سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

۱۱۷ تشکل جامعه ایثارگری خواستار اصلاح بودجه 1401 مرتبط با ایثارگران شدند

کدمطلب : 20566

۱۱۷ تشکل جامعه ایثارگری خواستار اصلاح بودجه 1401 مرتبط با ایثارگران شدند


۱۱۷ تشکل جامعه ایثارگری در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی خواستار اصلاح و تغییر لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مرتبط با ایثارگران شدند.


هوران،‌ ۱۱۷ تشکل جامعه ایثارگری در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی خواستار اصلاح و تغییر لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مرتبط با ایثارگران همراه با پیشنهادهای بنیاد شهید و امور ایثارگران شدند که متن نامه به این شرح است:


بسم رب الشهداء و الصدیقین


حجت‌‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر رییسی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران


با سلام و احترام و آرزوی توفیق هر چه بیشتر حضرتعالی و دولت شریف در خدمت به مردم بزرگوار ایران اسلامی به ویژه ایثارگران گرامی به استحضار آن مقام عالی می‌رساند، قریب چهل سال است که از رشادت‌های دلاور مردان و شیر زنان این سرزمین در دفاع از کیان الهی و ایران عزیز می‌‌گذرد.


سال‌های بسیار سختی بود که مردم با توسل به فرهنگ عاشورایی یعنی ایثار، جهاد و شهادت به پیروی از آرمان‌های امام خمینی (ره) موجب شکست استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا شدند و حماسه‌های به یاد ماندنی را در تاریخ این سرزمین ثبت کردند.


پس از اتمام دوران دفاع مقدس انتظار می‌رفت تا اوامر حضرت امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص ایثارگران، در شئونات مختلف مورد توجه قرار گیرد. لیکن بی‌توجهی‌ها به این قشر عزیز، شرایط را بر آنان هر روز سخت و سخت‌تر نمود.


گزافه نیست اگر بگوییم، در نشر فرهنگ ایثار و شهادت نیز غفلت و کم کاری شده است، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، مستمراً می‌فرمود: «نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره به فراموشی سپرده شوند». اینک پس از سی سال، ملاحظه می‌فرمایید که میراث گرانبهای آن دوران با مشکلات مختلف معیشت ، درمان و ... روزگار می‌‌گذرانند.


حال سوءمدیریت‌ها و فراموشی‌ها موجب نارسایی‌های باقی مانده برای دولت تازه راه افتاده حضرتعالی شده، لیکن، دولت سیزدهم با ریاست شما برادر عزیز که امید ولایت، مردم فهیم و ایثارگران سرافراز هستید، توقع دارند اولویت جنابعالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و توجه ویژه به مطالبات عزیزان ایثارگران باشد.


برای ما بسیار سخت است که بگوییم رسانه‌های گروهی به ویژه رسانه ملی هر روز سخن از تسهیلات ایثارگران در مصوبات مجلس شورای اسلامی و دولت‌ها خبر می‌دهند و صد افسوس از اجرای حداقلی آن، از تصویب قانون جامع خدمات‌‌رسانی به ایثارگران ۹ سال، از تصویب قانون برنامه ششم ۵ سال و از ابلاغ سیاست‌های کلی نظام در باب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت‌رسانی به ایثارگران از سوی مقام معظم رهبری ۱۱ سال می‌گذرد، به طوری که عامه مردم گمان می‌کنند که بهترین امکانات در اختیار جامعه ایثارگری است، اما دریغ از اندک آن، با کمی تأمل نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از قوانین، بیش از یک نوشته آثار دیگری در این مدت نداشته است.


جناب آقای رئیس جمهور


اینک در روزهای تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ هستیم، ما تشکل‌های ایثارگری که قریب به ۱۱۷ تشکل ثبت شده بر اساس قوانین رسمی جمهوری اسلامی می‌‌باشیم، بنا به درخواست جامعه معزز ایثارگران کشور مصرانه از محضر جنابعالی استدعا داریم، تأخیرها و کاستی‌های به وجود آمده را در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ همراه با پیشنهادهای بنیاد شهید و امور ایثارگران - که به واقع خادمین پر تلاش یادگاران دفاع مقدس هستند- لحاظ نمایید.


قبلاً از نظر مساعد و ارادت حضرتعالی به خانواده معزز شهدا، جانبازان عزیز و آزادگان سرافراز و رزمندگان غیور کمال امتنان و سپاس را داریم.


۱- مجمع فرزندان شاهد ایران اسلامی


۲- جمعیت یادگاران اسوه های ایثار


۳- خانه نور ایرانیان بصیر


۴- کانون زندانیان مسلمان سیاسی قبل از انقلاب


۵- انجمن حمایت از جانبازان شیمیایی


۶- انجمن فرزندان شاهد و ایثارگری فرهنگی استان اصفهان


۷- انجمن همسران شهدای استان فارس


۸- مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی


۹- کانون ایثارگران پیشکسوت


۱۰- جمعیت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار


۱۱- انجمن خادمان شهدای حرم


۱۲- بنیاد آیه های ایثار و تلاش


۱۳ - مجمع فرزندان شهید شاهد شهرداری مشهد


۱۴ - انجمن همبستگی جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر استان اصفهان


۱۵- کانون آرامش جانبازان و ایثارگران ( اعصاب و روان )


۱۶ - انجمن حمایت از جانبازان قطع عضو استان فارس


۱۷- کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس


۱۸ - انجمن جانبازان بصیر فارس


۱۹ - موسسه پیام‌آوران ایثار استان فارس

Share

نظرات کاربران

نارنجستان