سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

قالیباف: بزرگ‌ترین ظلم به شهید سلیمانی تقلیل دادن او از یک مکتب به یک ژنرال است

کدمطلب : 20650

قالیباف: بزرگ‌ترین ظلم به شهید سلیمانی تقلیل دادن او از یک مکتب به یک ژنرال است
رئیس مجلس گفت: بزرگ‌ترین ظلم به شهید سلیمانی تقلیل دادن او از یک مکتب و مدرسه درس‌آموز به سطح یک ژنرال شجاع و یک فرد مبارز است.


هوران به نقل از فارس، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه 12 دیماه) گفت: فرا رسیدن سالروز شهادت مرد میدان، سردار پرافتخار اسلام و محبوب دل مردم ایران و تمامی مستضعفین جهان، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به ملت شریف ایران و تمام کسانی که به آرمان عدالت‌گستری، آزادیخواهی و رفع ظلم و تبعیض از جهان باور دارند و در این مسیر گام برداشته‌اند تسلیت و تعزیت می‌گویم.


رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خون شهید راه خود را در زمین و آسمان‌ها پیدا می‌کند و این وظیفه ماست تا بتوانیم با فهم درست از سیره شهید و منطق عمل و اندیشه او زندگی و فکر خود را با آن منطق سازگار کنیم و خود را از انحراف، تندروی و یا کندروی رها کنیم.


وی افزود: بزرگ‌ترین ظلم به حاج قاسم تقلیل دادن او از یک مکتب و مدرسه درس‌آموز به سطح یک ژنرال شجاع و یک فرد مبارز است. حاج قاسم یک مکتب است زیرا ابعاد گوناگون زندگی او بر اساس راه و روشی تنظیم شده بود که امام راحل با فهم دقیق خود از اسلام ناب محمدی به ما آموخت.


قالیباف خاطرنشان کرد: حاج قاسم شاگرد اول مکتب امام است و این مکتب که تا امروز با همراهی و فداکاری ملت ایران نجات‌بخش و راهگشا بوده است، بر دو اصل خداباوری و مردم‌باوری استوار است. اگر حاج قاسم در سال‌های عمر شریف و بابرکت خود توانست فاتح میدان‌های بزرگ باشد به این دلیل بود.


رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اخلاص کم‌نظیر حاج قاسم با اعتقاد قلبی به توانایی مردم و همچنین باور عمیق و برخاسته از آموزه‌های دینی به اصل ما می‌توانیم در یک شخص جمع شده بود و امروز نیز به برکت خون او و خون مجاهدان مخلصی همچون شهید ابومحمدی المهندس آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه قرار گرفته است و با پشتوانه ملت‌های منطقه ان‌شاءالله این امر به زودی محقق خواهد شد.


وی افزود: مردم‌باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه فقط در اندیشه حل مشکلات مردم بودن و پرهیز کردن از هر فرع و هر حاشیه‌ای که انسان انقلابی را از حل مشکلات مردم دور کند.


رئیس دستگاه قانون‌گذاری کشور گفت: مردم‌باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه‌جانبه خود مردم قابل حل است و هر کسی که مردم را از حضور فعال بازدارد و یا نقش آنها را نادیده بگیرد، و یا آنها را دسته‌بندی و فرقه‌بندی کند، بی‌گمان شکست خواهد خورد.


قالیباف خاطرنشان کرد: حاج قاسم در هر میدانی که حاضر می‌شد، مایه امیدواری و اعتماد به نفس مردم بود. او که در مکتب خمینی ما می‌توانیم و حل مشکلات با مشارکت عموم مردم را آموخته بود، هر جا که قدم می گذاشت نیروهای مردمی را سرشار از باور راستین به نیروی خود و با اتکا به نیروی لایزال الهی می‌کرد.


رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خداباوری سلیمانی به معنای رعایت اخلاق و حدود شرعی در هر امری حتی در مواجهه با دشمنان و به معنای باور عملی به سنت‌های الهی است.


وی ادامه داد: همان سلیمانی که در مقابل پابرهنگان و مستضعفان دست ارادت بر سینه می‌گذاشت و تعظیم می‌کرد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر خم نکرد و در مقابل آنها تا آخرین نفر ایستاد و نقشه آنها را خنثی کرد. همان سلیمانی که شیر بیشه مبارزه و نبرد با ظالمان بود، با دقت و هوشمندی فراوان بر مسائل سیاسی اشراف داشت و از ابعاد آن آگاه بود و این فراست را برای درهم کوبیدن دشمن به کار می‌گرفت.


رئیس مجلس افزود: سلیمانی به جای سختگیری با مردم بر خود سخت می‌گرفت و با مردم مهربان و متواضع بود.


قالیباف خاطرنشان کرد: با پیروی از مکتب سلیمانی و با اتکا به دو اصل خداباوری و مردم‌باوری می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و همین منطق را که بارها در چهار دهه اخیر رهگشا و موفقیت‌آمیز بوده است در سایر عرصه‌ها نیز به کار ببندیم.


رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان فرا رسیدن اولین سالروز درگذشت علامه مصباح یزدی را تسلیت گفت و عنوان کرد: علامه مصباح یزدی سال‌های در عمر خود نقش مهمی را در راستای ترویج معارف اسلام و حراست از مبانی فکری انقلاب اسلامی ایفا کردند.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان