کد خبر:16329
پ
۱۴۰۳-۷۴۲
سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور

بالگرد حامل رئیس‌جمهور دچار سانحه شد + اسامی همراهان

بالگرد حامل رئیس‌جمهور دچار سانحه شد + اسامی همراهان پایگاه خبری هوران – آخرین تصویر از بالگرد حامل رئیس جمهور در پایان افتتاح سد «قیز قلعه سی» و بالگرد حامل رئیس‌جمهور که برای افتتاح ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز به این شهر عازم شده بود در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار […]

بالگرد حامل رئیس‌جمهور دچار سانحه شد + اسامی همراهان

پایگاه خبری هوران – آخرین تصویر از بالگرد حامل رئیس جمهور در پایان افتتاح سد «قیز قلعه سی» و بالگرد حامل رئیس‌جمهور که برای افتتاح ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز به این شهر عازم شده بود در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

گروه سیاسی هوران – آیت الله رئیسی رئیس‌جمهور عصر امروز یک شنبه-۳۰ اردیبهشت پس از افتتاح «سد قیز قلعه سی» به منظور افتتاح «ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز» به این شهر عازم شد و بالگرد وی در این مسیر در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

آخرین تصویر از بالگرد حامل رئیس جمهور

به گزارش هوران، ۲۰:۰۸ سخنگو و دبیر هیأت دولت نوشت: شرایط سخت و پیچیده‌ای را تجربه می‌کنیم؛ این حق مردم و رسانه‌ها است که در جریان آخرین اخبار حادثه بالگرد رییس‌جمهور قرار گیرند اما با توجه به مختصات محل حادثه و شرایط جوی، تا این لحظه «هیچ» خبر جدیدی وجود ندارد. در این لحظه‌ها، صبر و دعا و اعتماد به گروه‌های امدادی راهگشاست.

بالگرد حامل رئیس جمهور

مفقود شدن تیم عملیاتی هلال احمر واقعیت ندارد

۱۹:۵۸ دبیر مرکز کنترل و هماهنگی اضطراری جمعیت هلال احمر گفت: به دستور رئیس جمعیت هلال احمر همان لحظات اول سانحه بالگرد رییس‌جمهور، ستاد اضطراری تشکیل شد. هر خبری از طریق این ستاد یا رئیس جمعیت هلال احمر منتشر خواهد شد و بقیه اخبار تأیید نمی‌شود. اخبار مبنی بر مفقود شدن تیم عملیاتی هلال احمر واقعیت ندارد و تکذیب می‌کنیم. متأسفانه شرایط جوی به گونه‌ای است که مه و بارندگی وجود دارد و رصد هوایی از طریق پهپاد امکان پذیر نیست.

بالگرد حامل رئیس جمهور

حضور یگان ویژه و تکاوری پلیس در منطقه

۱۹:۵۳ سردار منتظرالمهد، سخنگوی فراجا از حضور نیروهای امدادی و یگان‌های ویژه و تکاوری پلیس به همراه یگان موتورسوار در مناطق صعب‌العبور و همچنین سگ‌های آموزش دیده در منطقه احتمالی سانحه هلی کوپتر رییس جمهور خبرداد.

دستور سرلشکر باقری برای امدادرسانی و تفحص بالگرد رئیس‌جمهور

۱۹:۴۸ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ارتش، سپاه و فرماندهی انتظامی دستور داد از همه ظرفیت‌های خود برای تفحص و امدادرسانی به بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهان وی استفاده کنند.

هنوز اطلاع موثقی از محل بالگرد رئیس‌جمهور به دست نیامده

۱۹:۱۵ براساس اطلاعات خبرنگاران حاضر در منطقه تا این لحظه هنوز اطلاع موثقی از محل سقوط به دست نیامده است، گروه های جدید امدادی و برخی کوه نوردان به تیم امداد و نجات پیوسته اند. هوا کم کم رو به تاریکی می‌رود و باران هم آغاز شده است و اما جستجو همچنان ادامه دارد. گروه‌های امداد و نجات خود را به محلی که تصور می‌شد بالگرد رئیس‌جمهور دچار حادثه شده، رسانده‌اند اما بارنگی موجب ایجاد گل و عبور سخت خودروها و افراد شده است. اطلاعات نشان می‌دهد که محل جستجو در ارتفاعات است و امکان حضور با خودرو وجود ندارد و امدادگران ناچار به حرکت با پای پیاده هستند و لذا عملیات امداد و نجات را به مشکل روبرو کرده است

۱۸:۵۳ وزیر بهداشت در گفت و گویی بیان کرد: در منطقه مس سونگون هستیم، همه نیروهای امدادی مشغول جست و جو هستند و منطقه بسیار مه آلود است و به همین دلیل امکان جست و جو خیلی سخت شده است. همه امکانات درمانی اتوبوس آمبولانس جراح و پزشکان در محل مستقر هستند تا اقدامات درمانی پس از پیدا شدن بالگرد را انجام دهیم.

هوای مه آلود منطقه؛ جست‌وجوها ادامه دارد

۱۸:۳۹ طبق گزارش های میدانی خبرنگار ایرنا، هوا به شدت مه آلود است و امداد را سخت کرده است هنوز اطلاع موثقی از محل سقوط به دست نیامده گروه های جدید امدادی و برخی کوه نوردان به تیم امداد و نجات پیوسته اند هوا به شدت سرد است؛ به دلیل بدی شرایط جوی امکان جست و جو و پرواز بالگرد نیست و امداد و نجات به صورت زمینی انجام می شود.

اعزام تیم های جدید امدادی برای جست و جو در منطقه

۱۸:۰۰ رئیس هلال احمر از افزایش تیم های امدادی اعزامی به منطقه از ۲۰ به ۴۰ تیم خبر داد و گفت: منطقه را پایش می‌کنیم با توجه به نشانه‌هایی که در منطقه داریم شرایط جوی بسیار نامساعد و سخت گذر است اما با تمام تلاش اقدامات جست وجو انجام می شود. از پهپاد استفاده کردیم اما با توجه به شرایط جوی هوا امکان جست و جوی هوایی وجود ندارد. از طریق نیروهای واکنش سریع در حال جست و جو هستیم این منطقه یک منطقه کوهستانی سخت گذر است و تا تبریز ۲ ساعت فاصله دارد.

معاون اجرایی و برخی اعضای دولت عازم تبریز شدند

۱۷:۵۲ سخنگوی دولت هم با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش‌ها از سانحه اخیر ارائه شد. وی ادامه داد: معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.

اعزام ۸ آمبولانس به محل وقوع سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور/ امکان امداد هوایی وجود ندارد

۱۷:۴۳ سخنگوی اورژانس کشور از اعزام ۸ دستگاه آمبولانس به منطقه وقوع سانحه برای بالگرد حامل رییس جمهور خبر داد و گفت: به دلیل مه شدید امکان امداد هوایی وجود ندارد.

۱۷:۳۷ براساس گزارش هایی که اهالی روستاهای اطراف محل بروز حادثه داده‌اند، هلیکوپتر حامل رییس جمهور و همراهانش در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شده است. ️اهالی این منطقه که در شمال ورزقان در استان آذربایجان شرقی قرار دارد به خبرنگار ایرنا گفته‌اند که ساعتی پیش صداهایی در این منطقه شنیده شده است.

بالگرد حامل رئیس‌جمهور دچار سانحه شد + اسامی همراهان

بیش از ۲۰ تیم امداد و نجات با تجهیزات کامل از جمله پهپاد و سگ‌های زنده‌یاب به منطقه اعزام شده‌اند و در کنار آنها گروه‌هایی از تکاوران و نیروهای مخصوص نیروهای مسلح نیز برای کمک به عملیات جستجو در منطقه حضور دارند.

️به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه و همچنین شرایط جوی نامساعد بویژه مه غلیظ در منطقه عملیات جستجو و نجات زمانبر است.

بالگرد حامل رئیس جمهور دچار سانحه شد/ همراه برخی از اعضای دولت

چه کسانی همراه رئیس جمهور بودند؟

۱۶:۱۷ بالگرد حامل رئیس‌جمهور حین بازگشت از افتتاح سد «قیز قلعه سی» در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

آیت‌الله رئیسی، حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف(یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد بودند.

شرایط سخت آب و هوایی و مه سنگین تلاش گروه‌های امدادی را با سختی روبرو کرده است.

در حال به‌روز رسانی

پایگاه خبری هوران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید