سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

کامِلا هریس معاون اول جو بایدن کیست؟ + عکس

کدمطلب : 18639

کامِلا هریس معاون اول جو بایدن کیست؟ +عکس 


معاون اول منتخب آمریکا در صورت انتصاب در این سِمت، به اولین معاون اول زن و عالی‌رتبه‌ترین سیاستمدار زن در تاریخ آمریکا تبدیل خواهد شد.


«کامِلا هریس» معاون اول جو بایدن کیست؟


پایگاه خبری هوران - «جو بایدن» معاون اول رئیس‌جمهور در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری امسال آمریکا موفق شد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی این کشور، را شکست بدهد و رسانه‌ها اکنون او را «رئیس‌جمهور منتخب» آمریکا خطاب می‌کنند. بایدن اواخر مردادماه امسال اعلام کرده بود که در صورت رسیدن به ریاست‌جمهوری، کاملا هریس را به عنوان معاون اول خود انتخاب خواهد کرد.


تماس تلفنی «کاملا هریس» با «جو بایدن» پس از قطعی شدن پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا [دانلود]


در صورتی که هریس به عنوان معاون اول بایدن منصوب شود، رکوردهای چشم‌گیری از خود به جای خواهد گذاشت؛ مثلاً اولین معاون اولِ زن، عالی‌رتبه‌ترین سیاست‌مدارِ زن، و اولین معاون اول غیرسفیدپوست در تاریخ آمریکا می‌شود. البته تاریخ‌سازی هریس منحصر به خودش هم نیست. روزی که هریس معاون اول رئیس‌جمهور شود، «داگلاس اِمهاف» همسرش، که یک وکیل آمریکایی است، تبدیل به «آقای دوم آمریکا» می‌شود؛ این لقب را به رسم «بانوی اول» و «بانوی دوم» که، به ترتیب، همسر رئیس‌جمهور آمریکا و همسر معاون اول رئیس‌جمهور هستند، برای همسر معاون اول بعدی آمریکا انتخاب کرده‌اند. امهاف که یک یهودی است و بعد از طلاق از همسر سابقش (با دو فرزند که به جای مادرخوانده به «کاملا» می‌گویند «مامِلا»)، سال ۲۰۱۴، با هریس ازدواج کرد، به اولین همسرِ یهودیِ یک رئیس‌جمهور یا معاون اول در تاریخ آمریکا هم تبدیل خواهد شد.


کاملا هریس (راست) و همسرش «داگلاس امهاف»؛ در مراسم ازدواج هریس، هم سنت‌های هندی (برگرفته از ریشه‌های خانوادگی هریس) رعایت شد و هم سنت‌های یهودی (برگرفته از اعتقادات مذهبی امهاف) (+)


پیش از این در گزارشی مفصل کاملا هریس را خدمت مخاطبان محترم معرفی نموده است. به بهانه پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا و قرار گرفتن هریس در آستانه تبدیل به اولین معاون اول زن تاریخ آمریکا، در ادامه، این گزارش بازنشر داده می‌شود.


«جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری امسال آمریکا [۱] ، روز سه‌شنبه، ۱۱ آگوست ۲۰۲۰ (۲۱ مرداد ۹۹)، رسماً اعلام کرد «کامِلا هریس» را به عنوان «شریک انتخاباتی» خود انتخاب کرده تا در صورت پیروزی در انتخابات، نامزد معاون اولی‌اش باشد. به این ترتیب، هریس به اولین آفریقایی-آمریکایی، اولین آسیایی-آمریکایی، و (بعد از «جرالدین فِرارو» در سال ۱۹۸۴ و «سارا پالین» در سال ۲۰۰۸) سومین زنی تبدیل شد که به عنوان نامزد یک حزب اصلی برای معاون اولی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا انتخاب می‌شود. در گزارش پیش رو به معرفی بیش‌تر کامِلا هریس می‌پردازیم.


معرفی و سابقه‌ای از زندگی شغلی «کامِلا هریس» [دانلود]


زندگی خانوادگی و تحصیلی کامِلا هریس (۱۹۶۴ تا ۱۹۹۰)


«کامِلا دِوی هَریس [۲] » ۲۰ اکتبر ۱۹۶۴ (۲۸ مهر ۱۳۴۳) در شهر «اوکلند» در ایالت کالیفرنیا از پدری جامائیکایی و مادری هندی به دنیا آمد و در شهر «برکلی» در همین ایالت بزرگ شد. پدرش «دونالد جِی. هریس [۳] » استاد بازنشسته رشته اقتصاد در دانشگاه «استنفورد» است [۴] و مادرش «شیامالا گوپالان» (که سال ۲۰۰۹ فوت کرد) متخصص درمان سرطان سینه بود [۵] . کامِلا در کودکی همراه با پدر و مادرش، هم به کلیسای «باپتیستِ» عمدتاً سیاه‌پوستان می‌رفت، و هم به معبد هندوها. با این حال، سال ۱۹۷۱، وقتی کامِلا هفت سال داشت، پدر و مادرش از هم جدا شدند.


«کامِلا هریس» (نوزاد) در آغوش مادرش «شیامالا گوپالان» (+)


خانه کودکی «کامِلا هریس» در شهر «برکلی» در ایالت کالیفرنیا (+)


هریس از دوازده سالگی تا پایان دوران دبیرستان را در کانادا کنار مادرش سپری کرد و سپس در دانشگاه هاوارد (Howard) در واشینگتن پذیرفته شد که به طور سنتی دانشجویان سیاه‌پوست در آن تحصیل می‌کردند. سال ۱۹۸۶ از همین دانشگاه مدرکی در رشته اقتصاد و علوم سیاسی دریافت کرد و سپس به ایالت زادگاهش یعنی کالیفرنیا برگشت و در کالج حقوق هِیستینگز در دانشگاه کالیفرنیا مشغول به تحصیل شد. هریس که با سهمیه «برنامه فرصت تحصیلی» برای دانشجویان «دارای پیش‌زمینه نامساعد» (به نوعی «کم‌بضاعت») وارد کاج هیستینگز شده بود [۶] ، سال ۱۹۸۹ با مدرک دکترای حقوق از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و یک سال بعد به عضویت کانون وکلای کالیفرنیا درآمد [۷] .


زندگی شغلی کامِلا هریس از معاونت دادستانی شهرستان تا دادستان کلی ایالت (۱۹۹۰ تا ۲۰۱۶)


هریس زندگی شغلی خود را سال ۱۹۹۰ با معاونت در دفتر دادستانی شهرستان «آلامیدا» در ایالت کالیفرنیا آغاز کرد. چهار سال بعد، «ویلی براون» رئیس وقت مجلس ایالتی کالیفرنیا (که با هریس رابطه داشت [۸] ) او را به عنوان مسئول «هیأت استیناف بیمه بی‌کاری» و سپس «کمیسیون مددکاری پزشکی» این ایالت منصوب کرد.


سال ۱۹۹۸، بعد از قطع رابطه‌اش با براون، «تِرِنس هالینان» دادستان شهر سان‌فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا هریس را به عنوان دستیار خود و رئیس بخش کیفری انتخاب کرد. دو سال بعد، هریس در شهرداری سان‌فرانسیسکو و تحت نظر «لوئیز رِن» وکیل این شهر مشغول کار شد [۹] . رن درباره هریس گفته بود: «یک روز تبدیل به بهترین دادستانی می‌شود که این شهر از سال‌ها پیش تا کنون به خود دیده است [۱۰] .»


هریس نه تنها سال ۲۰۰۳ موفق شد در انتخابات دادستانی شهر سان‌فرانسیسکو پیروز و تبدیل به اولین دادستان رنگین‌پوست در ایالت کالیفرنیا شود، بلکه در انتخابات دور بعد در سال ۲۰۰۷ نیز عملاً بی‌رقیب بود و تا سال ۲۰۱۰ در همین سِمت باقی ماند. وی سال ۲۰۰۸ اعلام کرد نامزد انتخابات دادستانی کل کالیفرنیا خواهد شد و سناتورهای کالیفرنیا، یعنی «دایان فاینستاین» (جزئیات بیش‌تر) و «باربارا باکسر»، به همراه «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، از نامزدی او حمایت کردند.


«کامِلا هریس» (راست)، سال ۲۰۰۴، به عنوان اولین دادستان منطقه‌ای رنگین‌پوست در تاریخ ایالت کالیفرنیا سوگند یاد می‌کند؛ «شیامالا گوپالان» (وسط) مادرِ هریس نسخه‌ای از «منشور حقوق ایالات متحده» را در دست دارد تا دخترش به آن سوگند یاد کند؛ و کسی که مراسم سوگند را برگزار می‌کند، «رونالد جورج» (چپ) رئیس وقت دیوان عالی ایالت کالیفرنیاست (+)


هریس پس از پیروزی در انتخابات دادستانی کل کالیفرنیا طی آخرین روزهای ماه نوامبر سال ۲۰۱۰ [۱۱] ، در اولین روزهای سال ۲۰۱۱ به عنوان اولین آفریقایی-آمریکایی، اولین آسیایی-آمریکایی و اولین زنی که دادستان کل این ایالت می‌شد، سوگند یاد کرد. برخی رسانه‌ها به خاطر شباهت پیشینه هریس به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، از جمله رنگین‌پوست بودن و مهاجرزاده بودن، او را «اوبامای مؤنث» هم توصیف کرده‌اند [۱۲] . هریس سال ۲۰۱۴ برای بار دوم در انتخابات دادستانی کل کالیفرنیا پیروز شد [۱۳] .


«کامِلا هریس» سال ۲۰۱۱ به اولین آفریقایی-آمریکایی، اولین آسیایی-آمریکایی و اولین زنی تبدیل شد که دادستان کل کالیفرنیا می‌شد (+)


کامِلا هریس» (چپ) و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا


«کامِلا هریس» (چپ) و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا؛ هریس را به خاطر شباهت‌هایش به اوباما در «تاریخ‌سازی» در آمریکا «اوبامای مؤنث» یا «اوبامای زن» توصیف کرده‌اند (+)


هریس در دوران تصدی دادستانی کالیفرنیا دست به اصلاحات و سیاست‌هایی زد که از جمله آن‌ها برخورد با والدین فرزندان محروم از تحصیل [۱۴] ، افزایش مسئولیت‌پذیری پلیس [۱۵] ، محدودیت دسترسی شهروندان آمریکایی به سلاح [۱۶] ، دفاع جنجالی از مجازات اعدام [۱۷] ، دفاع از حریم خصوصی کاربران [۱۸] ، حمایت از حقوق و ازدواج همجنس‌گرایان [۱۹] و حفاظت از محیط‌زیست [۲۰] بود.


شرکت «کامِلا هریس» در مراسم موسوم به «رژه‌ی افتخار» یا «نمایش افتخار» همجنس‌گرایان در سان‌فرانسیسکو در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹؛ مراسمی که هریس یکی از سخنرانان آن بود (+)


سخنرانی «کامِلا هریس» در یکی از مراسم‌های دفاع از سقط جنین در آمریکا؛ هریس یکی از حامیان «حق انتخاب» زنان است (+)


هریس سال ۲۰۱۵ اعلام کرد قصد شرکت در انتخابات سال آینده برای انتخاب نماینده کالیفرنیا در مجلس سنا را دارد [۲۱] ، و پس از آن‌که باراک اوباما، رئیس‌جمهور وقت، و جو بایدن، معاون اول او، از هریس حمایت کردند [۲۲] ، با کسب بیش از ۶۰ درصد آرا در انتخابات سال ۲۰۱۶ پیروز شد [۲۳] . هریس بلافاصله پس از پیروزی، وعده داد با سیاست‌های ترامپ، از جمله در حوزه مهاجرت، مقابله خواهد کرد [۲۴] ؛ و یکی از مقامات آمریکایی بود که فرمان اجرایی شماره ۱۳۷۶۹ [۲۵] ترامپ را که موقتاً مانع از ورود شهروندان چندین کشور اسلامی به آمریکا می‌شد، صراحتاً «ممنوعیت ورود مسلمانان» توصیف کرد [۲۶] .


سخنرانی «سناتور» «کامِلا هریس» در دفاع از حقوق مهاجران


سخنرانی «سناتور» «کامِلا هریس» در دفاع از حقوق مهاجران؛ هریس در انتخابات سال ۲۰۱۶ برای تصاحب کرسی نمایندگی کالیفرنیا در مجلس سنا پیروز شد (+)


هریس طی دوره سناتوری‌اش و به خصوص پس از انتصاب در کمیته قضایی مجلس سنا بارها و بارها به خاطر انتقاد و بازخواست شدید دونالد ترامپ و مقامات دولتش به تیتر یک رسانه‌های داخلی آمریکا تبدیل شد. یکی از این جلساتِ داغ، پرس‌وجوی سال ۲۰۱۸ هریس از «کرستین نیلسن» وزیر سابق امنیت داخلی درباره سیاست «تحملِ صفر [۲۷] » دولت ترامپ و جداسازی خانواده‌ها و فرزندان مهاجر در مرزهای آمریکا (جزئیات بیش‌تر) بود. هریس، همان سال، یکی از سیاستمداران دموکرات و مخالفان ترامپ بود که هدف سوءقصد از طریق ارسال بمب در قالب بسته‌های پستیِ [۲۸] قرار گرفت.


۵ واقعیت درباره جداسازی کودکان از خانواده‌ها در سیاست «تحمل صفر» دولت ترامپ [دانلود]
توضیحاتی درباره سیاست‌های مهاجرتی دولت ترامپ [دانلود]
دفاع ترامپ از سیاست‌های مهاجرتی‌اش [دانلود]


در جریان پیگیری‌ها برای استیضاح دونالد ترامپ [۲۹] طی اولین روزهای سال جاری میلادی (۲۰۲۰)، هریس یکی از نمایندگانی بود که در دفاع از استیضاح ترامپ در مجلس سنا سخنرانی کرد و به استیضاح هم رأی مثبت داد [۳۰] . وی، در عین حال، اخیراً همسو با جمهوری‌خواهان به اصلاحیه‌ی پیشنهادی «برنی سندرز» سناتور مستقل-دموکرات ایالت «ورمانت» برای کاهش بودجه ۷۴۰ میلیارد دلاری ارتش آمریکا در سال ۲۰۲۱ رأی منفی داد [۳۱] .


هریس اوایل سال ۲۰۱۹ رسماً اعلام کرد قصد دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ شرکت کند [۳۲] و حتی توانست رکوردی معادل رکورد سال ۲۰۱۶ برنی سندرز را در زمینه «جذب بیش‌ترین حمایت مالی طی یک روز پس از اعلام نامزدی» ثبت کرد [۳۳] . هریس که یکی از شانس‌های اصلی برای کسب نامزدی حزب دموکرات‌ در انتخابات هم بود، در شماری از مناظره‌های درون‌حزبی حضور پیدا کرد و ضمن انتقاد از نامزدهای دیگر، از جمله بایدن [۳۴] ، خودش هم به خاطر سیاست‌هایی مانند دفاع از مجازات اعدام در دوران دادستانی کل کالیفرنیا، مورد انتقاد قرار گرفت. محبوبیت هریس در نظرسنجی‌های داخلی حزب دموکرات به تدریج کاهش یافت و حتی به صفر نزدیک شد [۳۵] . وی ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ به علت «کمبود منابع مالی» از رقابت بر سر نامزدی حزب دموکرات انصراف داد [۳۶] و مانند شماری دیگر از گزینه‌های اصلی این حزب، از نامزدیِ بایدن حمایت کرد [۳۷] .


مقامات ارشد مجمع نمایندگان سیاه‌پوست کنگره آمریکا از اواسط ماه ۲۰۱۹ اعلام کرده بودند که به اعتقاد آن‌ها نامزدی همزمان جو بایدن برای ریاست‌جمهوری و کامِلا هریس برای معاون اولی، گزینه ایده‌آل حزب دموکرات برای شکست دوقلوی ترامپ-پنس در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ خواهد بود [۳۸] . ماه مارس همان سال بایدن وعده داد یک زن را به عنوان نامزد معاون اولی‌اش انتخاب خواهد کرد [۳۹] . بلافاصله نام کامِلا هریس در صدر فهرست گزینه‌های احتمالیِ بایدن قرار گرفت و نشانه‌هایی هم وجود داشت از این‌که بایدن و هریس متقابلاً علاقه دارند با هم نامزدی حزب دموکرات را به عهده بگیرند. از جمله، هریس در واکنش به گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای اعلام کرد برای «باعث افتخار است [۴۰] » که در کنار بایدن نامزد دموکرات‌ها باشد.


اواخر ماه می، پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست، به دست پلیس آمریکا و آغاز اعتراضات گسترده و سراسری در آمریکا، درخواست‌ها از بایدن برای انتخاب یک زنِ سیاه‌پوست به عنوان شریک انتخاباتی بیش‌تر شد [۴۱] . چیزی نگذشت که رسانه‌های آمریکایی با اشاره به رنگ پوست هریس و پیشینه‌ی وی در دادستانی، به ویژه کار در حوزه رابطه پلیس با مردم، او را شریک تقریباً قطعیِ بایدن توصیف کردند [۴۲] . به علاوه، هریس عملاً تنها گزینه‌ی آفریقایی-آمریکایی‌ای بود که تجربیات لازم برای عهده‌داری معاون اولی رئیس‌جمهور و ویژگی‌های تاریخ‌ساز [۴۳] و جذاب دیگری مانند دفاع از حقوق همجنس‌گرایان [۴۴] را در رزومه‌اش داشت [۴۵] . در نهایت، بایدن روز سه‌شنبه، ۲۱ مرداد، رسماً اعلام کرد که گزینه نهایی‌اش برای معاون اولی، کامِلا هریس [۴۶] است [۴۷] .


توضیحات و فیلم کامل لحظات آخر زندگی «جورج فلوید» (حاوی محتوای دلخراش) (جزئیات بیش‌تر) [دانلود]


«جو بایدن» با ماسکی به رنگ سیاه به نشانه حمایت از حقوق سیاه‌پوستان؛ اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی در آمریکا بایدن را بیش‌تر تحت فشار گذاشت تا یک زنِ سیاه‌پوست را به عنوان نامزد معاون اولی‌اش انتخاب کند (+)


«جو بایدن» (راست) از طریق تماس تصویر


«جو بایدن» (راست) از طریق تماس تصویری، به «کامِلا هریس» خبر می‌دهد که او را به عنوان شریک انتخاباتی و نامزد معاون اولی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ نتخاب کرده است (+)


در همین‌باره بخوانید:


›› اعلان جنگ ترامپ علیه سیاه‌پوستان/ آتش خشم معترضان چگونه شعله‌ور شد


›› کار آمریکا چرا به این‌جا کشید؟ / کشیده شدن دامنه اعتراضات تا مقابل درهای کاخ سفید


›› «جان سیاه‌پوستان برای هیچ‌کس مهم نیست»؛ تظاهرات حامیان ترامپ در «تمسخر» جورج فلوید


›› اینک آخرالزمان؛ آمریکا در آتش خشم معترضان به نژادپرستی


›› ۵۰ ایالت و ۵۸۰ شهر/ آخرین جزئیات از اعتراضات سراسری در آمریکا


 هریس درباره ایران


هریس یکی از حامیان توافق هسته‌ای آمریکا با ایران است [۴۸] . سال ۲۰۱۸، وقتی ترامپ خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد، هریس بیانیه‌ای صادر نمود و گفت تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا «امنیت ملی را به خطر می‌اندازد و ما را در میان نزدیک‌ترین متحدانمان منزوی می‌کند [۴۹] .» وی همچنین توافق هسته‌ای را «بهترین ابزارِ موجود در اختیار ما برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران و اجتناب از یک درگیری نظامی فاجعه‌بار در خاورمیانه» توصیف کرد. نامزد معاون اولی بایدن سال گذشته، زمانی که هنوز به دنبال نامزدی حزب دموکرات برای ریاست‌جمهوری بود، گفت در صورت رسیدن به ریاست‌جمهوری دوباره به برجام بازمی‌گردد، اما این توافق را گسترش می‌دهد تا آزمایش‌های موشکی بالستیک ایران را نیز شامل شود [۵۰] .


بخشی از مواضع «کامِلا هریس» درباره ایران [دانلود]


شریک انتخاباتی بایدن پس از عملیات دولت ترامپ در فرودگاه بغداد و ترور شهید سلیمانی، در کنار دیگر همکاران هم‌حزبی‌اش در سنای آمریکا، «لایحه عدم جنگ با ایران» را طرح کرد و «تنش‌آفرینی خطرناک» ترامپ مقابل ایران را محکوم کرد [۵۱] . البته هیچ‌یک از این‌ها به معنای حمایت هریس از ایران نیست، بلکه این سناتور آمریکایی [۵۲] به حمایت از اسرائیل و «حق» آن در «دفاع از خود [۵۳] » شهرت ویژه‌ای دارد.
[۱] Biden clinches the Democratic nomination after securing more than ۱,۹۹۱ delegates Link


[۲] کاملا هریس لینک


[۳] Donald J. Harris Link


[۴] Donald J. Harris Link


[۵] Dr. Shyamala G. Harris Link


[۶] LEOP: Opening Doors for Students of Promise Link


[۷] Attorney Licensee Profile - Kamala Devi Harris #۱۴۶۶۷۲ Link


[۸] ۲ More Brown Associates Get Well-Paid Posts... Link


[۹] This DA Makes a Difference for Women Link


[۱۰] Kamala's Karma Link


[۱۱] Kamala Harris wins attorney general's race as Steve Cooley concedes Link


[۱۲] A 'female Obama' seeks California attorney general post Link


[۱۳] Kamala Harris Re-Elected As California Attorney General Link


[۱۴] In School + On Track: Attorney General's ۲۰۱۳ Report on California's Elementary School Truancy and Absenteeism Crisis Link


[۱۵] California Attorney General Launches Top-Down Policing Reforms Link


[۱۶] Kamala Harris on Gun Control Link


[۱۷] Why does Kamala Harris defend the death penalty? Link


[۱۸] Atty. Gen. Kamala Harris, tech giants agree on mobile app privacy Link


[۱۹] Kamala Harris Vows to Abandon Prop ۸ Link


[۲۰] State Attorney General investigates whether oil spill was result of criminal activity Link


[۲۱] Kamala Harris launches U.S. Senate bid, begins raising money Link


[۲۲] Obama, Biden endorse Kamala Harris for U.S. Senate Link


[۲۳] California ۲۰۱۶ election results Link


[۲۴] Newly elected Kamala Harris vows to defy Trump on immigration Link


[۲۵] فرمان اجرایی ۱۳۷۶۹ لینک


[۲۶] Trump signs executive order to keep out 'radical Islamic terrorists' Link


[۲۷] Trump administration family separation policy Link


[۲۸] October ۲۰۱۸ United States mail bombing attempts Link


[۲۹] دادگاه استیضاح دونالد ترامپ لینک


[۳۰] How senators voted on Trump’s impeachment Link


[۳۱] We Can No Longer Afford the Military-Industrial Complex Link


[۳۲] Kamala Harris to run for president in ۲۰۲۰ Link


[۳۳] Kamala Harris raises $۱.۵ million in first ۲۴ hours; ties record set by Sanders in ۲۰۱۶ Link


[۳۴] Kamala Harris Makes the Case That Joe Biden Should Pass That Torch to Her Link


[۳۵] What Happened To The Kamala Harris Campaign? Link


[۳۶] I am suspending my campaign today Link


[۳۷] Sen. Kamala D. Harris endorses Joe Biden for president Link


[۳۸] ‘A dream ticket’: Black lawmakers pitch Biden-Harris to beat Trump Link


[۳۹] Joe Biden commits to picking a woman as his running mate Link


[۴۰] Kamala Harris ‘would be honored’ to be Joe Biden’s running mate Link


[۴۱] Minneapolis unrest shakes up VP shortlist Link


[۴۲] Nation's reckoning on race looms large over final month of Biden's running mate search Link


[۴۳] Who Is Kamala Harris? How Joe Biden’s VP Pick Makes History Link


[۴۴] Kamala Harris brings pro-LGBTQ record to Biden ticket Link


[۴۵] Kamala Harris, Front-runner (Again) Link


[۴۶] Kamala Harris: Who is Biden's running mate in ۲۰۲۰ US election? Link


[۴۷] Biden VP pick: Kamala Harris chosen as running mate Link


[۴۸] ۵ Jewish things to know about Kamala Harris Link


[۴۹] Harris Statement on Trump Violating the Iran Nuclear Deal Link


[۵۰] Kamala Harris Says She'd Rejoin Iran Agreement If She's Elected Link


[۵۱] Democrats Slam Trump Over “Dangerous Escalation” With Iran Link


[۵۲] Political positions of Kamala Harris Link


[۵۳] As Democrats Shift Left on Palestine, ۲۰۲۰ Contender Kamala Harris Gives Off-the-Record Address to AIPAC Link

Share

نظرات کاربران

نارنجستان