سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

فرماندهان سال‌های اول جنگ که لباس پاسداری به تن داشتند + تصاویر

کدمطلب : 20855

فرماندهان سال‌های اول جنگ که لباس پاسداری به تن داشتند + تصاویر


سوم شعبان ۴۴ سال پیش، امام خمینی (ره) به مناسبت سالروز ولادت امام حسین (ع) این روز را به عنوان روز پاسدار نام نهادند. از آن روز، پاسداران این مرزوبوم هنوز بر عهدی که با امام بستند، وفادارند.


هوران - امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب در دوم اردیبهشت‌ماه سال 1358 فرمان تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شورای انقلاب ابلاغ کردند و در ششم تیرماه همان سال در قالب پیامی خطاب فرماندهان سپاه، سوم شعبان، روز ولادت امام حسین (ع) را روز پاسدار نامگذاری کردند. (دوم شعبان 1399 هجری قمری)


از مهرماه سال 1359 تا پایان سال 1361 عملیات‌های مهمی چون عملیات پل نادری، عملیات نصر، عملیات توکل، عملیات ثامن‌ الائمه، عملیات طریق القدس، عملیات فتح‌المبین و عملیات رمضان از سوی رزمندگان اسلام با فرماندهی سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی انجام شد. با گذشت زمان، فرماندهان سپاه به این نتیجه رسیدند که برای ادامه قدرتمندانه جنگ باید سازمان رزم سپاه گسترش یابد و نیروهای بیشتری از بسیج جذب شوند. همچنین توان مهندسی سپاه افزایش یابد و در کنار آن، نهادهای رزمی تقویت شوند تا توانایی برپایی جنگ در روز را به دست آورند.


اینک در سوم شعبان 1443 هجری قمری که بیش از 44 سال از نامگذاری روز پاسدار (به قمری) می‌گذرد، بر آن شدیم که به فرماندهان 2 سال ابتدایی جنگ تحمیلی که مفتخر به لباس پاسداری بودند و عملیات‌های آن زمان را فرماندهی می‌کردند، در قاب عکس اشاره‌ای داشته باشیم:

Share

نظرات کاربران

نارنجستان