کد خبر:15132
پ
۱۴۰۳-۲۸۷
قتل‌عام ۱۳ کودک بی‌دفاع در بیمارستان شفاء

کلکسیون جنایات رژیم صهیونیستی در غزه / قتل‌عام ۱۳ کودک در مجتمع شفاء

کلکسیون جنایات رژیم صهیونیستی در غزه / قتل‌عام ۱۳ کودک در مجتمع شفاء یک سازمان برجسته حقوق‌بشری با افشای ابعاد تازه از جنایات شنیع اشغالگران در مجتمع پزشکی شفاء در شهر غزه اعلام کرد که نظامیان صهیونیست ۱۳ کودک را در این بیمارستان و اطراف آن مقابل چشمان خانواده‌هایشان عامدانه به گلوله بستند و شهید […]

کلکسیون جنایات رژیم صهیونیستی در غزه / قتل‌عام ۱۳ کودک در مجتمع شفاء

یک سازمان برجسته حقوق‌بشری با افشای ابعاد تازه از جنایات شنیع اشغالگران در مجتمع پزشکی شفاء در شهر غزه اعلام کرد که نظامیان صهیونیست ۱۳ کودک را در این بیمارستان و اطراف آن مقابل چشمان خانواده‌هایشان عامدانه به گلوله بستند و شهید کردند.

گروه بین‌الملل هوران: درحالی که هر روز ابعاد جدیدی از جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها در بیمارستان شفاء در غرب شهر غزه که از ابتدای هفته قبل مورد تجاوز نیروهای اشغالگر قرار گرفته است فاش می‌شود، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه در گزارش جدید خود از یک جنایت جدید نظامیان وحشی ارتش صهیونیستی خبر داد.

قتل‌عام ۱۳ کودک بی‌دفاع در بیمارستان شفاء

دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه در این زمینه با استناد به مدارک و شواهد موثق گزارش داد که نظامیان ارتش اسرائیل ۱۳ کودک را در بیمارستان شفاء و اطراف آن با شلیک مستقیم گلوله اعدام میدانی کردند و این تجاوزات همچنان ادامه دارد.

این سازمان تأکید کرد: این‌گونه جنایات و اعدام‌ها نقض فاحش قوانین بین‌المللی از جمله قواعد حقوق بشری بوده و جنایت علیه بشریت به‌شمار می‌رود و در چارچوب تداوم جنایت نسل‌کشی است که اسرائیل از ۶ ماه قبل تاکنون علیه مردم غزه مرتکب می‌شود. ارتش اسرائیل در طول بیش از یک هفته عملیات نظامی خود در داخل و اطراف بیمارستان شفاء جنایات هولناکی را به‌طور سیستماتیک مرتکب شده است و به این جنایات ادامه می‌دهد که بارزترین آنها قتل‌های از پیش برنامه‌ریزی‌شده و اعدام‌های غیرقانونی علیه غیرنظامیان فلسطینی است.

در ادامه این گزارش آمده است: تیم میدانی سازمان دیده‌بان حقوق بشر بعد از گفت‌وگو با شاهدان عینی جنایات اسرائیل در مجتمع پزشکی شفاء و اطراف آن متوجه شد که نظامیان صهیونیست عامدانه مرتکب جنایت قتل و اعدام کودکان فلسطینی ۴ تا ۱۶ ساله شده‌اند. قتل این کودکان بی‌دفاع درحالی انجام شد که آنها به‌همراه خانواده‌هایشان در محاصره ارتش اسرائیل قرار داشتند یا در تلاش برای فرار بودند.

«علی صلوحه» یکی از فلسطینی‌های ساکن خانه‌های اطراف بیمارستان شفاء در گفت‌وگو با تیم دیده‌بان حقوق بشر گفت که نظامیان اسرائیلی پسر ۹ساله او و یک کودک ۶ساله دیگر را عامدانه مورد هدف گلوله قرار داده آنها را مقابل چشمان خانواده‌هایشان کشتند.

وی در توضیح این جنایت هولناک اشغالگران گفت: “ارتش رژیم صهیونیستی ظهر روز یکشنبه ۲۴ مارس از ساکنان خانه‌های اطراف بیمارستان شفاء خواست منازل خود را تخلیه کنند اما زمانی که این مردم درحال خروج از خانه‌هایشان بودند و تنها ده متر راه رفته بودند ناگهان در معرض تیراندازی نظامیان صهیونیست قرار گرفتند و من با چشمان خودم دیدم که آنها دو کودک را که یکی از آنها پسر خودم بود، کشتند.

کودکان غزه بزرگترین قربانی جنایات اسرائیل
این مرد فلسطینی ادامه داد: ما زمانی که می‌خواستیم اجساد این کودکان را از زمین برداریم نیروهای دشمن در خودروهای نظامی به‌سمت ما شلیک کردند و ما مجبور شدیم کودکان خود را در حالی که روی زمین افتاده و غرق در خون بودند رها کنیم و این درحالی بود که صهیونیست‌ها همچنان به قتل کودکان ادامه می‌دادند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه تصریح کرد: بیش از یک‌سوم قربانیان جنگ اسرائیل در غزه، کودکان هستند و از ۷ اکتبر تاکنون ۱۴ هزار و ۴۰۵ کودک در غزه به شهادت رسیده‌اند و ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم برای حمایت از غیرنظامیان فلسطینی اقدام فوری کند و دادگاه کیفری بین‌المللی نیز موظف به محاکمه اسرائیل است.

این سازمان حقوق‌بشری همچنین از گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه اعدام‌های فراقانونی خواست برای تحقیق و مستندسازی درباره قتل‌ها و جنایاتی که نظامیان صهیونیست در مجتمع پزشکی شفاء و اطراف آن انجام داده‌اند اقدام فوری و عاملان این جنایات را محاکمه کنند.

بیمارستان شفاء از ابتدای هفته گذشته تحت محاصره و حملات وحشیانه ارتش اشغالگر قرار دارد و تاکنون صدها نفر از کادر درمانی، بیماران و پناهندگان داخل بیمارستان به شهادت رسیده‌ یا زخمی شده‌اند.

اشغالگران محاصره وحشتناکی علیه این بیمارستان و مناطق اطراف آن تحمیل کرده‌اند و به‌مدت یک هفته است که افراد محبوس در بیمارستان الشفاء و خانه‌های اطراف آن آب و غذا ندارند.

«سلامه معروف» رئیس دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه اعلام کرد که صدها غیرنظامی در داخل مجتمع پزشکی شفاء توسط نیروهای اشغالگر مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. صهیونیست‌ها از هفته قبل شروع به قتل‌عام غیرنظامیان در این بیمارستان کرده‌اند و علاوه بر آن کل منطقه اطراف این مجتمع پزشکی را به‌شکل دائمی مورد هدف قرار می‌دهند.

اما هولناک‌ترین جنایتی که نظامیان وحشی رژیم اشغالگر در مجتمع پزشکی شفاء انجام داده‌اند تجاوز به زنان از جمله زنان باردار در این بیمارستان مقابل چشمان خانواده و همسرانشان و سپس به شهادت رساندن آنهاست!!

انتهای پیام/

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید