کد خبر:11901
پ
۱۴۰۲-۷۴۸۴
حزب الله آماده جنگ است

تهدیدهای توخالی گالانت نصرالله را می خنداند

تهدیدهای توخالی گالانت نصرالله را می خنداند/ حزب الله آماده جنگ است و بازدارندگی اسرائیل آسیب دیده است رسانه‌های رژیم موقت صهیونیستی این روزها، بیش از هر زمان دیگری درباره پیامدهای «فاجعه‌بار» آغاز جنگی جدید علیه لبنان گزارش می‌دهند و اذعان دارند که تهدیدهای وزیر جنگ رژیم «توخالی» و برای دبیرکل حزب‌الله «مضحک» است. گروه […]

تهدیدهای توخالی گالانت نصرالله را می خنداند/ حزب الله آماده جنگ است و بازدارندگی اسرائیل آسیب دیده است

رسانه‌های رژیم موقت صهیونیستی این روزها، بیش از هر زمان دیگری درباره پیامدهای «فاجعه‌بار» آغاز جنگی جدید علیه لبنان گزارش می‌دهند و اذعان دارند که تهدیدهای وزیر جنگ رژیم «توخالی» و برای دبیرکل حزب‌الله «مضحک» است.

گروه محور مقاومت هوران: رسانه‌های صهیونیستی همچنان درباره امکان آغاز یک جنگ جدید با حزب‌الله لبنان و سناریوهای مربوط به تحولات شمال فلسطین اشغالی و سطح فرسایش بازدارندگی اسرائیل و فروپاشی اعتماد و انسجام «جبهه داخلی اسرائیل» گزارش می‌دهند.

به گزارش هوران، وبگاه شبکه «المیادین»، با انتشار یادداشتی در این خصوص نوشت: «چند رسانه اسرائیلی در مورد آن‌چه وضعیت “تنش در شمال” و احتمال آغاز جنگ با حزب‌الله گفته می‌شود، نوشتند و تاکید کردند که در هرگونه جنگی با حزب‌الله، رژیم اشغالگر دچار یک وضعیت فاجعه بار خواهد شد و تهدیدات اخیر “یوآو گالانت” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای “سید حسن نصرالله” دبیرکل حزب‌الله “مضحک” تلقی می‌شود».

«آلون آویتار» سرهنگ دوم در نیروهای ذخیره ارتش اشغالگر و کارشناس مسائل عربی، به کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به این‌که شکاف در اسرائیل «فرصتی» برای حزب‌الله است، گفت که سید حسن نصرالله شخصیت «سردرگمی» نیست و می‌بیند که واقعیت اسرائیل «شکننده است و شکاف داخلی در حال گسترش است».

تهدیدهای توخالی؛ شهرک نشینان تحمل جنگ را ندارند

«کوبی ماروم» سرتیپ نیروهای ذخیره و کارشناس امور امنیت قومی رژیم صهیونیستی نیز درباره بازدید اخیر یو‌آو گالانت از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با لبنان می‌گوید: «تهدیدهای گالانت علیه لبنان، توخالی است. زمانی که وی طرف دوم را تهدید نظامی می‌کند باید این تهدید قابل اتکا و اجرا باشد، اما این تهدیدات توخالی است و اسرائیل، بر روی پیشگیری از آغاز چنین جنگی تکیه کرده است».

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در همین ارتباط گزارش داد: «سید حسن نصرالله با شنیدن تهدید گالانت از خنده منفجر می‌شود».

«نتان زهاوی» روزنامه‌نگار صهیونیست نیز با اشاره به دانش بسیاری از فرماندهان و رهبران اسرائیلی در سطوح عالی می‌گوید: «اگر اسرائیل موفق شود از هر هزار موشکی که به سمت آن شلیک می‌شود، تنها چند صد تا را خنثی کند، صدها موشک بر روی مراکز مسکونی خواهد افتاد و مردم آن را تحمل نمی‌کنند و نمی‌توانند تحمل کنند».

«آری شاویت» تحلیل‌گر امور سیاسی در کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل نیز درباره «فاجعه‌بار بودن جنگ آتی» هشدار داد و گفت که باید تلاش زیادی برای جلوگیری از آن انجام شود و خواستار «ضرورت آمادگی برای آن» شد.

وی افزود: «قدرت محور مقاومت به شدت افزایش یافته و «اسرائیل» در مقایسه با محور مقاومت “در آستانه فروپاشی” به نظر می‌رسد».

حزب الله آماده جنگ است و بازدارندگی اسرائیل آسیب دیده است

«ایتان بن الیاهو» فرمانده سابق نیروی هوایی رژیم موقت نیز در گفت‌وگو با کانال ۱۲ تلویزیون این رژیم اذعان می‌دارد که قدرت بازدارندگی ارتش اشغالگر آسیب دیده است.

«گرشون هاکوهین» سرتیپ در نیروهای ذخیره اسرائیل، با بررسی ارزیابی‌های اخیر موساد و امان که می‌گوید سید نصرالله «خواهان جنگ نیست» گفت که «این ارزیابی‌ها را می‌پذیرد» اما با استناد به استقرار نیروهای رضوان و آماده باش آن‌ها تاکید می‌کند: «این امر نیز روشن است که سازمان نصرالله آماده جنگ است».

رسانه‌های صهیونیستی، روز جمعه پیش (۱۱ آگوست) گزارش دادند که جبهه داخلی، آماده جنگ نیست و شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمالی با کمبود بیش از ده‌ها هزار پناهگاه مواجه است. این به آن معناست که ۲.۵ میلیون شهرک نشین، بدون حفاظت زندگی می‌کنند و این امر در سایه افزایش تنش‌ها با حزب‌الله در مرز لبنان است.

رسانه‌های صهیونیستی تقریبا هر روز به این موضوع می‌پردازند و پنجشنبه پیش نیز درباره تدارک حزب الله برای «غافلگیری اسرائیل» هشدار دادند. سرتیپ «اوری آگمون» از فرماندهان امنیتی اسرائیل در خصوص وضعیت آماد‌ه‌باش در شمال گفت که وضعیت فعلی «یادآور احساساتی است که قبل از جنگ یوم کیپور حاکم بود.

انتهای پیام/هوران

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید