سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

پیشنهاد افزایش حدود ۲۰ درصدی حقوق ایثارگران

کدمطلب : 19813

به کمیسیون تلفیق ارائه شد:


پیشنهاد افزایش حدود ۲۰ درصدی حقوق ایثارگران


در بحث ایثارگران، ما موضوع تبدیل وضعیت را مصوب کردیم. اگر چه الان دیوان عدالت اداری رأی دیگری داده است و متاسفانه...


سرویس ایثارگران هوران - نایب‌رییس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم از پیشنهاد افزایش 20 درصدی اعتبارات ایثارگری به کمیسیون تلفیق خبر داد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی هوران، ولی اسماعیلی، نماینده‌ی مردم گرمی و دشت‌مغان در مجلس شورای اسلامی، در حاشیه‌ی جلسه‌ی علنی با اشاره به شکل‌گیری کمیته‌ی ایثارگران در کمیسیون تلفیق یادآور شد: به منظور رسیدگی هر چه بهتر به مطالبات ایثارگران در لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده، 16 کمیته، از جمله کمیته‌ی ایثارگران در کمیسیون تلفیق تشکیل شده است.


نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کمیسیون اجتماعی در بحث لایحه‌ی بودجه‌ی 1400 بر اساس پیشنهادی، بودجه‌ی ایثارگران را در همه‌ی زمینه‌ها افزایش دادیم و خواستار اعمال این پیشنهاد در بودجه‌ی سال آینده هستیم.


وی ادامه داد: این افزایش‌ها(از 20 تا 40درصد) در بحث حقوق ایثارگران از جمله120 هزار رزمنده‌ی معسر، والدین شهدا، پرستاران جانبازان 70 درصد به بالا و بازنشستگان ایثارگر باید اعمال شود و حقوق همه‌ی آنها در سال آینده افزایش یابد.


اسماعیلی با بیان اینکه این پیشنهاد از طرف کمیسیون اجتماعی به کمیسیون تلفیق داده شده است خاطر نشان کرد: ما به‌طور مرتب مسائل و مشکلات ایثارگری را دنبال و پیگیری می‌کنیم. به‌طور مثال برای رزمندگان معسر در سال جاری مبلغ 900هزار تومان حقوق در نظر گرفته شده است؛ در حالی که در برنامه‌ی ششم توسعه‌ی کشور، حداقل حقوق یک میلیون و 800هزار تومان لحاظ شده است. بنابر این ما پیشنهاد کردیم به جای 900 هزارتومان، این مبلغ را اضافه شود؛ چرا که در حال حاضر با 900 تومان کسی نمی‌تواند زندگی کند.


نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: برای افزایش‌ها،منابع تامین اعتبارات نیز دیده شده است و امیدواریم با تصویب در کمیسیون تلفیق، پاره‌ای از مشکلات جامعه‌ی ایثارگری برطرف و مطالبات پرداخت شود.


نماینده‌ی مردم استان اردبیل در بهارستان در خصوص مشکلات تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی نیز متذکر شد: در بحث ایثارگران، ما موضوع تبدیل وضعیت را مصوب کردیم. اگر چه الان دیوان عدالت اداری رأی دیگری داده است و متاسفانه با رأیی که صادر کرده، کار خراب شده است؛ اما با این وجود قصد داریم در لایحه‌ی 1400 منبع مالی آن را تعیین کنیم. اگر چه موضوع تبدیل وضعیت را در قانون آورده‌ایم اما با رأی دیوان، بحث پیچیده‌تر شده است.


ولی اسماعیلی در ادامه‌ی سخنان خود اظهار داشت: با این وجود سعی می‌کنیم این موضوع را در بودجه‌ی 1400 بیاوریم و محل تامین اعتباراتش را از هدفمندی یارانه‌ها لحاظ کنیم تا فرزندان ایثارگران، اعم از فرزندان شهدا و جانبازان مشمول این قانون شوند.


عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل تاکید کرد: به نظر من دیوان نباید به این موضوع ورود می‌کرد و باید آن چیزی را که مجلس شورای اسلامی برای ایثارگران تصویب کرده بود را اجرا می کرد

Share

نظرات کاربران

نارنجستان