کد خبر:5648
پ
۱۴۰۱-۱۱۴۳
اقدامات خصمانه آمریکا علیه مقاومت

تحریم ۵ فرد و نهاد از سوی آمریکا به بهانه ارتباط با حزب الله

تحریم ۵ فرد و نهاد از سوی آمریکا به بهانه ارتباط با حزب الله دولت آمریکا، سه فرد و دو نهاد لبنانی را تحریم کرد. به گزارش گروه جهان هوران – آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه خود علیه مقاومت، از وضع تحریم های جدید علیه جنبش حزب الله لبنان خبر داد. براساس این گزارش، وزارت […]

تحریم ۵ فرد و نهاد از سوی آمریکا به بهانه ارتباط با حزب الله

دولت آمریکا، سه فرد و دو نهاد لبنانی را تحریم کرد.

به گزارش گروه جهان هوران – آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه خود علیه مقاومت، از وضع تحریم های جدید علیه جنبش حزب الله لبنان خبر داد.

براساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که سه فرد و دو نهاد را به دلیل ارائه خدمات مالی به حزب‌الله و یا خرید سلاح برای این گروه در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

این تحریم ها عادل محمد منصور، مدیر اجرایی گروه القرض الحسن حزب الله را که قبلاً توسط آمریکا تحریم شده بود و همچنین شرکت دیگر موسوم به الخبرا را که وی با آن ارتباط است، هدف قرار می دهد.

تحریم های آمریکا همچنین شامل حسابداران این شرکت به نام ناصرحسن نصر و همچنین حسن خلیل می شود که به ادعای وزارت خزانه داری آمریکا در کمک به حزب الله برای دستیابی به تسلیحات فعال بوده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت: افراد و شرکت‌هایی که امروز تحریم شدند، به حزب‌الله در سراسر لبنان کمک مالی کرده اند.

این نهاد آمریکایی ادعا کرد: فعالیت این افراد و نهادها به عنوان متخصصان و مؤسسات مالی از جمله روش های دیگر حزب الله برای سوء استفاده از سیستم مالی جهت حمایت از برنامه بی ثبات کننده خود است.

این در حالی است که شیخ علی دعموش نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: پس از اینکه آمریکایی در جنگ نرم و سیاست فشار و محاصره و تحریم و گرسنه نگه داشتن مردم لبنان شکست خوردند به ایجاد هرج و مرج و فروپاشی لبنان دلبسته اند.

وی افزود: این نسل و نسل‌های آتی ایمان و بصیرت دارند و آنها هرگز به اهداف خبیث خود یا ویرانی کشور ما و گرفتن عناصر قدرت آن یا بر هم زدن ثبات و وحدت آن نخواهند شد.

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید