سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

تشکل های ایثارگری بر پرداخت مطالبات مشمولین ماده ۳۸ تأکید کردند

کدمطلب : 20293

تشکل های ایثارگری بر پرداخت مطالبات مشمولین ماده ۳۸ تأکید کردند


مطالبات حدود ۴۵ هزار نفر از مشمولین ماده ۳۸ از سال ۱۳۹۱ تا پایان سال ۱۳۹۹ انباشته شده است و ازآنجاکه طبق اخبار واصله فایل این معوقات بر اساس مقررات نیروهای مسلح در سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران...


هوران - جمعی از تشکل های جانباز و آزاده مشمول ماده 38 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران با صدور بیانیه‌ای بر پرداخت معوقات خود توسط سازمان برنامه‌ و بودجه تأکید کردند.


بر پایه این گزارش، در این بیانیه ضمن تأکید بر لزوم حفظ شأن و کرامت جامعه ایثارگری بر پایه آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری آمده است: با عنایت به دستور ریاست محترم جمهوری در نشست روز یکشنبه 24 مردادماه هیئت دولت مبنی پرداخت بر مطالبات همه ایثارگران عزیز چنان که در قانون پیش‌بینی‌شده است، ما جمعی از تشکلهای جانباز و آزاده مشمولان ماده 38 درخواست داریم معوقات این حق قانونی ایثارگران بر مبنای مقررات قانونی نیروهای مسلح محاسبه و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت گردد.


در این بیانیه آمده است:‌ مطالبات حدود 45 هزار نفر از مشمولین ماده 38 از سال 1391 تا پایان سال 1399 انباشته شده است و ازآنجاکه طبق اخبار واصله فایل این معوقات بر اساس مقررات نیروهای مسلح در سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران بارگذاری شده است لذا پرداخت هر چه سریع‌تر این حق قانونی ایثارگران باید در اولویت سازمان برنامه‌وبودجه و خزانه‌داری وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار گیرد.


این بیانیه تصریح کرده است: با عنایت به مصوبات مجلس شورای اسلامی مبنی بر تعیین زمان پرداخت معوقات ایثارگران و نیز تأمین اعتبار آن از محل بند واو تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ لازم است دستگاه‌های ذی‌ربط شامل بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان برنامه‌وبودجه و خزانه‌داری کل کشور ترتیبات لازم را برای پرداخت این مطالبات بحق در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند.


| جمعی از تشکل های جانباز و آزاده مشمول ماده 38

Share

نظرات کاربران

نارنجستان