سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ساخت فیلم زندگی شهدا تأکید کرد

کدمطلب : 20417

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ساخت فیلم زندگی شهدا تأکید کرد


اسماعیلی در جریان برگزاری طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم اظهار کرد: هنر پاک و انقلابی آن است که مرارت‌هایی که پدران و مادران شهدا متحمل شدند را نشان دهد


هوران - آیین تجلیل از خانواده شهید «جهانگیر صدقی ده‌زیاری» صبح سه‌شنبه 23 شهریور در ادامه سلسله برنامه‌های فاز دوم طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم با عنوان «شکوه مادری»، با حضور مجازی «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام و المسلمین «حبیب رضا ارزانی» رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد.


این آیین در جوار مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان و با حضور مسئولانی استانی از جمله حجت الاسلام و المسلمین «حسین علیدادی سلیمانی» نماینده ولی فقیه، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمان برگزار شد.


اسماعیلی در این نشست با اشاره به حماسه مسجد جامع کرمان و خباثتی که رژیم پهلوی در این ماجرا از خود نشان داد، اظهار کرد: این جریان تا مدت‌ها از موضوعات و محورهای شعار انقلابیون و مردم در سراسر کشور بود.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به حماسه بزرگ لشکر همیشه ‌پیروز ثارالله استان کرمان در طول دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اما حماسه بزرگتری که به نام کرمان و کرمانی‌ها رقم خورد در دفاع از حرم و با نام شهید عالی مقام، شهید حاج قاسم سلیمانی بود و این مساله افتخاری برای من است که در آغاز فعالیت‌های خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم و از این راه دور به روح پاک حاج قاسم عرض سلام و درود داشته باشم و امیدوارم که خداوند در پیمودن راه شهدا به ویژه این شهید، عنایت به ما داشته باشد.


وی در بخش دیگری از مباحث خود ضمن گرامیداشت یاد شهید «جهانگیر صدقی ده‌زیاری» که جلسه این هفته سه‌شنبه تکریم با محور تجلیل از خانواده آن شهید برگزار شد، اظهار کرد: همه ما مرهون مادران و پدران شهیدی هستیم که در مکتب امام (ره) و انقلاب اسلامی ابراهیم‌وار اسماعیل‌های خود را به مسلخ شهادت رهنمون شدند. این انقلاب بزرگ و میراث والاقدر حاصل خون‌های چنین شهدای پر فضیلت و ایثار پدران و مادران آنها است.


اسماعیلی همچنین ضمن قدردانی از حجت‌الاسلام و المسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» در راستای برگزاری طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم گفت: امام راحل فرمود: «شهدا امامزادگان عشقند که مزارشان زیارتگاه اهل یقین است»؛ امروز ما در هرجا از این کشور که پا به مزار پاک شهدا می گذاریم معنویت و اخلاص آنان وجودمان را در بر می‌گیرد؛ روزهای قبل طی سفرهایی که به استان‌های اصفهان، همدان و قم داشتم به زیارت شهدا رفتم و امروز از راه دور به زیارت شهدای کرمان می روم، به راستی حسی که در این سفرها و حضور بر سر مزار شهیدان به ما دست می‌دهد، ایمان و حسی است که ما را برای پیمودن راهی که شهدا برای ما باز کردند منسجم می کند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ویژگی اصلی انقلاب اسلامی ایثار و شهادت است؛ مکتبی که امام خمینی(ره) بنیان گذاشت و رهبری انقلاب اسلامی ادامه داده و بزرگانی چون حاج قاسم برای ما زنده نگاه داشتند؛ این مسیر به نام مکتب حاج قاسم ادامه یافت و نشان دهنده راهی است که باید طی شود. ما هیچ تکلیفی نداریم جز انجام آرمان‌های انقلاب اسلامی که در همین مسیر توسط شهدا و با خونشان به امضا رسیده است ، پس باید این مسیر را ادامه دهیم و کارهایی که در این عرصه انجام می‌شود از باب ادای وظیفه است و اگرنه همه ماموریت‌های ما در راه احیای این مسیر قرار دارد.


اسماعیلی افزود: دولت مردمی و رئیس جمهور محترم افتخارشان آن است که بتوانند گامی را در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی طی کنند. یکی از ماموریت‌های اصلی و بنیادین ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلمی برای تجلیل از شهدا ومعرفی فرهنگ شهادت است؛ بحث فرهنگ شهادت یعنی فرهنگ انقلاب، یعنی فرهنگ حمایت از آرمان‌ها، فرهنگ مقامت، فرهنگ استکبارستیزی که تجلی آن ذیل این دال مرکزی که شهادت است قرار می‌گیرد.


وی اظهار کرد: تمامی فعالیت‌های ما باید در مسیر فرهنگ شهادت ادامه یابد، اگر سینمای ما می‌خواهد کار قوی انجام دهد باید به تحکیم این راه بیانجامد، تئاتر، هنرهای تجسمی، حوزه اطلاع‌رسانی و رسانه همه باید در خدمت تحقق این هدف والا باشد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر پاک و انقلابی آن است که مرارت‌هایی که پدران و مادران شهدا متحمل شدند را نشان دهد، اکنون که مادر شهید صدقی صحبت می‌کرد به یاد فیلم ارزشی «نرگس آبیار» در مورد مادر شهید افتادم. تاثیری که یک فیلم دارد ممکن است هزار ساعت سخنرانی نداشته باشد.


اسماعیلی افزود: همه همت ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن است که همه امکانات را بسیج کرده و از اهالی هنر درخواست کنیم که در این مسیر به تولید محتوا بپردازند، در این راستا در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از نمایندگان استان کرمان قول دادم که برای شهید حاج قاسم سلیمانی کار ویژه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی کنیم از جمله راه اندازی جشنواره ای خاص حاج قاسم سلیمانی برگزار کنیم که به زودی محقق می شود.


وی در ادامه ضمن تاکید به معاونان وزارت خانه و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، به منظور در دستور کار قرار دادن جشنواره مذکور با محور حاج قاسم گفت: ما در پیشانی فعالیت ها و ماموریت های خود، برگزاری یک مراسم و یک جشنواره ویژه برای شهید حاج قاسم سلیمانی را خواهیم داشت که برکتی برای کارها و فعالیت های ما در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در سراسر کشور باشد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار کرد: در روزهای منتهی به هفته دفاع مقدس هستیم، به روح شهدای هشت سال دفاع مقدس، به آزادگان، جانبازان و رزمندگان درود می‌فرستم و امیدوارم که این حرکت خوبی که آغاز شده است تداوم داشته باشد و با پوشش خوب رسانه‌ای مردم از فیوضات آن بهره مند شوند.


محمدمهدی اسماعیلی در ادامه ارتباط ویدئوکنفرانسی با آیین تجلیل از خانواده شهید "جهانگیر صدقی ده‌زیاری" در موردطرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم که در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شد اظهار داشت: مردم استان کرمان از پیشگامان انقلاب اسلامی بوده و حادثه به آتش کشیده شدن مسجد جامع کرمان بیانگر این موضوع است.


وی با بیان اینکه افتخار است که در آغاز فعالیت خودم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به روح پاک سیدالشهدای جبهه مقاومت، حاج قاسم سلیمانی از این راه دور سلام و درود بفرستم افزود: همه ما مرهون مادران و پدران شهدایی هستیم که در راه اسلام جان خود را تقدیم کردند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی حاصل خون این شهدا است ادامه داد: شهدای ما به فرمایش امام (ره)، امامزادگان عشق هستند و در هر جای این کشور گلزارهای شهدا معنویت ویژه‌ای دارند.


وی با بیان اینکه حسی که به واسطه حضور در گلزارهای شهدا به انسان دست می‌دهد، حس انسجام برای پیمودن راه شهدا است افزود: حاج قاسم راه شهدا را برای ما زنده نگه داشت و امروز خودش صاحب مکتب شد.


اسماعیلی با تأکید بر اینکه هیچ مأموریتی به جز انجام آرمان‌های انقلاب اسلامی نداریم و هدف ما احیای راه شهدا است گفت: معرفی فرهنگ شهدا از مأموریت‌های اصلی و بنیادین ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.


وی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های ما باید در مسیر و در راستای تحکیم فرهنگ استکبارستیزی و شهادت‌طلبی که همان راه شهدا است، انجام شود افزود: هنر انقلابی باید ایثار و رشادت‌های شهدا را به تصویر بکشد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه زجری که خانواده شهدا متحمل شدند بر کسی پوشیده نیست ادامه داد: باید این خانواده‌ها عظیم الشأن به جامعه معرفی شوند.


وی با بیان اینکه کار ویژه‌ای را برای شهید سلیمانی انجام خواهیم داد و این قول را به نمایندگان مجلس نیز داده‌ام گفت: برگزاری یک جشنواره ویژه برای شهید عالیمقام سلیمانی می‌تواند برکتی برای سایر فعالیت‌ها باشد./تسنیم

Share

نظرات کاربران

نارنجستان