کد خبر:12927
پ
۲۰۲۳۱۰۱۳_۲۱۳۷۰۷
شیرجه زدن روی نان

شیرجه زدن روی نان!

شیرجه زدن روی نان! مجید زارعی یکی از نیروهای هلال احمر در دوران مقدس خاطره‌ای دارد که می‌گوید: سال ۶۲ درگیری با کومله و دموکرات داشتیم. سه روز بود که غذا نخورده بودم. دیدم رد نان خشک روی زمین است؛ نشستم به جمع‌کردن و خوردن نان‌ خشک‌ها. حماسه و مقاومت هوران – بیشتر وقت‌ها در […]

شیرجه زدن روی نان!

مجید زارعی یکی از نیروهای هلال احمر در دوران مقدس خاطره‌ای دارد که می‌گوید: سال ۶۲ درگیری با کومله و دموکرات داشتیم. سه روز بود که غذا نخورده بودم. دیدم رد نان خشک روی زمین است؛ نشستم به جمع‌کردن و خوردن نان‌ خشک‌ها.

حماسه و مقاومت هوران – بیشتر وقت‌ها در سفره‌های جبهه نان خشک و در نهایت پنیر و ماست بود. خیلی‌ وقت‌ها هم به رزمنده‌ها در یک روز فقط یک قرص نان می‌‌رسید و بعضی وقت‌ها هم به قدری درگیر جبهه و جنگ می‌شدند که خواب و خوراک از آن‌ها گرفته می‌شد.

هوران شیرجه زدن روی نان

«مجید زارعی» یکی از نیروهای هلال احمر در دوران دفاع مقدس است. او خاطره‌ای دارد از زمانی که تا سه روز غذایی نخورده بود و از کسی هم طلبکار نبود. خاطره‌ وی در ادامه می‌آید:

سال ۱۳۶۲ بعد از ۳ روز پاکسازی منطقه از کومله و دموکرات غذا نخورده بودم. یک دفعه رد نان خشک را روی زمین دیدم. نشستم به جمع‌کردن و خوردن. مسئول بهداری من را دید، زد پشتم و گفت: «چکار می‌کنی؟» گفتم: «سه روزه که غذا نخورده‌ام!» او داخل ماشینی را که پر از نان بود، نشانم داد. من هم از شدت گرسنگی پریدم روی نان‌ها و شروع به خوردن کردم.

شیرجه زدن روی نان

از سمت چپ نفر دوم شهید قمی معاون شهید کاوه، نفر سوم شهید کاوه و نفر چهارم مجید زارعی

شهید کاوه وقتی این صحنه را دید، از من پرسید: «برای چی غذا نخوردی؟!» گفتم: «در این سه روز گردان‌ها می‌گفتند از کدام گردانی؟ من هم می‌گفتم از هلال‌احمر. آنها هم می‌گفتند: غذای شما را هلال‌احمر باید بدهد.» شهید کاوه از این موضوع خیلی ناراحت شد. فرماندهان را صدا زد و به خاطر این اتفاق نهیبی به آنها زد. سپس به من گفت: «چکار کنم که مرا حلال کنی؟» من هم گفتم: «فقط باهم عکس بگیریم.»

مجید زارعی در سال ۱۳۶۴ و ۱۰ روز بعد از ازدواج به جبهه اهواز رفت و مسئول یک بیمارستان صحرایی شد. ۲ روز بعد از حضور در بیمارستان صحرایی، بعثی‌ها منطقه را بمباران شیمیایی کردند. وی به همراه ۶ پزشک دیگر که شیمیایی شده بودند، به بیمارستان امام حسین(ع) تهران منتقل شدند.

پایان پیام/هوران

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید