کد خبر:17081
پ
۱۴۰۳-۳۲۰۱
دکتر جلیلی در سفر انتخاباتی به گلستان:

این قدرت ملت ایران بود که صدها موشک به سمت رژیم صهیونیستی شلیک کرد و آنها هیچ غلطی نتوانستند بکنند/ همه دستگاه‌ها باید در خدمت مردم باشند

دکتر جلیلی در سفر انتخاباتی به گلستان: این قدرت ملت ایران بود که صدها موشک به سمت رژیم صهیونیستی شلیک کرد و آنها هیچ غلطی نتوانستند بکنند/ همه دستگاه‌ها باید در خدمت مردم باشند نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید تعامل گسترده و سازنده با جهان داشت نه تعامل حداقلی و از موضع […]

دکتر جلیلی در سفر انتخاباتی به گلستان:

این قدرت ملت ایران بود که صدها موشک به سمت رژیم صهیونیستی شلیک کرد و آنها هیچ غلطی نتوانستند بکنند/ همه دستگاه‌ها باید در خدمت مردم باشند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید تعامل گسترده و سازنده با جهان داشت نه تعامل حداقلی و از موضع ضعف.

گروه سیاست هوران – «سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری که در سیزدهمین مقصد از سفرهای انتخاباتی خود به استان‌های کشور به گلستان سفر کرده است، در جمع مردم درمصلی شهر گرگان گفت: گلستان مجموعه ای ظرفیت ها را دارد و اگر خداوند به برخی کشورها برخی ظرفیت ها را داده، امروز در استان گلستان همه فرصت ها در اختیار ما قرار دارد.

وی ادامه داد: فرصت دیگر این مردم و جوانان عزیز هستند که امروز همه دارای تحصیلات اند. حق مردم این است که نه تنها شغل داشته باشند بلکه باید هرکدام از اینها برای کشور افتخار افرینی کنند.

وی حضور در میان مردم خون گرم و دوست داشتنی گلستان را توفیق و افتخار برای خود دانست و گفت: این استان روستاهای خوب و حاصلخیز و مردم موفقی دارد و هر روستای آن باید یک سلول جهش کشور شود.نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: مردم گلستان در حوادث مهم نشان دادند که چگونه از انقلاب خود پاسداری و با همه قدرت به سمت پیشرفت و جهش کشور حرکت می‌کنند.

جلیلی اضافه کرد: این فرصت‌های بزرگ یک طرف، فرصت بزرگ دیگر آن است که امروز همه مردم و جوانان عزیز دارای تحصیلات خوب هستند حق این مردم است که بتوانند نه تنها کار داشته باشند بلکه هر کدام از آنان بتوانند برای کشور افتخار آفرینی کنند و در عرصه‌های مختلف کشور ما را جهش دهند.

وی تصریح کرد: نباید امروز چنین فرصت‌های خوبی معطل بماند اگر امام بزرگوار با انقلاب اسلامی حرکتی را در این مملکت شروع کرد که امروز به نقطه‌ای رسیدیم که همه دنیا اعتراف می‌کنند ایران یک قدرت نه تنها منطقه‌ای بلکه تاثیرگذار در معادلات جهانی است به خاطر شما مردم بوده است.

جلیلی بیان کرد: مردم عزیز این استان فرصت های ارزشمندی دارند و جهش در گلستان اتفاقی نیست و با مردم موفقی که دارد هر روستا می تواند به سلول موفقیت تبدیل شود. شرط این است حقوق مردم را در اختیار آنها قرار دهیم و نمی شود فقط عده ای با فساد و رانت از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز جنگل، کشاورزی، شیلات این استان می تواند با برنامه ریزی درست و روستاهای غنی و ارزشمند و جوانان این کشور ، به قله برسند. این همه ظرفیت و فرصت مجال این را نمی دهد که خدای نکرده جوان شما بیکار باشد. این فرصت را خداوند در اختیار شما قرار داده است. از یک جهان فرصت به بهترین شکل در این استان می بینیم و نتیجه یک جهان فرصت یک ایران جهش و گلستان جهش خواهد بود.

جلیلی با تاکید براینکه هر ایرانی یک نقش پرشکوه ایفا می کند،بیان کرد: امروز در استانه انتخاب هستیم و می گفتیم مشکلاتی که وجود دارد چگونه حل می کنید؟، می گفتند اجازه دهید با دو سه قدرتی که با ما دشمنی داشتند امتیاز دهیم و نتیجه ان چه شد و دیدید که توافق کردند و امتیازات را دادند و نتیجه ان چه شد که طرف مقابل از توافق خارج شد و تحریم ها دوبرابر شدو دلار ۳ هزار تومانی را ۳۰ تومان کرد.

وی در همین راستا تاکید کرد: عوض اینکه از مردم عذرخواهی کنند دوباره همان نسخه غلط منسوخ را برای مردم می پیچیدند. ضعف را با ضعف نمی توان برطرف کرد. ملتی می تواند موفقیت های خود را ادامه دهد تا تعامل گسترده و سازنده با جهان داشته باشد نه تعامل حداقلی و از موضع ضعف. امروز ملت می داند برای استفاده از یک جهان فرصت یک تعامل گسترده وجود داشته باشد. ملت ما انتخاب خواهد کرد تا جهش خود را شکل دهد.

جلیلی پیش از این به استان‌های خراسان جنوبی، قم، اراک، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، خوزستان، فارس، خراسان رضوی و یزد سفر کرده بود.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح روز جمعه هشتم تیرماه در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رأی در سراسر ایران برگزار شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار بود همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده بود.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، «مسعود پزشکیان» ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۹۱ رأی و «سعید جلیلی» با ۹ میلیون ۴۷۳ هزار ۲۹۸ رأی داشتند که با توجه به اینکه هیچ یک از نامزدها در مرحله اول موفق به کسب اکثریت مطلق آراء نشدند، انتخابات به دور دوم می‌رود.

بر اساس ماده ۶۷ قانون انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت انتخاباتی در مرحله دوم از زمان اعلام رسمی نتایج قطعی آراء مرحله اول شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز اخذ رأی مرحله دوم ادامه خواهد یافت.

این مساله در قانون اساسی پیش بینی شده و در اصل ۱۱۷ قانون اساسی آمده است که: «رئیس جمهور با اکثریت مطلق آرای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود، ولی هر گاه در دور نخست هیچ‌یک از نامزدها چنین اکثریتی به دست نیاورد، روز جمعه هفته بعد برای بار دوم رأی گرفته می‌شود.» طبق این اصل رئیس جمهور با اکثریت مطلق آرای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود.

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۱۵ تیر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید