کد خبر:11957
پ
۱۴۰۲-۷۴۹۹
پدر شهیدان برجعلی‌زاده آسمانی شد

حجت‌الاسلام محمدتقی برجعلی‌زاده پدر شهیدان محمود و مصطفی برجعلی‌زاده آسمانی شد.

پدر شهیدان برجعلی‌زاده آسمانی شد حجت‌الاسلام محمدتقی برجعلی‌زاده پدر شهیدان محمود و مصطفی برجعلی‌زاده آسمانی شد. به گزارش هوران – پیکر حجت‌الاسلام محمدتقی برجعلی‌زاده پدر شهیدان محمود و مصطفی برجعلی‌زاده، امروز ۳۱ مرداد ساعت ۹:۳۰ از مقابل مسجد باب الجنة به سمت گلزار شهدا تشییع شد. این پدر ایثارگر طی سال‌های ۱۳۶۱ و ۱۳۶۴ دو […]

پدر شهیدان برجعلی‌زاده آسمانی شد

حجت‌الاسلام محمدتقی برجعلی‌زاده پدر شهیدان محمود و مصطفی برجعلی‌زاده آسمانی شد.

به گزارش هوران – پیکر حجت‌الاسلام محمدتقی برجعلی‌زاده پدر شهیدان محمود و مصطفی برجعلی‌زاده، امروز ۳۱ مرداد ساعت ۹:۳۰ از مقابل مسجد باب الجنة به سمت گلزار شهدا تشییع شد.

این پدر ایثارگر طی سال‌های ۱۳۶۱ و ۱۳۶۴ دو فرزندش را تقدیم راه اسلام و نزدیک به ۴۰ سال در بر داغ فراق آنان صبر کرد.

شهید محمود برجعلی‌زاده فرمانده گردان لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) در دوران دفاع مقدس بود. وی مدتی به تحصیل علوم اسلامی مشغول بود. محمود و برادرش مصطفی در رشته‌های رزمی فعالیت می‌کردند. آنان از نیروهای انقلابی بودند و با شروع جنگ تحمیلی محمود عازم جبهه‌ها شد و پس از رشادت‌های بسیار در مرزهای شرق و غرب کشور سرانجام ۲ فروردین سال ۱۳۶۱ در عملیات فتح‌المبین به درجه رفیع شهادت نایل آمد و در شب شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) در گلزار شیخان به خاک سپرده شد.

برادرش مصطفی متولد دی‌ماه سال ۱۳۴۸، در ۱۶ سالگی عازم جبهه‌ها شد. نوای مداحی و اذانش در دل سنگرها طنین‌انداز بود. سرانجام بهمن سال ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ و در منطقه فاو به شهادت رسید.

بخشی از وصیت‌نامه شهید محمود و مصطفی برجعلی‌زاده

محمود برجعلی‌زاده:
«باید بگویم که این ناجوانمردان که نتوانستند به ما ضربه کاری بزنند. اگر بخواهند از نظر اقتصادی چاه‌های نفت ما را بگیرند، آنقدر می‌جنگیم تا خونمان با طلای سیاه آمیخته شود و کارشان را مختل سازد و اینگونه اسلام را به آن ها بنمایانیم و این چنین جهان را به حیرت وا داریم و ادامه خون حسین‌بن علی(ع) را به نمایش بگذاریم.

پدر و مادرم برای اسلام نگران باشند نه برای من، ما می‌رویم، امیدواریم خدا هم ما را بپذیرد. پیامم به ملت بیدار همیشه در صحنه این است که هیچگاه از امام و خطش جدا نشوید برادرانم و خواهرانم را حزب‌اللّهی و در خط امام تربیت کنید تا در مقابل مسامحه‌گران بایستند.»

مصطفی برجعلی‌زاده:
«در این زمان نیز امام عزیزمان که از سلاله پاک پیامبران است ما را راهنما است و هر کس که به ندای او لبیک گوید نجات می‌یابد و هر کس که پشت به او بکند از راه به در خواهد شد و از جهنمیان خواهد بود. ان‌شاالله خداوند ما را از یاران با وفای او قراردهد تا بتوانیم دین مبین اسلام را با یاری خداوند بر جهان مسلط کنیم.»

پایان پیام/هوران

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید