سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

اسماعیلی: سال آینده ۲۰ فیلم سینمایی مبتنی بر ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس تولید می‌شود

کدمطلب : 20738

آیین اختتامیه همایش ترجمان فتح با حضور محمد‌مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن همایش‌های باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.


هوران - در این مراسم اسماعیلی طی سخنانی با اشاره به مبتلا شدنش به بیماری کرونا در سفر اخیرش گفت: در ایام سالروز عملیات کربلای ۵ یاد و خاطره این شهدا به خصوص سردار شهید قاسم سلیمانی و همه شهدای راه عدالت و آزادی را گرامی می‌دارم.


دفاع مقدس متعلق به همه آزادی‌خواهان است


وی افزود: در جلسه ۲ هفته قبل در جریان کمیت و کیفیت این همایش و کارهای انجام شده قرار گرفتم.


اسماعیلی ابراز داشت: دفاع مقدس متعلق به فرزندان ایران زمین و حتی متعلق به جهان اسلام نیست، بلکه متعلق به همه آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان است.


پیام دفاع مقدس جهانی است


وی ادامه داد: دفاع مقدس یک پیام جهانی دارد. این پیام در آخرین سخنان و خطابه‌های امام خمینی (ره) در سال های 67 و 68 به وفور دیده می‌شود که از واژه مستضعفین و جبهه مستضعفین استفاده کردند.


هرکس پیام انقلاب را بشنود به آن علاقه‌مند می‌شود


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: هر کس پیام انقلاب اسلامی را بخواند و بشنود به این پیام علاقه‌مند می‌شود و این همایش سرآغاز حضور جدی عرصه ترجمه در انتقال پیام‌های ارزشی انقلاب است.


تولید ۲۰ فیلم سینمایی مبتنی بر ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس در سال آینده


وی با تأکید بر حمایت قاطع دولت سیزدهم از تولید فیلم‌های دفاع مقدس، اظهار داشت: یکی از کارهای مهمی که در سازمان سینمایی و بنیاد فارابی برای سال آینده هدف‌گذاری شده است، تولید ۲۰ فیلم است که بی‌شک بحث دفاع مقدس را در فیلم‌های سینمایی دنبال خواهیم کرد.


وی افزود: همچنین دوبله مناسب فیلم‌های دفاع مقدس برای پخش در کشورهای دیگر دنبال می‌شود. البته معرفی ارزش‌های انقلاب اسلامی ایرانی در سینما، موسیقی، تئاتر و کتاب با قدرت پیگیری خواهد شد./فارس

Share

نظرات کاربران

نارنجستان