سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور: مدافع فرهنگ ایثار و شهادت هستیم

کدمطلب : 20752

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور: مدافع فرهنگ ایثار و شهادت هستیم/تفکر زهرایی زمینه‌ساز نهضت مقاومت‌محور بوده است


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به عنوان کسانی که یکی از مأموریت‌های اصلیمان، ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است، باید به پاسداشت آن کمر همت ببندیم و برای رسیدن به نتایج بهتردر این حوزه دست به دست هم دهیم.


به گزارش هوران از خبرگزاری فارس از شیراز، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در آیین اختتامیه ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی که در تالار حافظ شیراز برگزار شد، با بیان اینکه محور اصلی این جلسه زنان عاشورایی هستند، نام مقدس حضرت زینب (س) را یکی از محوری‌ترین کلمات شاعران در شعر ایثار دانست و اظهار داشت: در مدتی که در این سمت مشغول به خدمت هستم فهمیدم‌که در مقابل خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، حقیر هستم.


وی با اشاره به اینکه جانبازان عزیز با شرایط سخت، این وضعیت را برای خود پذیرفته شده می‌دانند، چرا که میگویند برای خداست و ذره‌ای از قدمی که برداشتم پشیمان نیستم، ادامه داد: ما عصمت علوی را از نزدیک درک نکرده‌ایم، اما وقتی به محضر این ایثارگران و مادران شهدا می‌رسیم، آن را درک می‌کنیم و محور این تربیت، زنان هستند و پرچم‌دار آن، حضرت خدیجه کبری و فاطمه زهرا (س) هستند.


قاضی‌زاده هاشمی معتقد است که در بستر تفکر زهرایی این تربیت شکل می‌گیرد، و باز هم زنان این نهضت را ادامه می‌دهند، حضرت زینب (س)، ام‌البنین، ام‌کلثوم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، زبان هنر و شعر را زبان بیان دانست و ادامه داد: وقتی زبان توان بیان کلمات را ندارد، به زبان تمثیل با شعر پناه می‌بریم و یکی از اصلی‌ترین حاملان این فرهنگ در کشور ما، شعر بوده است.


معاون رئیس‌جمهور شاعران ایثارگر و ایثارگران شاعر را یک مفهوم عنوان کرد و افزود: این چیزی که به دست ما رسیده، در پی خون‌های فراوانی بوده و ما به عنوان کسانی که یکی از مأموریت‌های اصلیمان، پاسداری، ترویج و توسعه این فرهنگ است، باید به پاسداشت آن کمر همت ببندیم.


وی ادامه این نهضت را تحلیل عملی رفتار‌های ایثارگران دانست و گفت: هنرمند اصلی، شهید و خانواده وی، و ایثارگران هستند و چه هنرمندی از آن بالاتر که با جان خود عشقت را نشان دهی؟


قاضی‌زاده هاشمی، کلمه الله را نهایت این عشق عنوان کرد و گفت: حسین (ع) تحلیل بارز توحید است.


به گفته وی: محوریت اصلی این کنگره به دست استان بزرگ فارس بود و برنامه ما هم همین است که برنامه‌های پیش رو را به تناسب، به استان‌ها بسپاریم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران حوزه فرهنگ را یک حوزه عمومی دانست که برای رسیدن به بهترین نتایج، باید دست به دست هم بدهیم.


بازار هنر بازار کاسبی نیست بلکه بازار عشق و عاشقی است


نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه هنرمندی که صحنه‌های خصوصی زندگی اش را در فضای مجازی منتشر می‌کند، هنرمند نیز به هنر فروش است، گفت: بازار هنر بازار کاسبی نیست بلکه بازار عشق و عاشقی است.


حجت‌الاسلام لطف الله دژکام در ادامه این برنامه با بیان اینکه این برنامه ادبی در راستای پیشبرد فرهنگ ایثار و شهادت برپا شده است، اظهار داشت: در سیاست‌های کلی ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری در ترویج فرهنگ ایثار و جهاد، بند چهارم، حمایت از تولید آثار ارزنده فرهنگی سیاست‌های کلی نظام دانسته شده که همه ما موظفیم در این راستا حرکت کنیم.


وی با بیان اینکه چنین جلساتی آغازی بر فعالیت در این حیطه است، حیطه شعر را از حیطه‌های هنر قوی ایرانیان، بخصوص شیراز دانست و گفت: پرداختن به این عرصه قدم اول در راستای و فرامین مقام معظم رهبری است.


امام جمعه شیراز معتقد است که هنرمندان واقعی این عرصه، آن‌ها هستند که پس از گذشته بیش از 1200 سال، هنوز خاکشان متحول کننده است، به آن‌ها هنرمندان اصلی زمین هستند.


نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان هنرمندی که صحنه‌های خصوصی زندگی اش را در فضای مجازی منتشر می‌کند، هنرمند نیز به هنر فروش است.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان