیش از ۳۰ میلیون زائر اربعین از اینترنت مجانی استفاده کردند

وزارت ارتباطات عراق تاکید کرد که بیش از ۳۰ میلیون نفر از اینترنت مجانی در ایام اربعین استفاده کردند. در بیانیه وزارت ارتباطات عراق آمده است که با رسیدن اربعین به روز آخر خود، آمار‌ها نشان می‌دهد که ۳۰ میلیون زائر از اینترنت مجانی در کربلا، نجف، کاظمین و سامرا، گذرگاه‌های مرزی الشیب (چذابه)، شلمچه، المنذریه (خسروی) و زرباطیه (مهران) استفاده کردند. بیانیه مذکور افزود که وزارت حمل و نقل به دستور و پیگیری شخص هیام الیاسری، وزیر ارتباطات عراق، اینترنت مجانی را برای نخستین بار در مسیر‌های زوار و گذرگاه‌های مرزی در دسترس قرار داد.

پایان پیام/ هوران

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید