کد خبر:12327
پ
۱۷۰۵۹۴۲۸۶
وزیر اطلاعات در برنامه بدون توقف:

رژیم صهیونیستی پاسخ ضرباتی که سال قبل به ایران زد را دریافت کرده است

رژیم صهیونیستی پاسخ ضرباتی که سال قبل به ایران زد را دریافت کرده است وزیر اطلاعات با اشاره به ورشکستگی صهیونیست‌ها در عرصه‌های مختلف گفت:‌ رژیم صهیونسیتی پاسخ ضرباتی که سال قبل به ایران زد را دریافت کرده است. گروه سیاست هوران؛ حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات در برنامه «بدون توقف» شبکه سه سیما، در […]

رژیم صهیونیستی پاسخ ضرباتی که سال قبل به ایران زد را دریافت کرده است

وزیر اطلاعات با اشاره به ورشکستگی صهیونیست‌ها در عرصه‌های مختلف گفت:‌ رژیم صهیونسیتی پاسخ ضرباتی که سال قبل به ایران زد را دریافت کرده است.

گروه سیاست هوران؛ حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات در برنامه «بدون توقف» شبکه سه سیما، در خصوص موضوع مسمومیت‌‌های دانش‌آموزان در سال گذشته، گفت: استفاده از بمبک‌های بدبو، افشانه‌های مختلف فلفلی و اشک‌آور و موارد متعددی از حشره‌کش‌ها دلیل این اتفاقات بود، تجربیات سال گذشته نشان می‌دهد دشمن با استفاده از شبکه‌سازی‌های مختلف به ویژه در فضای مجازی و رسانه‌ها آشوب‌ها را طراحی می‌کند. لذا؛ امسال یا هر سال دیگر باید تلاش رسانه‌ها و مسؤولان در این جهت باشد که با تبیین و توجیه افکار عمومی نسبت به این اتفاقات هوشمندتر عمل شود.

وی افزود: دشمن به این نتیجه رسیده که از اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی که برپا کرده نتیجه نگرفته و بر اساس ۱۴ بندی که اندیشکده‌‌های‌شان در زمینه فقدان‌ها احصاء کردند پی بردند زمانی می‌توانند در جامعه ما نتیجه بگیرند که (البته آن هم از محاسبه‌های غلط شان ناشی می‌شود) سطح عمل‌های تروریستی ناامنی را گسترش دهند، این حجم بمبی که در ایران خنثی شد نشان می‌دهد که تروریست‌ها با کمک‌های مالی در اروپا هم تغذیه می‌شوند، البته یک زمانی غربی‌ها در بحث آموزش مربیان برای اعمال ترویستی و مسائلی از جمله حقوق زنان، امنیت ارتباطات فضای مجازی و شهروند خبرنگاری سرمایه‌گذاری می‌کردند، اما امسال دشمن توانش را از ابتدای محرم بر این گذاشته بود که بتواند تا اواسط مهر در نقاط مختلف ناامنی ایجاد کند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه ورود این حجم از سلاح گرم به کشور نشانگر این است که دشمن تلاشش بر این بوده که به بهانه‌های قومی و تجزیه‌طلبی با عوامل اغتشاشات ارتباط برقرار کند، اظهار کرد: یکی از چیزهایی که باید به مردم توجه دهیم این است که موارد مشکوک را مرتب و سریع گزارش دهند که دستگاه امنیتی به سرعت اقدامات لازم را انجام دهند چون اغلب اطلاعات ما مردم پایه است.

حجت‌الاسلام خطیب در پاسخ به این سؤال که آیا وزات اطلاعات برنامه‌ای برای ایجاد انگیزه برای مشارکت مردمی دارد، عنوان کرد: اگر بنده امروز اینجا هستم برای همین روشنگری‌ها و تبیین‌هاست تا مردم به نقش خودشان در این زمینه آگاه‌تر شوند و همچنین، بتوانیم با استفاده از این تریبون از اقدامات مردم عزیزمان تقدیر کنیم. مردم می‌توانند همانند گذشته، هم در بحث ستاد خبری و هم در بخشی که در سایت وزارت اطلاعات هست کمک بزرگی در امنیت کشور داشته باشند.

وی افزود: شکست دشمن در این اقدامات تروریستی به شدت برای آن‌ها آسیب زننده بوده و به هم ریخته شدند و این از لطف خدا و برکات کمک مردم در این سالگرد اغتشاشات است، در اقلیم کردستان کلی نیرو آورده بودند اما اقدام به موقع سپاه، حمایت مجدانه سپاه قدس، ستاد کل نیروهای مسلح و اشرافی که وزارت اطلاعات در آنجا داشت موجب شد که امروز با همکاری صمیمانه دولت ما شاهد از هم پاشیدگی این سازماندهی باشیم، تشکیلاتی که رسانه آورده بود، نیروی آموزش دیده آورده بود، اسلحه آورده بوده با چنین فضاحتی روبرو شد.

وزیر اطلاعات، بیان کرد: ما باید هوشیارانه عمل کنیم، آمریکا با خفت افغانستان را ترک کرد، در افغانستان طالبان حاکم شد و در بحث مبارزه با تروریسم نیز همکاری خوبی با ما داشت، اما گروه داعش را از سوریه و ترکیه به شمال افغانستان سوق دادند جایی که طالبان در آن کمتر نفوذ دارد و داعش آن مناطق را مقر استقرار خودش قرار داده است.

حجت‌الاسلام خطیب، افزود: امروز شاهدیم که مرتب سران این‌ها هدف قرار می‌گیرند، این نشان‌دهنده این است که کسانی که در مرز ما بودند امروز در بدخشان و با یک فاصله چند ۱۰۰ کیلومتری از ما هستند و این یکی دیگر از نمونه‌های این به هم ریختگی است، امیدواریم به کمک کشورهای دوست‌مان پاکستان، عراق و دولت‌های خلیج فارس و دولت‌های شمالی بتوانیم برای کشورها و تمام ملت‌ها این راه را ادامه بدهیم و اقدامات بیشتری داشته باشیم.

وی همچنین تصریح کرد: امروز رژیمی که طرح آبراهام را برنامه‌ریزی کرده و اجرای طرح کوروش را برای ایران در سر داشت، در تمام عرصه‌ها به ورشکستگی رسیده و مجبور شده افسران زبده و نیروهای هوایی و دریایی خودش را اخراج کند، پایگاه‌های مختلفی که به عنوان بازدارندگی در شمال و جنوب سرزمین‌های اشغالی برپا کرده کم کند، در همین مدت حدود بیش از ۷۰۰ اثر نیروی هوایی را اخراج کند و همین گسست را در دستگاه‌های امنیتی و موساد می‌بینید، خیلی از خودکشی‌هایی که در رژیم صهیونیستی اعلام می‌شود کار نیروهای مقاومت است، این‌ها اقدامات مردم آنجاست، این اذعان خودشان است که این رژیم در حال نابودی است.

وی عنوان کرد: رژیم صهیونیستی بیش از آن ضربه‌ای که قرار بود با اغتشاشات به ما بزند دریافت کرد، سرمایه‌ گذاری بر روی یهودی‌های ساکن رژیم اشغالی توسط مقاومت سرعت‌بخش این فروپاشی و یکی از موفقیت‌های جبهه مقاومت بوده و حمایت از آن وظیفه همه ارگان‌ها و همچنین کشورهای منطقه است، چرا که حضوراین رژیم منحوس در منطقه برای همه کشورها خطرناک بوده و موجب ناامنی است.

حجت‌الاسلام خطیب همچنین در خصوص رابطه ایران با باکو نیز عنوان کرد: مشکل ما با باکو جدی نیست و بیشتر جنبه‌های سیاسی و رسانه‌ای به آن دامن زدند و تلاش‌مان این است که اندک مسائل را نیز کاملا حل و فصل کنیم.

انتهای پیام/

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید