کد خبر:13542
پ
۱۴۰۲-۲۳۴۸۵۳۷
سی‌امین روز «طوفان الاقصی»

سی‌امین روز «طوفان الاقصی»|بمباران اردوگاه المغازی با ۵۱ شهید

سی‌امین روز «طوفان الاقصی»|بمباران اردوگاه المغازی با ۵۱ شهید/ وزیر صهیونیست: باید علیه غزه از «بمب اتم» استفاده شود/ درخواست بلینکن از ابومازن درباره آینده غزه سی‌امین روز «طوفان‌الاقصی» با ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه آغاز شد و این رژیم همزمان با حضور بلینکن وزیر خارجه آمریکا،جنایت هولناک دیگری را با بمباران […]

سی‌امین روز «طوفان الاقصی»|بمباران اردوگاه المغازی با ۵۱ شهید/ وزیر صهیونیست: باید علیه غزه از «بمب اتم» استفاده شود/ درخواست بلینکن از ابومازن درباره آینده غزه

سی‌امین روز «طوفان‌الاقصی» با ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه آغاز شد و این رژیم همزمان با حضور بلینکن وزیر خارجه آمریکا،جنایت هولناک دیگری را با بمباران اردوگاه المغازی مرتکب شد که دهها شهید و زخمی به جا گذاشت.

گروه بین‌الملل هوران – در سی‌امین روز جنگ غزه بعد از عملیات طوفان الاقصی حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه ادامه دارد.

در اولین دقایق بامداد امروز، ارتش رژیم صهیونیستی با توپخانه شرق خان یونس واقع در جنوب نوار غزه را گلوله باران کرد.

شهدای مقاومت

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز یکشنبه اردوگاه المغازی را در مرکز نوار غزه هدف قرار دادند که در اثر آن‌ ۵۱ نفر تاکنون شهید شده و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شده‌‌اند.

هر چند ارتش رژیم صهیونیستی به حملات بی وقفه خود به مناطق مختلف نوار غزه ادامه می‌دهد، اما رزمندگان گروههای مقاومت اسلامی با شجاعت هر چه تمام‌تر به مقابله با تجاوزات زمینی نظامیان صهیونیست ادامه می‌دهند و تا کنون تلفات و خسارتهای سنگینی به آنها وارد کرده‌‌اند.

ابوعبیده سخنگوی گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش حماس تاکید کرده است که جنگ و نبرد شجاعانه رزمندگان مقاومت در تاریخ جاودانه خواهد شد. به گفته وی، طی ساعات اخیر، ۲۴ دستگاه تانک و نفربرزرهی و بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفته است.

سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی از هدف قرار دادن خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی در شرق خان یونس با خمپاره خبر داد.

از سوی دیگر جنگنده های اسرائیلی، غرب غزه را بمباران کردند که در نتیجه آن منزلی ویران شد که تاکنون دستکم پنج نفر به شهادت رسیده‌اند.

سی‌امین روز «طوفان الاقصی»|بمباران اردوگاه المغازی با ۵۱ شهید/ و

مهمترین تحولات بیست و نهمین روز طوفان الاقصی را در این گزارش دنبال کنید:

۱۶:۵۷- واکنش دمشق به تهدید وزیر صهیونیست به استفاده از بمب اتمی در غزه

یک منبع در وزارت امور خارجه سوریه گفت: اظهارات یکی از تروریست‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر استفاده از بمب هسته در غزه، شاهدی بر تروریسم دولتی این رژیم است.

این منبع افزود: این اظهارات نشان دهنده این واقعیت است که رژیم صهیونیستی سلاح‌هایی در اختیار دارد که خارج از سیستم های کنترل بین المللی بوده و آن‌ها را پنهان کرده است.

۱۶:۴۳- عربستان سعودی به درخواست استفاده از بمب هسته‌ای در غزه واکنش نشان داد

وزارت خارجه عربستان سعودی ضمن محکوم کردن اظهارات وزیر میراث فرهنگی رژیم اسرائیل مبنی بر استفاده از بمب هسته‌ای در نوار غزه، اعلام کرد اینکه به تعویق عضویت این وزیر در کابینه به جای برکناری، منعکس کننده این است که قوانین و ارزش‌های انسانی در حکومت اسرائیل بی ارزش و پوج است.

۱۶:۳۲- تلاش معترضان ترکیه ای برای ورود به پایگاه هوایی اینجرلیک

شهروندان معترض ترکیه ای در آدانا در اعتراض به اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی اقدام به تجمع و ورود به پایگاه هوایی اینجرلیک کردند که متعلق به ناتو و آمریکاست.
این اقدام شهروندان ترکیه با برخورد پلیس روبرو شده و پلیس با گاز اشک آور و آب فشار قوی اقدام به متفرق کردن مردم کرد.

۱۶:۱۸- حزب الله: محل تجمع نظامیان اشغالگر را هدف قرار دادیم

حزب الله لبنان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان مقاومت محل تجمع نظامیان ارتش صهیونیستی را در «بیاض بلیدا» هدف قرار داده‌اند که این حمله موفق بوده و مستقیما به اهداف اصابت کرده است.

۱۶:۱۳- نماینده صهیونیست نیز خواستار نابودی کامل نوار غزه شد

اسحاق کروزر، عضو پارلمان رژیم اسرائیل (کنست) نیز در ادامه اظهارات غیرانسانی و جنجالی کابینه نتانیاهو گفت که نوار غزه باید از روی نقشه کاملا محو شود تا پیام تل‌آویو به سایر دشمنان اسرائیل برسد.

۱۶:۰۱- درخواست بلینکن از محمود عباس در ارتباط با آینده غزه

مسئول بلند پایه آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفت که وزیر خارجه آمریکا در دیداری که امروز با رئیس تشکیلات خودگردان در رام الله داشته، به او گفته است که این تشکیلات باید در آینده غزه نقش محوری ایفا کند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که محمود عباس بازگشت تشکیلات خودگردان به نوار غزه را به حل و فصل پرونده‌های سیاسی فراگیر از جمله قدس شرقی مرتبط کرده است.

۱۵:۳۰ – فعال شدن آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی

همزمان با فعال شدن آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی، شبکه المیادین از هدف قرار دادن منطقه «المالکیه» واقع در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

۱۵:۲۹- افزایش شمار شهدای غزه به ۹۷۷۰ نفر

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که طی ۳۰ روز از حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه، ۹۷۷۰ فلسطینی که ۴۸۰۰نفر آن‌ها کودک و ۲۵۵۰ تن از آن‌ها زن هستند، به شهادت رسیده اند.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه همچنین شمار مجروحان در غزه را هم تا این لحظه ۲۴۸۰۸ نفر اعلام کرد.

وی افزود: ۷۰ درصد از شهدا و مجروحان حمله به غزه زن و کودک هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد: هنوز ۲۶۶۰ نفر از جمله ۱۲۷۰ کودک زیر آوار هستند.

این مقام بهداشتی فلسطین تصریح کرد که تنها در ۲۴ ساعت گذشته اشغالگران اسرائیلی دست به ۲۴ کشتار و جنایت فجیع در حق فلسطینیان زدند که طی آن ۲۴۳ نفر به شهادت رسیدند.

۱۵:۲۴- حمله به پایگاه آمریکا در شمال شرق سوریه

شبکه المیادین لبنان گزارش داد که مقاومت اسلامی عراق پایگاه نظامیان آمریکا در «تل‌بیدر» واقع در استان الحسکه سوریه را هدف قرار داده است.

مقاومت اسلامی عراق امروز یکشنبه برای چندمین بار اعلام کرد که پایگاه نظامیان آمریکا را در شرق سوریه هدف حمله خود قرار داده است.

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مجاهدان مقاومت اسلامی عراق پایگاه اشغالگران آمریکا در تل‌بیدر واقع در غرب شهر الحسکه سوریه را با پهپاد هدف قرار داده‌اند و این پهپاد مستقیما به هدف اصابت کرده است.»

۱۵:۲۲- دیدار بلینکن با ابومازن

وزیر خارجه آمریکا با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله دیدار کرد که طی آن، عباس خواستار توقف فوری جنگ علیه غزه شد و گفت که تلاش برای کوچاندن فلسطینیان از غزه و قدس و کرانه باختری غیرقابل قبول است.

۱۵:۱۵- بیانیه حزب الله در مورد هدف قرار دادن مواضع ارتش اسرائیل

حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان این حزب منطقه نظامی «مسکاف عام» را در نزدیکی مرز فلسطین اشغالی با لبنان با موشک‌های هدایت شونده و سایر سلاح‌های مناسب هدف قرار داده و بخشی از تجهیزات فنی دشمن صهیونیست را منهدم کرده است.

۱۴:۴۱- مقام حزب‌الله: سخنان نصرالله دشمن را در وضعیت نگرانی و سردرگمی قرار داده است

یکی از مسئولان حزب الله با اشاره به اینکه مقاومت لبنان دفاع از مردم غزه را وظیفه خود می‌داند و از هیچ اقدامی در این راه دریغ نمی‌کند تاکید کرد سخنان سید حسن نصرالله، دشمن صهیونیستی-آمریکایی را در وضعیت نگرانی و سردرگمی قرار داده است.

مقاومت غزه

۱۴:۳۷- مقاومت غزه از انهدام دو تانک دیگر خبر داد

گردان‌های القسام حماس اعلام کرد که دو دستگاه تانک ارتش رژیم اسرائیل را این بار در شرق شمال غزه (بیت حانون) منهدم کرده است.

۱۴:۳۶- قطر: تهدیدات اسرائیل درباره حمله اتمی به غزه هیچ کمکی به پایان درگیری‌ها نمی‌کند

سخنگوی وزارت خارجه قطر با ابراز نگرانی درباره گسترش دایره درگیری‌ها در نتیجه تداوم تجاوزات اشغالگران در نوار غزه تاکید کرد که قطر همه تلاش خود را برای محافظت از غیرنظامیان انجام می‌دهد و تهدیدات اسرائیلی‌ها درباره حمله اتمی به غزه غیرواقعی است. (لینک خبر)

۱۴:۲۶- ۳۰ شهید در حمله به خانه‌ای در غرب غزه

شبکه الجزیره به نقل از خبرنگار خود در غزه از شهادت دستکم ۳۰ تن از غیرنظامیان در بمباران خانه خانواده ابوحصیره در نزدیکی بندر غزه خبر داد.

۱۴:۲۰- حماس از اقدام ضدصهیونیستی چاد استقبال کرد

جنبش حماس اعلام کرد که از اقدام وزارت خارجه چاد در فراخواندن کاردار خود از سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به کشتار تل‌آویو در غزه استقبال می‌‌کند.

این جنبش تاکید کرد که ما از کشور چاد می‌خواهیم روابط خود را با رژیم جنایتکار صهیونیستی به طول کامل قطع کند.

حماس همچنین دیگر کشورهای آفریقایی را که با رژیم صهیونیستی رابطه دارند، به قطع این روابط در حمایت از انسانیت و همسو با مواضع تاریخی آفریقا در مبارزه علیه استعمار و حمایت از حق آزادی و تعیین سرنوشت ملت‌ها فراخواند.

۱۴:۱۵- ارتش اسرائیل نیز مدعی رهگیری پهپاد مقاومت شد

بعد از آنکه پهپاد ارتش رژیم اسرائیل در منطقه النبطیه لبنان سرنگون شد، رادیو ارتش این رژیم نیز از سرنگونی پهپاد مقاومت در مرز لبنان خبر داد.

۱۴:۱۰- حزب الله از شهادت دو تن از نیروهایش خبر داد

حزب الله: شهید احمد محمد سلیم «ماهر حمزه» اهل منطقه حارث حریک در راه بیت المقدس به شهادت رسیدند.

۱۳:۵۷- ارتش اسرائیل از کشته شدن نظامی خود در غزه خبر داد

ارتش رژیم اسرائیل اعلام کرد گروهبان «یهوناتان میمون» ۲۰ ساله از تیپ ناخال ارتش این رژیم در درگیری با نیروهای مقاومت فلسطین در غزه کشته شده است.

ارتش صهیونیستی با اعلام کشته شدن این نظامی، آمار کشته‌های خود در جنگ غزه را به ۳۰ نفر افزایش داد.

۱۳:۴۰- سرنگونی پهپاد صهیونیست‌ها در جنوب لبنان

رسانه‌های محلی در جنوب لبنان از سرنگون شدن یک پهپاد متعلق به رژیم اسرائیل در منطقه «النبطیه» واقع در جنوب لبنان خبر دادند.

۱۳:۳۸- همبستگی مردم اندونزی با مردم فلسطین در غزه

ده‌ها هزار نفر از مردم اندونزی امروز یکشنبه در حمایت از مردم فلسطین در غزه و محکومیت جنایت ‌های رژیم اسرائیل در این منطقه دست به تظاهرات زدند.

۱۳:۳۷-شلیک موشک به سمت فلسطین اشغالی از سمت لبنان

رسانه‌های رژیم اسرائیل بعد از فعال شدن آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی گزارش دادند که از سمت اراضی لبنان موشک ضدزرهی به سمت فلسطین اشغالی شلیک شده است.

۱۳:۳۵- تظاهرات ضد آمریکایی در کرانه باختری

ده‌ها تن از فلسطینیان ساکن کرانه باختری امروز یکشنبه در اعتراض به سفر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به رام الله، مقر تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری دست به تظاهرات ضد آمریکایی زدند.

معترضان فلسطینی با آتش زدن تصویر بلینکن به مقاومت از عراق و لبنان تا کرانه باختری و غزه سلام و درود فرستادند و گفتند که وزیر خارجه آمریکا نباید پای خود را به کرانه باختری بگذارد؛ زیرا این فرد و کشور در قضیه فلسطین بی‌طرف نیست و جانب تل‌آویو و صهیونیست‌ها را می‌گیرند.

۱۳:۱۴- محافل امنیتی و نظامی صهیونیستی: نصرالله با استراتژی مبهم و هوشمندانه خود اسرائیل را سردرگم کرده است

محافل و کارشناسان و مسئولان نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی با تاکید بر اینکه حزب‌الله همچنان عنصر غافلگیری علیه اسرائیل را حفظ کرده معتقدند سیدحسن نصرالله با سخنان خود نشان داد یک راهبرد هوشمندانه و مبهم برای سردرگم کردن اسرائیلی‌ها پیش گرفته است.(لینک خبر)

۱۳:۰۹- وزارت خارجه تشکیلات خودگردان تهدید بمب اتمی غزه را محکوم کرد

وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین به اظهارات وزیر میراث فرهنگی رژیم صهیونیستی مبنی بر استفاده از بمب هسته‌ای در غزه واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه فلسطین آمده است: صحبت‌های نژادپرستانه و وحشیانه وزیر اسرائیل مبنی بر استفاده از بمب هسته‌ای در غزه و نابودی غزه با بمب اتم را محکوم می‌کنیم.

۱۳:۰۸-گزارش‌های تکان دهنده پزشکان غزه درباره وضعیت مجروحان/استفاده اشغالگران از انواع سلاح‌های ممنوعه

شرایط عجیب و بی سابقه شهدا مجروحان غزه نشان می دهد رژیم صهیونیستی برای اولین بار از مواد شیمیایی خاص آمریکایی در این حملات استفاده کرده است.(لینک خبر)

۱۲:۵۸- هشدار شدیداللحن انصارالله به آمریکا درباره تداوم جنایات اشغالگران در غزه

سخنگوی جنبش انصارالله یمن با انتقاد از مواضع ضعیف کشورهای عربی در نشست اردن در قبال جنایات اشغالگران علیه غزه، به آمریکا هشدار داد که در صورت تداوم حمایت‌های این کشور از رژیم صهیونیستی برای ادامه تجاوزات در نوار غزه، دایره جنگ گسترش خواهد یافت.(لینک خبر)

۱۲:۴۷- واکنش وزیر جنگ اسرائیل به تهدید اتمی غزه

یوآف گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به درخواست وزیر میراث فرهنگی رژیم اسرائیل مبنی بر استفاده از بمب اتمی در غزه گفت: اظهارات وزیر الیاهو غیرمسئولانه است.

او در ادامه در ادامه افزود: چه خوب است که او یکی از مسئولین امنیت اسرائیل نیست.

۱۲:۴۴- نتانیاهو هم به اظهارات وزیر صهیونیست در تهدید بمب اتم علیه غزه واکنش نشان داد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات غیر انسانی وزیر میراث فرهنگی کابینه خود گفت: این صحبت‌ها دور از واقعیت است

۱۲:۴۳- واکنش لاپید به اظهارات جنجالی وزیر میراث فرهنگی رژیم صهیونیستی

یائیر لاپید، رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در واکنش به گفته‌های غیر انسانی «عمیخای الیاهو»، وزیر میراث فرهنگی رژیم مبنی بر هدف قرار دادن غزه با بمب اتم گفت که این اظهارات تکان دهنده و دیوانه کننده ،خانواده‌های اسرا را آزرده خاطر می‌کند.

۱۲:۲۸- جهاد اسلامی: اظهارت وزیر نتانیاهو، واقعیت جنایت‌ آن‌ها را نشان می‌دهد

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به اظهارات غیرانسانی وزیر کابینه رژیم اسرائیل واکنش نشان داد و گفت که این اظهارات بیانگر جنایت آن‌ها علیه غزه است.

جهاد اسلامی افزود: اسرائیل همان کاری را انجام می‌دهد که عمیخای الیاهو وزیر میراث فرهنگی این رژیم در مورد هدف قرار دادن غزه با بمب اتمی ـ پیشنهاد داد و تمامی شواهد و مدارک نیز حاکی از جنایات و کشتارهایی است که این رژیم مرتکب شده است.

۱۲:۲۷- انهدام سه دستگاه تانک ارتش اسرائیل در غزه

گردان‌های القسام حماس اعلام کرد که نیروهای القسام یک دستگاه تانک ارتش رژیم اسرائیل را که به شمال غرب شهر غزه (شمال) نفوذ کرده بود، با آر‌.پی.‌جی یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده و آن را منهدم کرده‌اند. القسام همچنین با صدور بیانیه‌ای از هدف قرار دادن دو دستگاه تانک رژیم صهیونیستی که در حال نفوذ به جنوب غرب منطقه تل‌الهوی بود خبر داد.

۱۲:۱۷- واکنش نماینده کنست اسرائیل به اظهارات غیرانسانی وزیر کابینه نتانیاهو

زاهاوا گالون، عضو کنست رژیم صهیونیستی در واکنش به گفته‌های «عمیخای الیاهو»، وزیر میراث فرهنگی رژیم گفت: وزیر بی‌فرهنگ پیشنهاد استفاده از بمب هسته‌ای در غزه را می‌دهد، پس اسرای اسرائیل چی می‌شود؟

او در ادامه افزود: «[إلیاهو] می‌گوید که جنگ هزینه دارد! [خب]، بچه‌های خودت را [به غزه] بفرست تا آن‌ها هم این هزینه را بپردازند، ای‌ بی‌بُتّه».

۱۲:۰۷- واکنش حماس به اظهارات وزیر صهیونیست در تهدید استفاده از بمب اتمی علیه غزه

جنبش حماس در واکنش به اظهارات وزیر میراث فرهنگی رژیم اسرائیل که گفته بود” باید با بمب اتمی کار غزه را یک‌سره کرد”، گفت که این اظهارات وزرای کابینه نتانیاهو، تروریسم دولتی رژیم اسرائیل علیه ملت ما را منعکس می‌‌کند.

۱۱:۴۷- رهگیری هدف ناشناس در مرز لبنان با فلسطین اشغالی

سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل مدعی شد که نیروی هوایی این رژیم یک هدف ناشناس را حین عبور از لبنان به سمت فلسطین اشغالی رهگیری کرده است.

۱۱:۴۱- وزیر صهیونیستی خواستار هدف قرار دادن غزه با “بمب اتم” شد

وزیر میراث فرهنگی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که انداختن یک بمب اتمی بر سر مردم غزه تنها راه حل ممکن است.

این وزیر صهیونیستی در ادامه صحبت‌های فاشیستی و غیر انسانی خود گفت: نوار غزه نباید بر روی زمین باقی بماند، باید از نو در آنجا شهرک‌سازی کنیم.

نکته جالب در اظهارات این وزیر صهیونیست این است که او بیشتر به فکر اسرای صهیونیست است تا غیرنظامیان و این اوج توحش و ذهنیت مسموم آن‌ها را درباره فلسطینیان نشان می‌‌دهد.

۱۱:۱۲- فعال شدن آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی

منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر در منطقه الجلیل در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمده است.

۱۱:۰۵- بمباران مسجدی در شمال نوار غزه

هواپیماهای اسرائیلی مسجد ابو الخیر را در تقاطع الجرن در شرق جبالیا واقع در شمال نوار غزه بمباران کردند.

۱۰:۵۷- سازمان ملل: زندگی بسیاری از نوزادان و زنان باردار نوار غزه در خطر است

سازمان ملل با اشاره به شرایط فاجعه‌بار زنان باردار و نوزادان و کودکان در نوار غزه در سایه عدم وجود امکانات بهداشتی، اعلام کرد که نزدیک به ۷۰ درصد قربانیان حملات اسرائیل در غزه زنان و کودکان هستند و زندگی بسیاری از نوزادان و زنان باردار در خطر است.(لینک خبر)

۱۰:۴۴- گردان القدس از عملیات جدید علیه مواضع صهیونیست‌ها خبر داد

گردان طولکرم متعلق به سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز اعلام کرد که رزمندگان مقاومت در پاسخ به کشتار مردم غزه، مواضع نظامیان اشغالگر را در میدان «حسونه»، «جبل السید» و «شویکه» در کرانه باختری هدف قرار داده است.

۱۰:۲۴- تخریب زیر ساخت‌های غزه توسط رژیم صهیونیستی

منابع خبری امروز گزارش دادند: جنگنده‌‌های رژیم صهیونیستی طی ۱۲ ساعت گذشته ده‌ها پنل خورشیدی، ژنراتورهای برق، چاه‌های آب و مخازن نگهداری آب را در مناطق مختلف نوار غزه هدف قرار داده است.

۱۰:۱۹-ارتش رژیم اسرائیل: ۲۵۰۰ نقطه در غزه را هدف قرار دادیم

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از آغاز حمله زمینی به نوار غزه تاکنون ۲۵۰۰ نقطه در غزه را هدف حملات خود قرار داده است.

۱۰:۱۸- تظاهرات مردم آفریقای جنوبی در حمایت از مردم غزه

روز شنبه جمعی از مسلمانان در پاسخ به دعوت مراکز اسلامی آفریقای جنوبی در حمایت از غزه در برابر کنسولگری آمریکا در ژوهانسبورگ تظاهرات کردند.

۱۰:۱۵- وزارت خارجه چاد کاردار خود را از سرزمین‌های اشغالی فرا خواند

وزارت خارجه چاد امروز یکشنبه اعلام کرد، در اعتراض به قتل عام غیر نظامیان بی‌گناه در غزه کاردار سفارت خود در سرزمین‌های اشغالی را فراخوانده است.

۱۰:۰۶-حملات ارتش رژیم اسرائیل به مناطق مرزی جنوب لبنان

خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داد که ارتش رژیم اسرائیل اطراف تپه‌های الشعب و الناقوره و مناطق اللبونه را هدف حملات خود قرار داده است و هواپیماهای جاسوسی این رژیم در حال گشت‌زنی بر فراز شهر شهر صور است

۹:۴۵- مخازن آب غزه، در زمره جدیدترین بانک اهداف ارتش رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی شب گذشته یکی از معدود مخازن آب باقیمانده نوار غزه واقع در اردوگاه تل الزعتر در جبالیا را هدف حمله خود قرار داد.

این در شرایطی است که مردم غزه پس از یک ماه از آغاز جنگ و قطع جریان آب و برق از عدم دسترسی به آب آشامیدنی و سالم رنج می برند.

۹:۳۱- شهادت ۴ جوان فلسطینی در قدس اشغالی و کرانه باختری

منابع بیمارستانی در کرانه باختری فلسطین گزارش دادند که یک جوان فلسطینی در شهرک ابودیس واقع در شرق شهر قدس اشغالی در اثر انهدام خانه‌ای از سوی نظامیان رژیم اسرائیل به شهادت رسیده است.

منابع محلی اعلام کردند که شمار شهدای حمله رژیم صهیونیستی به شهرک ابو دیس در قدس اشغالی به ۳ نفر افزایش یافته است.

در حمله امروز صهیونیست‌ها به ابو دیس سه جوان به نام‌های مهند احمد عفانه، موسی ضیاء مسی زعرور و نبیل حلبیه به شهادت رسیدند.

منابع محلی همچنین اعلام کردند که احمد حابس دبابسه جوان ۲۲ ساله فلسطینی ساکن شهرک بیت اولا در مجاورت الخلیل در حمله نظامیان اشغالگر اسرائیلی به این منطقه به ضرب گلوله به شهادت رسیده است.

۹:۰۴- ارتش صهیونیستی اهالی غزه را تهدید کرد: جانتان را دوست دارید، به جنوب بروید

ارتش رژیم اسرائیل امروز یکشنبه اعلام کرد که به غیرنظامیان در شمال نوار غزه اجازه خواهد داد که به جنوب این منطقه منتقل شوند.

بر اساس بیانیه ارتش اسرائیل، امروز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ظهر به وقت محلی به ساکنان شمال غزه اجازه خواهد داد تا از مسیری که ایجاد شده است به جنوب حرکت کنند.

ارتش رژیم اسرائیل با انتشار اطلاعیه‌ای ساکنان شمال غزه را تهدید کرده است: اگر به فکر جان و عزیزان خود هستنید بنا به دستور العمل‌ها به جنوب بروید.»

۸:۵۳- بایدن مدعی نزدیک شدن به حصول آتش‌بس انسانی در غزه شد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، بامداد امروز یکشنبه گفت که پیشرفت‌هایی در جهت تضمین یک «وقفه انسان‌دوستانه» در نبردها به دست آمده است.

۸:۴۶- فعال شدن آژیرهای هشدار در شهرک‌های اطراف نوار غزه

منابع خبری از فعال شدن آژیر هشدار در شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه خبر داد.

مهم‌ترین اخبار تحولات بامدادی در سی‌ام روز جنگ غزه

۰۵:۰۳- تظاهرات گسترده در پایتخت شیلی در حمایت از مردم غزه

منابع خبری از برگزاری تظاهرات گسترده در سانتیاگو پایتخت شیلی در مخالفت با تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار مردم بی دفاع آن خبر دادند.

۰۴:۵۰- عملیات ضد صهیونیستی جدید در کرانه باختری

منابع خبری از تیراندازی گسترده جوانان مبارز کرانه باختری به سمت نظامیان رژیم صهیونیستی در نابلس خبر دادند.

۰۴:۳۵- انهدام دو خودروی زرهی ارتش اسرائیل در شرق خان یونس

گردانهای قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد دو خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را که به منطقه الراحین در شرق خان یونس نفوذ کرده بود، با خمپاره یاسین ۱۰۵ منهدم کرده است.

«ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های القسام شامگاه شنبه گفته بود که طی ساعات اخیر، ۲۴ تانک و نفربر ارتش رژیم صهیونیستی منهدم شده است. وی البته از کشته شدن ۶۰ اسیر صهیونیست در حملات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.

۰۴:۱۲- تظاهرات در میلان ایتالیا در حمایت از مردم غزه

شهر میلان در ایتالیا نیز شاهد تظاهرات مردمی در حمایت از غزه و مخالفت با تجاوزات رژیم صهیونیستی به این منطقه بود.

۰۳:۵۸- درگیری مسلحانه با نظامیان صهیونیست در نابلس

در پی یورش نظامیان صهیونیست به جبل جرزیم در نابلس، جوانان فلسطینی به مقابله مسلحانه با متجاوزان در نزدیکی ایست نظامی آنها پرداختند.

۰۳:۴۴- کوچکترین شهید بامداد امروز در اردوگاه المغازی ۱۰ روزه بود

یکی از شهدای کشتار اردوگاه المغازی تنها ۱۰ روز عمر داشت. تاکنون آمار شهدا به حدود ۵۰ نفر رسیده است، سه منزل در این جنایت به طور مستقیم بمباران شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین هم تاکید کرد که هر ۱۰ دقیقه، یک کودک در حملات وحشیانه مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت می رسد.

۰۳:۱۶- تظاهرات هزاران نفری در آلمان در حمایت از مردم غزه

شهروندان آلمانی در یک تظاهرات گسترده در برلین بر خواسته خود برای توقف فوری تجاوزات رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع نوار غزه تاکید کردند.

۰۲:۵۲- تهدید به زندان و جریمه هم مانع تظاهرات مردم فرانسه علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی نشد

با وجودی که فرانسه مجازات دو سال زندان و جریمه ۷۵ هزار یورویی را برای هرگونه انتقاد از صهیونیسم وضع کرده، اما پاریس پایتخت این کشور اروپایی شاهد تظاهرات گسترده مردمی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه بود.

۰۲:۴۰- مشاور ارشد نتانیاهو: ما غیرنظامیان بیگناه را هدف قرار نمی‌دهیم!

مشاور ارشد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دروغی بزرگ و گستاخی آشکار مدعی شد که «تاکید می کنم که ما غیرنظامیان بیگناه را هدف قرار نمی دهیم و تحقیق درباره بمباران مدرسه ای در جبالیا همچنان ادامه دارد.»

۰۲:۳۳- تظاهرات کنندگان آمریکایی به مقابل کاخ سفید رسیدند

شرکت کنندگان آمریکایی در تظاهرات گسترده علیه جنایات مستمر رژیم صهیونیستی در نوار غزه، به مقابل کاخ سفید رسیدند و هم اکنون در حال شعار دادن برای متوقف شدن تجاوزات اشغالگران هستند.

۰۲:۲۳- ادامه تظاهرات گسترده در کشورهای غربی در حمایت از غزه

تظاهرات مردمی در کشورهای غربی در حمایت از مردم مظلوم نوار غزه همچنان ادامه دارد تا نشان دهنده شکاف عمیق میان ملتها و دولتهای این کشورها باشد که در اردوگاه آمریکایی و حمایت از جنایات اشغالگران قرار گرفته اند.

علاوه بر واشنگتن که تظاهرات دهها هزار نفری در آن ادامه دارد، آکسفورد هم شاهد تظاهرات گسترده در مخالفت با تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوارغزه و در حمایت از فلسطین بوده است.

در اسکاتلند هم تظاهرات گسترده ای در حمایت از مردم مظلوم غزه و مخالفت با تجاوزات اشغالگران برگزار شده است.

۰۲:۱۱- یورش گسترده نظامیان صهیونیست به برخی مناطق کرانه باختری

شمار زیادی از نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز یکشنبه به روستای حوسان در غرب بیت لحم و شهرک عزون در شرق قلقیلیه در کرانه باختری حمله ور شدند.

به گفته منابع فلسطینی، دو جوان در درگیری با نظامیان متجاوز در روستای حوسان هدف گلوله جنگی قرار گرفته و زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.

۰۱:۵۹- تقدیر هنیه از تظاهرات گسترده مردمی در واشنگتن و دیگر پایتخت‌های غربی

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس: به توده های مردمی که هم اکنون در واشنگتن در حال تظاهرات هستند و جمعیتهای انبوهی که در پایتختها و شهرهای غربی به همبستگی با مردم ما پرداخته و خواستار توقف جنگ نسل کشی در غزه شدند، درود می فرستم.

این تظاهرات های گسترده که با حضور صدها هزار نفر از ملیتهای مختلف برگزار می شود، تاکید می کند که ملتهای جهان از اشغالگران و توحش آنها به ستوه آمده اند.

دولت آمریکا و دیگر کشورهای شرکت کننده در فراهم کردن پوشش برای این تجاوزات باید به ندای ملتهایشان گوش کنند. ملتهای جهان ، آزادی فلسطین و مقاومت مشروع و زوال اشغالگری را فریاد زدند.

۰۱:۵۱- رژیم صهیونیستی بار دیگر بیمارستان اندونزی در شمال غزه را بمباران کرد

جنگنده های رژیم صهیونیستی در ادامه بمباران مراکز بهداشتی و درمانی نوار غزه، اطراف بیمارستان اندونزی را بمباران کردند.

۰۱:۳۹- حمله توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به جنوب لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی، اطراف شهرک کفرکلا در جنوب لبنان را هدف حملات توپخانه ای خود قرار داده است.

۰۱:۱۹- ادامه تظاهرات گسترده در واشنگتن در حمایت از غزه

هم اکنون تظاهرات گسترده ای در واشنگتن در حمایت از مردم مظلوم غزه در حال برگزاری است، تظاهرات کنندگان خواستار توقف فوری تجاوزات رژیم صهیونیستی و برقراری آتش بس هستند.

المیادین که در حال پخش مستقیم این تظاهرات است، افزود تظاهرات کنندگان در حال حرکت به سمت کاخ سفید هستند.

۰۱:۱۶- شهادت ۱۷ فلسطینی دیگر در نوار غزه/ ادعای بایدن درباره آتش بس انسانی

جنگنده های رژیم صهیونیستی در ادامه بمباران مناطق مسکونی نوار غزه، منازل دو خانواده فلسطینی را در مرکز و شمال غزه بمباران کردند که تا کنون دستکم ۱۷ نفر به شهادت رسیده اند و شمار دیگری زخمی شده اند.

خبرگزاری فرانسه هم گزارش داد که جوبایدن رئیس جمهور آمریکا از پیشرفت در دستیابی به آتش بس انسانی میان اسرائیل و حماس خبر داده است.

۰۱:۱۱- ضربه بزرگ حزب الله به ارتش رژیم صهیونیستی در پاسخ به کشتار مردم بی‌دفاع

حزب الله اعلام کرد که در پاسخ به کشتار شمار زیادی از مردم بی دفاع طی روزهای گذشته در تجاوزات رژیم صهیونیستی، رزمندگان مقاومت اسلامی شماری از نظامیان صهیونیست را در داخل یکی از منازل شهرک صهیونیست نشین المطله هدف قرار دادند که شماری از آنها به هلاکت رسیدند.

۰۰:۵۸- السودانی به تهران سفر می‌کند

الفرات گزارش داد که محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق در چارچوب سفر منطقه‌ای خود برای بررسی و رایزنی درباره تحولات غزه به برخی کشورها از جمله ایران سفر می‌کند.

بر اساس این گزارش، سفر منطقه ای السودانی روز دوشنبه با دیدار از تهران آغاز می شود و در ادامه به برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس سفر می کند.

۰۰:۵۱- شهادت دستکم ۵ فلسطینی در بمباران منزلی در غرب غزه

جنگنده های اسرائیلی در اولین دقایق بامداد یکشنبه، غرب غزه را بمباران کردند که در نتیجه آن منزلی ویران شد که تاکنون دستکم پنج نفر به شهادت رسیده اند.

۰۰:۳۹- اسرائیل بار دیگر از بمب فسفری علیه مردم غزه استفاده کرد

جنگنده های رژیم صهیونیستی بار دیگر با بمب های فسفری اردوگاه جبالیا را بمباران کردند به طوری که علاوه بر شهید و زخمی شدن شماری از مردم بیگناه، برخی خودروهای موجود در خیابانها آتش گرفتند.

جنگ همچنان جاریست…

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید