سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۱۱ بهمن ۹۹

کدمطلب : 19917

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۱۱ بهمن ۹۹


در آخرین روز هفته‌ای که گذشت روند بازار صعودی بود و دلار توانست با رشد ۲۵۰ تومانی به بهای ۲۳ هزار و ۹۵۰ تومان برسد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟


به گزارش هوران، در آخرین روز هفته‌ای که گذشت روند بازار صعودی بود و دلار توانست با رشد ۲۵۰ تومانی به بهای ۲۳ هزار و ۹۵۰ تومان برسد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟


در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: برخی از معامله‌گران باور داشتند، اصلاح انتظارات سیاسی یکی از عواملی بود که موجب شد قیمت دلار در هفته گذشته سیر صعودی به خود بگیرد. به‌عنوان مثال، روز پنج شنبه، برخی از فعالان عنوان می‌کردند که بازار، صحبت‌های وزیر امور خارجه جدید آمریکا را جدی گرفت.


برداشت معامله‌گران از صحبت‌های این مقام مسوول آمریکایی این بود که «ایالات متحده برای برگشت به برجام برای ایران پیش شرط گذاشته شده است». بلینکن در صحبت‌های خود عنوان کرده بود که« اگر ایران به تعهدات خود ذیل برجام بازگردد، آمریکا نیز همان کار را می‌کند». استنباط بازار این بود که آمریکا به راحتی حاضر به بازگشت به برجام نیست و این مساله سمت و سوی انتظارات را تحت تاثیر قرار داد.


در معاملات پشت خطی قیمت به بالای مرز ۲۴ هزار تومانی رفت، مساله‌ای که ممکن است موجب شود، اسکناس آمریکایی در ابتدای هفته کار خود را در کانال بالاتری آغاز کند. مساله دیگر که بازار به آن توجه کرد،‌خواست آمریکا مبنی بر مذاکرات دیگر با ایران بود؛ بلینکن عنوان کرد،‌ از برجام به‌عنوان بستری برای مذاکرات آتی جهت توافق گسترده‌تر که دیگر نگرانی‌های ما و متحدانمان را شامل شود، استفاده می‌کنیم. این در حالی است که ایران بارها عنوان کرده است که تمایل به صحبت در مورد مسائل دیگر را ندارد

Share

نظرات کاربران

نارنجستان