کد خبر:13863
پ
۱۴۰۲-۲۰۴۳۲
جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز چهل و چهارم

کشتی تاجر صهیونیست در دست نیروهای یمن با شلیک بیش از ۱۰۰۰ موشک توسط حزب الله

جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز چهل و چهارم کشتی تاجر صهیونیست در دست نیروهای یمن/ عقب راندن تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی توسط رزمندگان قسام/ شلیک بیش از ۱۰۰۰ موشک توسط حزب الله از آغاز عملیات طوفان الاقصی  در ادامه عملیات طوفان الاقصی، رزمندگان مقاومت در صحنه درگیری میدانی، تانک‌های رژیم صهیونیستی را وادار به عقب […]

جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز چهل و چهارم

کشتی تاجر صهیونیست در دست نیروهای یمن/ عقب راندن تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی توسط رزمندگان قسام/ شلیک بیش از ۱۰۰۰ موشک توسط حزب الله از آغاز عملیات طوفان الاقصی 

در ادامه عملیات طوفان الاقصی، رزمندگان مقاومت در صحنه درگیری میدانی، تانک‌های رژیم صهیونیستی را وادار به عقب نشینی کردند.

محور مقاومت هوران – یوآو گالانت با بیان این ادعا که حزب الله برای این موشک پرانی هر روز هزینه سنگینی می‌پردازد، مدعی شد: ایران از طریق نیروهای نیابتی حملات خود را علیه (رژیم) اسرائیل تشدید کرده است. این ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی است که حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه ایران پیشتر (۸ آبان) در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان آمریکا ادعای دخالت ایران در عملیات ۷ اکتبر گروه‌های مقاومت فلسطین علیه رژیم اسرائیل را یک ادعای کاملا بی اساس دانست و گفت: ایران در جریان این عملیات نبود و فلسطینی‌ها تماس گرفتند. ایران هیچ گروه و جنگ نیابتی نداشته و ندارد و این اسرائیل است که نیروی نیابتی آمریکا در منطقه است و منطقه را ناامن کرده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: تل‌آویو با یک جنگ چند جبهه‌ای سروکار دارد، اما تمرکز آن بر نوار غزه است. گالانت همچنین مدعی شد که شاباک و ارتش رژیم صهیونیستی روزانه بسیاری از تلاش‌ها برای انجام عملیات تروریستی علیه شهرک نشینان در کرانه باختری را خنثی می‌کنند. گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. حمایت امنیتی و نظامی غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا از اسرائیل به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی به این رژیم برای کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

همچنین بر اساس اخبار منتشر شده، روسای ستادکل ارتش رژیم صهیونیستی، موساد و شاباک جلسه کابینت را قبل از اینکه به پایان برسد ترک کردند. بر اساس این گزارش، این اولین بار نیست که مقامات صهیونیستی این کار را انجام می‌دهند. روسای دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در نشست دیروز خود اوضاع را بررسی و به سوالات پاسخ دادند، اما در مرحله بحث و بررسی وزرا در جلسه نماندند. وزرای کابینت در این خصوص گفتند: حتی روسای دستگاه های امنیتی اهمیت این کابینت را می‌دانند؛ کابینتی که شبه معدوم شده است و کارهایی بهتر از شنیدن فریادها دارد.

“موریا اسراف” خبرنگار صهیونیست در این باره می‌گوید: در جلسه روز گذشته کابینت، گادی آیزنکوت، رئیس پیشین ستاد ارتش صهیونیستی خواستار اطلاعاتی در خصوص وضعیت ارتش (در جنگ غزه) شد، اما بن گویر وسط حرف‌هایش پرید، در همان حین آیزنکوت یک سیلی به صورت بن گویر زد و گفت «ساکت شو من با تو حرف نزدم».

نیروهای مسلح یمن (دولت صنعا) اعلام کرد که در راستای عمل به مسئولیت دینی، ملی و اخلاقی خود با توجه به جنایات وحشیانه دشمن صهیونیستی و آمریکا علیه غزه و کشتارهای روزانه مردم این باریکه و در چارچوب پاسخ به خواسته ملت یمن و ملت‌های آزاده و یاری رسانی به مردم مظلوم غزه اعلام می‌کند که از این پس تمامی کشتی‌ها با مشخصات زیرا را هدف قرار خواهد داد: ۱ـ کشتی‌هایی که پرچم رژیم صهیونیستی روی آن نصب باشد.۲ـ کشتی‌هایی که شرکت‌های اسرائیلی آن‌ها را راه‌اندازی کنند. ۳ـ کشتی‌های تحت مالکیت شرکت‌های اسرائیلی.

کما اینکه نیروهای مسلح یمن به همه کشورها اعلام می‌کند: الف: جلوگیری از حضور اتباع خود در این کشتی‌ها. ب: اجتناب از بارگیری این کشتی‌ها یا همکاری با آن‌ها. ج: اطلاع به کشتی‌های خود برای فاصله گرفتن از این کشتی‌ها.

۲۳:۳۱ – هم اکنون درگیری‌های بسیار سخت و شدیدی بین مبارزان مقاومت و اشغالگران اسرائیلی در شهر بیت حانون در شمال شرق غزه در جریان است.

۲۲:۳۰ – شبکه NBC آمریکا گزارش داد: مردان مسلح، احتمالاً انصارالله یمن، از یک هلیکوپتر در حمله ای برای توقیف کشتی باری ژاپنی در جنوب دریای سرخ استفاده کردند. به گفته آنها، حدود ساعت ۱۳:۰۰ روز یکشنبه به وقت محلی، یک هلیکوپتر بر فراز گلکسی لیدر، یک کشتی متعلق به ژاپن که زیر پرچم باهاما حرکت می کرد، پدیدار شد و تعدادی از افراد مسلح به عرشه سرازیر شدند.

۲۱:۴۶ – رسانه‌های عبری زبان مدعی شدند که سامانه‌های دفاعی ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی پیش دو تهدید هوایی را در منطقه ماروم الجلیل رهگیری کردند.

۲۱:۴۳ – رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که وزرای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به جلسه‌ای فوری فراخوانده شدند و برآوردها حاکی از آن است که احتمالا بحث در مورد دست‌یابی به توافق برای مبادله اسرا بین حماس و اسرائیل باشد.

۲۱:۳۶ – آژیر خطر در الجلیل علیا در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمد/ منابع عبری زبان از شنیده شدن صدای انفجارهایی در این منطقه خبر دادند.

محاصره بیمارستان اندونزی توسط تانک های صهیونیستی

۲۱:۳۱ – الجزیره اعلام کرد که تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی در بعضی محورهای نبرد در غزه و شمال آن به سبب حملات سخت و کاری گردان‌های قسام مجبور به عقب‌نشینی شدند.

۲۱:۱۷ – رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از یواو گالانت وزیر جنگ این رژیم: حزب الله از آغاز جنگ در غزه بیش از ۱۰۰۰ موشک به سمت اهداف اسرائیلی شلیک کرده است.

۲۱:۰۴ – گردان‌های قسام اعلام کرد که یک تانک، یک نفربر و گروهی از نیروهای پیاده ارتش رژیم صهیونیستی را در مدرسه‌ای در نزدیکی بیمارستان رنتیسی هدف قرار داده و تعدادی از نیروهای دشمن را کشته یا زخمی کرده است.

۲۰:۵۶ – گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که ۲۹ خودروی زرهی اشغالگران اسرائیلی (تانک، نفربر و بولدوزر) را در منطقه التوام، جبالیا، بیت لاهیا و زیتون منهدم کرده است.

۲۰:۳۸ – ارتش رژیم صهیونیستی مجددا دست به جنایتی دیگر در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه زده است. صهیونیست‌ها دو بلوک مسکونی را پشت مسجد امام علی (ع) در اردوگاه جبالیا بمباران کردند که طی آن ده‌ها نفر شهید و مجروح شدند.

جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز چهل و چهارم

تلفات دهی صهیونیست‌ها در جبهه های جنگی کماکان ادامه دارد

۲۰:۳۳ – دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین در نوار غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار شهدای غزه از آغاز جنگ تاکنون به بیش از ۱۳ هزار نفر رسیده که بیش از ۵۵۰۰ نفر از شهدا کودک و ۳۵۰۰ نفر هم زن هستند.

۲۰:۱۵ – گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس تاکید کرد که نیروها و خودروهای زرهی دشمن صهیونیستی را در محور جنوب غزه هدف حمله راکتی قرار داده است.

۲۰:۱۳ – گردان‌های قسام اعلام کرد که پایگاه نظامی تسیلم را هدف حمله موشکی قرار داده است.

۱۹:۰۱ – منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر در منطقه کیزوویم در مجاورت نوار غزه به صدا درآمده است.

۱۹:۰۰ – گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها شمار زیادی از نظامیان اشغالگر اسرائیلی را در داخل ساختمانی در جحر الدیک با راکت‌های TBG و راکت‌های ضدنفر هدف قرار داده سپس وارد ساختمان شده و همه نیروها را کشته یا زخمی کردند.

۱۸:۴۹ – محمد البخیتی از رهبران انصار الله یمن در واکنش به توقیف کشتی اسرائیلی: ما از پاسخ دشمن نمی‌ترسیم، ترس ما از عذاب الهی است اگر به کمک مردم غزه نیاییم.

ضربه محکم انصارالله یمن به رژیم صهیونیستی

۱۸:۴۶ – روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام کرد که کشتی تصرف شده توسط انصار الله یمن در دریای سرخ متعلق به رامی انگر تاجر اسرائیلی است.

۱۷:۱۳ – “امیت سیگال” خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کشتی تصرف شده توسط انصارالله یمن متعلق به اسرائیل است و سرنشینان آن اسرائیلی نیستند و هدف یمنی‌ها وارد کردن ضربات سنگین به تجارت اسرائیل است.

۱۶:۵۹ – منابع عبری زبان اعلام کردند که اخبار اولیه حاکی از آن است که انصارالله یمن یک کشتی اسرائیلی به اسم “گلکسی لیدر” رابا ۲۲ سرنشین در اختیار گرفته است. المیادین به نقل از برخی منابع آگاه، تعداد سرنشینان کشتی تصرف شده توسط انصارالله یمن را ۵۲ نفر اعلام کرده است. المیادین تاکید کرد که نیروهای مسلح یمن این کشتی را در دریای سرخ در اختیار گرفتند.

۱۶:۵۳ – آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که از آغاز جنگ در غزه تا این لحظه ۱۰۴ نفر از کارکنان این سازمان در حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

۱۶:۴۱ – قاومت فلسطین شهرک سدیروت و نیر عام در اطراف نوار غزه را هدف حمله موشکی قرار داد.

۱۶:۴۰ – گردان‌های قسام و گروهان‌های قدس در عملیاتی مشترک در محله الزیتون در غزه ۳ تاتک اشغالگران اسرائیلی را با راکت‌های یاسین ۱۰۵ و گلوله‌های آر پی جی هدف قرار دادند.

۱۶:۱۲ – خودروهای زرهی ارتش رژیم صهیونیستی در پی ضربات سخت مقاومت از چندین محور در مرکز، جنوب و شمال شهر غزه عقب‌نشینی کردند.

۱۶:۱۰ – منابع عبری زبان از اصابت دو موشک به شهرک کفر گلعادی در منطقه اصبع الجلیل در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

۱۴:۵۳ – رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته به کشته شدن ۱۱ نفر دیگر از نظامیان خود در غزه اعتراف کرده و بدین گونه شمار کشته‌های این رژیم از آغاز حمله زمینی به غزه آنگونه که رسما اعلام شده به ۶۲ نفر افزایش یافته است.

۱۴:۴۸ – منابع عبری زبان از شلیک یک موشک ضدزره از جنوب لبنان به سمت پایگاه نظامی اسرائیلی در منطقه المطله در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

۱۴:۰۵ – ارتش صهیونیستی اعلام کرد که سه افسر و سرباز دیگر آن امروز در درگیری‌های جاری در نوار غزه کشته شدند و شمار کشته شدگتن امروز ارتش به ۵ نفر افزایش یافت.

۱۳:۴۵ – توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی اطراف شهرک‌های المرج و حولا در مرز بین لبنان و فلسطین اشغالی را هدف قرار داد.

۱۳:۴۲ – حزب الله لبنان اعلام کرد که پایگاه اسرائیلی المرج در شمال فلسطین اشغالی را با اسلحه مناسب مستقیما هدف قرار داده است.

۱۳:۴۱ – هیئت امور اسرا و باشگاه اسیر فلسطین اعلام کردند که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در حملات شب گذشته و صبح امروز به کرانه باختری دست کم ۷۰ فلسطینی دیگر را بازداشت کردند.

۱۲:۲۸ – شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از رهگیری دو پهباد در شمال فلسطین اشغالی خبر داد. این پهپادها از جنوب لبنان وارد شمال فلسطین اشغالی شده بودند.

۱۲:۱۰ – منابع عبری زبان اعلام کردند که در پی احتمال حمله پهبادی به شمال فلسطین اشغالی، آژیر خطر در ۱۱ شهرک صهیونیستی در الجلیل علیا به صدا درآمده است.

هشدار نیروهای مسلح یمن به رژیم صهیونیستی

۱۲:۰۸ – نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که از این پس کشتی‌های اسرائیلی، یا هر کشتی که پرچم رژیم صهیونیستی روی آن نصب باشد یا مالک آن شرکت‌های اسرائیلی باشد، را هدف قرار خواهد داد. نیروی مسلح یمن از تمامی کشورها خواسته مانع از حضور اتباع خود در این کشتی‌ها یا همکاری با آن‌ها شوند.

۱۲:۰۲ – منابع محلی اعلام کردند که درگیری مسلحانه مبارزان مقاومت با اشغالگران اسرائیلی در نزدیکی میدان اصلی شهر جنین ادامه دارد. در همین حال، مبارزان مقاومت یک بمب دست‌ساز دیگر در مسیر نیروهای اسرائیلی در این منطقه منفجر کردند.

۱۱:۳۴ – حزب الله لبنان اعلام کرد که گروهی از نظامیان اسرائیلی را در پایگاه نظامی جل العلام در شمال فلسطین اشغالی با اسلحه مناسب هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به اشغالگران وارد کرده است.

۱۰:۵۸ – گردان‌های قسام اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها ۶ نظامی اسرائیلی را در منطقه جحر الدیک از فاصله صفر با راکت‌های ضدنفر و تیربار هدف قرار داده و همه را به قتل رسانده است.

۱۰:۲۰ – منابع عبری زبان اعلام کردند که ۶ موشک از جنوب لبنان به سمت شهرک شلومی در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

۱۰:۱۹ – گروهان‌های قدس اعلام کرد که مبارزان این گروهان‌ها شب گذشته در شمال نوار غزه با نیروهای اشغالگر اسرائیلی درگیر شده و ضربات سختی به آن‌ها در محور بیت حانون وارد کرده و خودروهای زرهی این رژیم را هم در منطقه صفطاوی با آر پی جی هدف قرار دادند.

حمله مقاومت عراق به پایگاه آمریکایی

۰۹:۴۵ – مدیرکل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که بیمارستان شفا در شهر غزه آب، غذا، برق و سوخت ندارد و تجهیزات پزشکی در این بیمارستان به اتمام رسیده است.

۰۸:۳۶ – ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کنست دوشنبه آینده پیش‌نویس قانون اعدام اسرای فلسطینی را بررسی خواهد کرد.

۰۵:۵۴ – در پی یورش نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شهر جنین مبارزان مقاومت فلسطین با آن اقدام به مقابله کردند. از ساعاتی پیش درگیری مسلحانه شدیدی در جنین در جریان است و فلسطینی‌ها در مسیر اشغالگران بمب‌های دست‌ساز منفجر کردند.

۰۵:۴۳ – پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا از تصمیم این کشور برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین خبر داد.

۰۰:۵۰ – روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشت که تحقیقات پلیس رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که یک بالگرد آپاچی اسرائیلی در روز هفتم اکتبر زمان حمله حماس شرکت کنندگان در جشنواره موسیقی در نزدیکی شهرک ریعیم در اطراف نوار غزه را بمباران کرده است. به نوشته هاآرتص، این تحقیقات تاکید دارد که نیروهای حماس در روز هفتم اکتبر اطلاع قبلی از برگزاری این جشن موسیقی نداشته‌اند که در آن ۳۶۴ اسرائیلی بر اثر حمله هوایی خود ارتش صهیونیست به قتل رسیدند.

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید