کد خبر:12267
پ
۱۴۰۲-۱۰۴۵۱
وزیر اطلاعات در برنامه تلویزیونی بدون توقف

وزیر اطلاعات: امسال ۲۰۰ تروریست دستگیر شدند

وزیر اطلاعات در برنامه تلویزیونی بدون توقف اظهار داشت: امسال ۲۰۰ تروریست دستگیر شدند/ بعد از اغتشاشات سال گذشته کشورهایی که علیه ایران موضع‌گیری کرده بودند، با ما تماس گرفتند و به ایران آمدند در کشور ما زمانی مسائل امنیتی می‌شود که دشمن بتواند از آن بهره‌برداری کند و در آن بستر موج‌سواری کند و […]

وزیر اطلاعات در برنامه تلویزیونی بدون توقف اظهار داشت:

امسال ۲۰۰ تروریست دستگیر شدند/ بعد از اغتشاشات سال گذشته کشورهایی که علیه ایران موضع‌گیری کرده بودند، با ما تماس گرفتند و به ایران آمدند

در کشور ما زمانی مسائل امنیتی می‌شود که دشمن بتواند از آن بهره‌برداری کند و در آن بستر موج‌سواری کند و متاسفانه آن طور که باید به رسانه‌های داخلی برای مقابله با این موج‌سواری خوراک داده نمی‌شود.

گروه سیاسی هوران: سیداسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در برنامه تلویزیونی بدون توقف شبکه سه سیما پیرامون جنگ ترکیبی و روش‌های دشمن برای نفوذ اظهار کرد: تلاش دشمن به گونه‌ای است که به کمتر از براندازی اکتفا نخواهد کرد و روش‌های متفاوتی را برای تحقق این موضوع به کار می‌گیرد.

خطیب با اشاره به اینکه در اغتشاشات سال گذشته به ندرت دیدیم که نیروی انتظامی کشور از اسلحه استفاده کرده باشد، گفت: در جریان اغتشاشات سال گذشته افراد مخالف و موافقی که تحت هدف قرار گرفتند با اسلحه به آنان شلیک شده بود که این سلاح‌ها جز سلاح سازمانی کشور نبوده است. در واقع بر اساس سیاست کشور، استفاده از سلاح روش مقابله با اغتشاشات نیست.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون تمام نقشه‌ها و برنامه‌ریزی‌های دشمن برای کشور توسط مردم و نیروهای امنیتی خنثی شده است. در جریان اغتشاشات سال گذشته، اکثر کشورها علیه ایران موضع‌گیری کردند اما بعد از راهپیمایی ۲۲ بهمن، بسیاری از سرویس های اطلاعاتی کشورهای بزرگ با ما تماس گرفتند و یا به ایران آمدند.

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه مردم از وضعیت اقتصادی و معیشتی گلایه‌مند هستند، گفت: خوشبختانه دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور پیگیر و دغدغه‌‌مند برای رفع مشکلات مردم هستند. به نحوی که رئیس‌جمهور از طریق سفرهای استانی مستمر با مردم ارتباط مستقیم برقرار می‌کنند و همواره در جهت رفع مشکلات قدم برداشتند.

وی افزود: در این میان دشمن هم برای نابودی کشور دست از تلاش برنداشته است و از ابتدای انقلاب تاکنون، تحريم‌های مختلفی را به کشور تحمیل کرده است اما با این وجود در دو سال اخیر شاهد رشد اقتصادی، کاهش بیکاری، کنترل رشد نقدینگی، توسعه صادرات، افزایش فروش نفت و گاز بوده‌ایم. لذا باید متذکر شد که دولت برای رفع مشکلات، وظایف خود را انجام داده است و تاثیر این اقدامات بر سفره مردم نیاز به زمان دارد.

خطیب تصریح کرد: برای مثال امسال بعد از مدت‌ها، دولت توانست بیش از ۱۰ میلیون تن گندم را از کشاورزان خریداری کند که اقدامی موثر در تحقق امنيت غذایی کشور است.

خطیب در ادامه درباره آسيب‌های اجتماعی و صید دشمن از آن گفت: در تمام این سال‌ها دشمن در تلاش بوده تا برای جوانان ایرانی، سبک ایمانی و اسلامی را در برابر سبک غربی قرار دهد و همین موضوع به رشد آسيب‌های اجتماعی دامن زده است که این امر را می‌توان در میان بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر ملاحظه کرد‌.

وزیر اطلاعات گفت: در کشور ما زمانی مسائل امنیتی می‌شود که دشمن بتواند از آن بهره‌برداری کند و در آن بستر موج‌سواری کند و متاسفانه آن طور که باید به رسانه‌های داخلی برای مقابله با این موج‌سواری خوراک داده نمی‌شود.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امسال حدود ۴۰۰ بمب در سراسر کشور توسط وزارت اطلاعات کشف و خنثی‌سازی شده است، گفت: امسال حدود ۲۰۰ تروریست نیز دستگیر شده است که ۲۰ درصد آن در تهران اتفاق افتاده است. تروریست‌هایی که اختصاص به داعش ندارند و تروریست‌های نو پدید و مخلوق غربی‌ها هستند.

وی در خاتمه ضمن تشکر از گزارش‌های مردمی درباره معرفی موارد مشکوک گفت: خوشبختانه در ۲۲ بهمن پارسال توانستیم بر اساس گزارش مردمی یک مورد خرابکاری را در یکی از استان‌های کشور خنثی کنیم و وزارت اطلاعات نیز به رسم قدردانی از مردم تشکرهای معنوی را به جا خواهد آورد.

انتهای پیام/

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید