کد خبر:13667
پ
۱۴۰۲-۲۳۴۹۴-۱
جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز سی و ششم

حمله حزب الله به دو پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی/ شمار شهدای غزه تا این لحظه از ۱۱۱۰۰ نفر فراتر رفته است

جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز سی و ششم حمله حزب الله به دو پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی/ شمار شهدای غزه تا این لحظه از ۱۱۱۰۰ نفر فراتر رفته است ایالات متحده آمریکا نگران است که صهیونیست‌ها در صورت ادامه عملیات، نه تنها به اهداف تعیین شده نرسند و متحمل شکست شوند، بلکه یک درگیری گسترده […]

جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز سی و ششم

حمله حزب الله به دو پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی/ شمار شهدای غزه تا این لحظه از ۱۱۱۰۰ نفر فراتر رفته است

ایالات متحده آمریکا نگران است که صهیونیست‌ها در صورت ادامه عملیات، نه تنها به اهداف تعیین شده نرسند و متحمل شکست شوند، بلکه یک درگیری گسترده در منطق ایجاد کنند.

محور مقاومت هوران – «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جریان بازدید از شهرک «الجلیل» در نزدیکی مرز لبنان و در جمع نظامیان این رژیم و با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست های میدانی ارتش این رژیم مدعی شد: حزب‌الله در حال ارتکاب اشتباه است و ممکن است مرتکب اشتباه بزرگی شود. ساکنان بیروت ممکن است در وضعیتی مشابه غزه قرار گیرند.

وی گفت: خلبانان ما در کابین نشسته‌اند و دماغه هواپیماها به سمت شمال است، ما به اندازه کافی برای انجام هر کاری در جبهه جنوب (نوار غزه) نیرو و تجهیزات داریم، اما نیروی هوایی به سمت شمال می‌رود و قدرت آن بسیار زیاد است.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در سخنانی در اجلاس عربی و اسلامی در ریاض عربستان گفت: ساکنان غزه در معرض قتل، کشتار و اقدامات غیرانسانی قرار دارند که مستوجب اقدام جدی از سوی جامعه جهانی است. وی تاکید کرد: امروز مجدداً قتل غیرنظامیان را محکوم می کنیم و سیاست مجازات جمعی ساکنان را غیرقابل قبول می دانیم. رئیس جمهور مصر بیان کرد: ما خواستاربرقراری آتش بس فوری و بدون قید و شرط هستیم و باید مهاجرت فلسطینی ها به خارج متوقف شود. السیسی ادامه داد: ما خواستار حل مشکل بر اساس راهکار دودولتی هستیم. درباره اهمال در توقف جنگ غزه و گسترش دامنه آن هشدار می دهیم.

گروه مقاومت «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین، امروز (شنبه) در سی و ششمین روز جنگ، از انهدام یک پهپاد غول پیکر ارتش اسرائیل به نام «هرون تی پی» (ایتان) خبر داد. سرایا القدس در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که این پهپاد شناسایی را مورد هدف قرار داده است. پهپاد ایتان با طول بال ۲۶ متر و طول بدنه ۱۳ متر به اندازه یک هواپیمای مسافربری است. ایتان، واژه‌ای عبری و به معنای «با صلابت» است.

جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز سی و ششم

دقایقی بعد نیز سرایا القدس اعلام کرد که کیبوتس کیسوویم در اطراف غزه را با راکت هدف قرار داده است؛ مناطق مسکونی اطراف غزه خالی از سکنه و محل تجمع نظامیان صهیونیستی است

عملیات نیروهای مقاومت در کرانه باختری

۲۳:۳۱ – مبارزان مقاومت در طولکرم طی دو عملیات جداگانه شهرک صهیونیست‌نشین بیت حیفر و دروازه نتسانی عوز را به گلوله بستند.

۲۱:۱۶ – ابوعبیده سخنگوی گردان‌های قسام: جانفشانی بزرگ مبارزان مقاومت مقدمه و سرآغاز پیروزی است. دشمن اشغالگر به یاری خداوند بهای بسیار سنگینی پرداخت خواهد کرد. به یاری خداوند دشمن اشغالگر یک روز و ساعت آرامش نخواهد داشت.

۲۰:۵۶ – ارتش رژیم صهیونیستی رسما به کشته شدن ۵ نفر دیگر از افسران و نظامیان خود در نبرد با مقاومت فلسطین در غزه و زخمی شدن ۶ نظامی دیگر اعتراف کرد. بدین ترتیب شمار کشته‌های ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز حمله زمینی به غزه تاکنون طبق اعتراف رسمی این رژیم به ۴۳ نفر افزایش یافت.

۲۰:۵۴ – درگیری‌ها بین مقاومت فلسطین و اشغالگران اسرائیلی در اطراف بیمارستان شفا در غزه همچنان ادامه دارد.

۲۰:۵۰ – مقاومت فلسطین لحظاتی قبل طی یک عملیات ترکیبی شهرک سدیروت در مجاورت غزه را به طور همزمان هدف حمله راکتی و پهبادی قرار داد.

درگیری ها در کرانه باختری ادامه دارد

۲۰:۴۷ – منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر در بلندی‌های اشغالی جولان به صدا درآمده است.

۲۰:۴۴ – دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای غزه تا این لحظه از ۱۱۱۰۰ نفر فراتر رفته است. بیش از ۸۰۰۰ نفر از شهدا زن و کودک هستند.

ضرورت کنترل درگیری ها در غزه و اجتناب از وقوع جنگ منطقه ای

۲۰:۳۷ – پنتاگون: لوید آستین در گفتگوی تلفنی با همتای اسرائیلی خود بر ضرورت کنترل درگیری‌ها در غزه و اجتناب از وقوع جنگ منطقه‌ای تاکید کرده است.

۱۹:۳۷ – درگیری شدید مقاومت با اشغالگران در محورهای مختلف در غزه. هم اکنون درگیری‌های شدیدی بین مبارزان مقاومت فلسطین و اشغالگران اسرائیلی در محورهای مختلف از جمله تقاطع ارتباطات، خیابان شهدا در نزدیکی برج وحدت در خیابان النصر و اطراف بیمارستان شفا در جریان است.

۱۹:۵۵ – گروهان‌های قدس اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در جنوب محله الزیتونن با راکت و گلوله‌های خمپاره هدف قرار داده است.

شب در غزه

۱۹:۳۴ – حزب الله لبنان اعلام کرد که مجاهدان مقاومت اسلامی امروز شنبه دو پایگاه الرادار و زبدین متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی را در مزارع اشغالی شبعا با سلاح‌های مناسب هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به دشمن وارد کردند.

۱۹:۱۸ – یواو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: حزب الله در حال ارتکاب اشتباهی بزرگ است که ممکن است ساکنان بیروت را به وضعیتی مشابه وضعیت ساکنان غزه دچار کند!

۱۸:۳۴ – هلال احمر فلسطین: تانک‌های اسرائیلی بیمارستان شفا در غزه را از هر جهت محاصره کردند.

۱۷:۳۸ – گردان‌های قسام اعلام کرد که خودروهای زرهی اشغالگران اسرائیلی را در غرب ایرز با گلوله‌های خمپاره کالیبر سنگین در هم کوبیده است.

بیمارستان شفا به طور کامل از خدمت خارج شد

۱۷:۲۲ – اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که بیمارستان شفا به طور کامل از خدمت خارج شده است. اشغالگران اسرائیلی از روز گذشته این بیمارستان را هدف حملات وحشیانه‌ای قرار داده و هرگونه راه ارتباطی آن با بیرون را قطع کردند.

۱۶:۴۵ – گردان‌های قسام اعلام کرد که ۳ خودروی زره‌پوش ارتش رژیم صهیونیستی را در محور شمال غرب غزه با راکت‌های یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده است.

۱۶:۲۵ – رسانه‌های عبری زبان از اصابت موشک‌های قسام به بئر السبع و پایگاه هوایی نواتیم خبر دادند.

۱۶:۱۷ – نیروهای اشغالگر اسرائیلی در منطقه مزارع شبعا در شمال فلسطین اشغالی هدف شلیک موشک‌های هدایت شونده کورنت و خمپاره قرار گرفتند.

یورش صهیونیست ها به مناطق کرانه باختری ادامه دارد

۱۶:۰۱ – گردان‌های قسام در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه، شهر اشغالی بئر السبع را هدف حمله موشکی قرار داد.

۱۴:۵۴ – توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی حملات شدیدی را به اطراف اردوگاه الشاطئ در غرب غزه آغاز کرده است.

۱۴:۴۰ – گردان‌های شهید عزالدین قسام اعلام کرد که هم اکنون مجاهدان این گردان‌ها به شدت در محورهای مختلف با نظامیان صهیونیست درگیر شده و چندین خودروی زره پوش را در این محورها منهدم کرده‌اند.

۱۴:۳۰ – گردان‌های قسام اعلام کرد که یک تانک و یک بولدوزر اسرائیلی را در جنوب غزه با راکت یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده است.

۱۳:۴۰ – گردان‌های شهید عزالدین قسام اعلام کرد که امروز شنبه پایگاه نظامی “مارس” در حومه غزه را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار داده است.

۱۲:۴۳ – حزب الله لبنان اعلام کرد در راستای حمایت از غزه و مقاومت فلسطین، گروهی از نیروهای زمینی ارتش رژیم صهیونیستی را در منطقه حدب یارون هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به آن‌ها وارد کرده است.

شب گذشته، سختر از حمله هفت اکتبر

۱۲:۳۵ – شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شب گذشته برای اسرائیل سخت‌تر از حمله هفتم اکتبر بود، زیرا ده‌ها نفر از نیروهای آن در درگیری با مقاومت کشته شدند و جنازه‌های آن‌ها در خیابان‌ها رها شده است.

۱۲:۲۸ – خبرگزاری شهاب فلسطین به نقل از یک پزشک از بیمارستان الشفا غزه گزارش داد که امروز ۴ بیمار بستری شده در اتاق مراقبت‌های ویژه به علت قطعی برق جان خود را از دست داده و شهید شدند.

مقاومت سنگین نیروهای فلسطینی در غزه

۱۱:۳۹ – منابع عبری زبان از شلیک موشک هدایت شونده از جنوب لبنان به سمت شهرک مرگلیوت در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

۱۱:۳۷ – رخی منابع عبری زبان از احتمال نفوذ چند پهباد به شهرک‌های صهیونیستی در منطقه الجلیل علیا در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

۱۱:۳۰ – حمله ترکیبی به شمال فلسطین اشغالی. منابع عبری زبان از حمله‎‌ای ترکیبی به شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. این منابع بیان کردند که طی یک حمله ترکیبی، شهرک کریات شمونا و مناطق مجاور آن در شمال فلسطین اشغالی هدف حمله موشکی و پهبادهای انتحاری قرار گرفته است.

۱۱:۲۰ – منابع عبری زبان از وقوع انفجاری مهیب در نزدیکی منطقه هونین و شهرک مرگلیوت در شمال اراضی اشغالی خبر دادند.

۱۱:۲۰ – گروهان‌های قدس اعلام کرد که شهرک کیزوویم در مجاورت باریکه غزه را هدف حملات راکتی سنگینی قرار داده است.

جنگ در سرزمین‌های اشغالی/ روز سی و ششم

محاصره کادر درمانی توسط نظامیان تروریست صهیونیستی

۱۱:۰۵- گردان‌های قسام لحظاتی قبل اعلام کرد که ۳ خودروی زره پوش ارتش صهیونیستی را در محور جنوب غربی شهر غزه هدف حملات خود با موشک ضد زره یاسین ۱۰۵ قرار داده است.

۱۰:۵۸ – وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که گزارش‌هایی در مورد مفقود شدن ۲۷۰۰ نفر از جمله ۱۵۰۰ کودک در زیر آوار در مناطق مختلف این باریکه دریافت کرده است.

۱۰:۵۷ – رسانه‌های لبنانی اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی اطراف شهرک رامیا در جنوب لبنان را هدف حمله توپخانه‌ای قرار داده است.

۰۹:۳۸ – وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته تاکنون ۱۹۸ نفر از کادر درمان و پزشکی در حملات صهیونیست‌ها به شهادت رسیده و ۵۳ دستگاه آمبولانس هم تخریب و منهدم شده است.

هدف قرار دادن نیروهای صهیونیستی

۰۹:۳۰ – منیر البرش مدیرکل وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که اجساد بیش از ۱۰۰ شهید مقابل بیمارستان شفا روی زمین افتاده است و آمبولانس‌ها به خاطر ادامه بمباران‌ها قادر به حرکت به سمت این منطقه نیستند.

۰۹:۲۷ – سازمان پزشکان بدون مرکز هم اعلام کرد که قادر به ارتباط با هیچکدام از کارکنان خود در داخل بیمارستان شفا نیست.

۰۷:۳۹ – خبرنگار الجزیره اعلام کرد که ارتباط با کادر پزشکی، خبرنگاران و شهروندان فلسطینی حاضر در بیمارستان شفا به کلی قطع شده است.

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید