کد خبر:6883
پ
۱۴۰۱-۱۷۱۳
رژیم سعودی علیه شیعیان قطیف و تاروت

رژیم سعودی کارزار جدیدی را علیه شیعیان قطیف و تاروت آغاز کرد

رژیم سعودی کارزار جدیدی را علیه شیعیان قطیف و تاروت آغاز کرد در چارچوب سیاست فرقه ای و حذفی حاکم بر عربستان و در راستای سیاست مقابله با شیعیان مقامات قطیف و تاروت راه دیگری را برای راندن شیعیان از این دو منطقه در پیش گرفته اند. به گزارش هوران – سلب مالکیت املاک و […]

رژیم سعودی کارزار جدیدی را علیه شیعیان قطیف و تاروت آغاز کرد

در چارچوب سیاست فرقه ای و حذفی حاکم بر عربستان و در راستای سیاست مقابله با شیعیان مقامات قطیف و تاروت راه دیگری را برای راندن شیعیان از این دو منطقه در پیش گرفته اند.

به گزارش هوران – سلب مالکیت املاک و مستغلات در قطیف و تاروت در حال شتاب گرفتن است و رژیم سعودی پس از یک رشته تصمیمات تفرقه‌انگیز گام بزرگ دیگری در راستای گسترش کنترل خود بر بزرگترین منطقه شیعه نشین و افزایش فشار بر آن برداشت.

مرآة الجزیره گزارش داد: مقامات سعودی تصمیم گرفتند که از خرید و فروش املاک در جزیره تاروت جلوگیری کنند و به صاحبان مغازه ها در بازار مرکزی جزیره تاروت تنها دو هفته فرصت دادند تا مغازه های خود را تخلیه کنند.

به موازات آن، شهرداری قطیف از تعدادی از صاحبان املاک در شهرک الدبیبیه در القطیف خواست تا با سند ملک خود به شهرداری مراجعه کنند که بیم تخریب ده ها خانه و مغازه این منطقه به وجود آمده است.

این تحولات در شرایطی است که چندی پیش رژیم سعودی تصمیم به تقسیم استان قطیف به دو بخش شرقی و غربی کرد و بخش دوم آن استان البیضاء نام گرفت.

برنامه های خرابکارانه مقامات سعودی در قطیف به همین جا ختم نمی شود، بلکه موضوع فراتر از ساخت و ساز در محدوده وسیعی از سواح رژیم سعودیل دریا از جمله سواحل جزیره تاروت و قطیف و مربوطه بود.

از دیگر اقدامات ضد شیعی آل سعود می‌توان به تخریب ساختمان‌ها، کاخ‌ها، قلعه‌ها و محله‌های قدیمی در قطیف و الاحساء اشاره کرد. قدمت تاریخی این بناها به صدها و هزاران سال پیش می رسد که به بهانه درحال تخریب بودن از بین برده می‌شوند.

همه اینها به سیاست فرقه‌ای و حذفی حکومت آل سعود، به هر یک از مناصب تأثیرگذار در مدیریت و تصمیم‌گیری سیاسی برای به رسمیت نشناختن تشیع مربوط می‌شود.

از سوی دیگر، چندی پیش شهرداری الشرقیه طرح توسعه‌ای جزیره «دارین و تاروت» و تأسیس موسسه توسعه «جزیره دارن و تاروت» را اعلام کرد.

طرح موهوم آل سعود نگرانی مردم جزیره تاروت را برانگیخته است علی الخصوص اینکه مردم منطقه الشرقیه چیزی جز ناامیدی و وعده‌های توخالی را از رژیم آل سعود ندیده اند و همچنان در انتظار وعده‌های ریاض در خصوص اجرای پروه‌های عمرانی در منطقه قطیف هستند که به بهانه آن اقدام به تخریب قلعه تاریخی این منطقه کردند.

سیاست ریاض برای تخریب نشانه‌های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی مردم منطقه الشرقیه متوقف نشده است این در حالی است که رژیم آل سعود روز به روز بر حملات خود به شهرها و روستاهای این منطقه ادامه می‌دهد و سریال تخریب سیستماتیک هویت فرزندان این منطقه در سایه نبود هیچ رقیبی ادامه خواهد یافت.

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید