کد خبر:11712
پ
۱۴۰۲-۷۳۱۴
در پی وقوع انفجار تروریستی در پاکستان؛

انفجار بمب با حداقل ۴۰ کشته و ۱۰۰ مجروح/ ایران اقدام تروریستی در پاکستان را محکوم کرد

در پی وقوع انفجار تروریستی در پاکستان؛ انفجار بمب با حداقل ۴۰ کشته و ۱۰۰ مجروح/ ایران اقدام تروریستی در پاکستان را محکوم کرد وقوع انفجار تروریستی در جریان یک راهپیمایی در شمال غرب پاکستان منجر به کشته شدن دستکم ۴۰ نفر و جراحت ۱۰۰نفر شد. گروه بین‌‎الملل هوران: منابع خبری بعد از ظهر روز […]

در پی وقوع انفجار تروریستی در پاکستان؛

انفجار بمب با حداقل ۴۰ کشته و ۱۰۰ مجروح/ ایران اقدام تروریستی در پاکستان را محکوم کرد

وقوع انفجار تروریستی در جریان یک راهپیمایی در شمال غرب پاکستان منجر به کشته شدن دستکم ۴۰ نفر و جراحت ۱۰۰نفر شد.

گروه بین‌‎الملل هوران: منابع خبری بعد از ظهر روز یکشنبه از انفجار بمبی در یک مراسم سیاسی در شمال غربی پاکستان و کشته و مجروح شدن شمار بسیاری از مردم خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، در نتیجه این انفجار که در راهپیمایی حمایتی از یک شخصیت سیاسی-مذهبی این کشور در شمال غربی پاکستان رخ داد تا لحظه گزارش خبر ۴۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مجروح شدند.

بلوچستان و شمال غربی استان «خیبر پختونخوا» هم مرز با افغانستان، اخیرا شاهد افزایش چشمگیر حملات شبه نظامیان بوده‌اند. در این خشونت‌ها از آغاز سال ۲۰۲۳ تاکنون صدها نفر که عمدتا نیروهای امنیتی هستند، در بمبگذاری‌های انتحاری و سایر حملات جان خود را از دست داده‌اند.

روزنامه پاکستانی «داون» نوشت، در انفجاری که روز یکشنبه در همایش «جمعیت علمای اسلام فضل» در ناحیه «باجور» در «خیبر پختونخوا» رخ داد، دستکم ۲۰ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.

یکی از مقام‌های پاکستانی گفت که یکی از رهبران اصلی این جنبش در این انفجار کشته شد. مجروحان این حادثه تروریستی به بیمارستان‌ها انتقال یافته‌اند. آمبولانس‌ها در حالی به محل رسیده‌اند که شمار بسیاری از پلیس منطقه را محاصره کرده‌اند.

رهبر این جنبش با بیان اینکه حادثه امروز حمله به بشریت بود، گفت: «این انفجار را محکوم می‌کنم و می خواهم به مردم پیام بدهم که این جهاد نیست بلکه تروریسم است.»

ارتش پاکستان اعلام کرده که در عملیات ضد تروریستی در سال جاری در مجموع ۱۴۱ پرسنل امنیتی کشته و ۱۲۲ نفر زخمی شده‌اند ارتش پاکستان اخیرا نیز از کمین تروریست‌ها علیه نیروهای امنیتی و کشته و مجروح شدن چند نظامی در ایالت «بلوچستان» در جنوب غربی پاکستان خبر داد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز با بیان اینکه امروز بار دیگر تروریست‌ها با جنایتی دیگر خانواده‌های زیادی را در کشور همسایه و برادر پاکستان داغدار کردند، گفت: جمهوری اسلامی ایران خود را در کنار جمهوری اسلامی پاکستان می‌بیند و با خانواده‌های جان باختگان این اقدام تروریستی ابراز همدردی کرده و برای مجروحین از درگاه الهی سلامتی مسئلت می‌نماید.

انتهای پیام/

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید