سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

واکنش ایثارگران به اقدام مغرضانه BBC

کدمطلب : 20711

واکنش ایثارگران به اقدام مغرضانه BBC/ مشکل ایثارگران، خانوادگی است و مرعوب دشمن نمی‌شویم 


در پی سوءاستفاده شبکه BBC فارسی از تجمع ایثارگران در حرم مطهر امام خمینی (ره)، تجمع اعتراضی جانبازان و آزادگان به اعتراض به این سوء استفاده، فردا با حضور گروه یاران جبهه و جمعیت ایثارگران دفاع مقدس و گروه‌های 15 گانه برگزار می‌شود.


هوران به نقل از فارس، گروهی از ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا با اطلاع قبلی در روز دوشنبه ۲۰ دی ماه در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برای تجدید بیعت با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب و گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گردهم آمدند. آن‌ها قرار بود بعد از زیارت حرم و قرائت زیارت روح‌بخش عاشورا به زیارت مزار شهدا بروند که با درهای بسته مرقد مطهر امام (ره) مواجه شدند.


در پی این اقدام متولیان حرم، جمعیت ایثارگر معترض شدند که این اعتراض در قالب فیلمی کوتاه در فضای مجازی منتشر شد، اما شبکه بی‌بی‌سی با سوءاستفاده از شرایط موجود، این اعتراض مدافعان دیروز کشور را به پای اعتراض به نظام و انقلاب گذاشت.


 به همین منظور با «فرخ اوچی» ـ کسی که در این فیلم در حال صحبت است ـ گفت‌وگو کردیم. اوچی که در عملیات‌های کربلای ۴، کربلای ۵ و شهرانی (تک) کربلای ۶ و مرصاد حضور داشته و در سال ۱۳۶۷ منطقه غرب به اسارت رژیم بعثی در آمد، ماجرای آن روز را اینچنین بیان داشت: بعد از اینکه با درهای بسته حرم امام خمینی (ره) روبرو شدیم، مراتب اعتراض خود را به گوش متولیان مرقد رساندیم که در نهایت آن‌ها درهای حرم را برای ما باز کردند.


وی با بیان اینکه قصد آن‌ها از این دورهمی ایثارگران، تجدید بیعت با آرمان‌های امام و شهدا بوده است،‌ افزود: می‌خواهم خطاب به بی‌بی‌سی بگویم آن‌ها اگر تصمیم‌گیرنده و نظردهنده بودند، ما یک بار با آن‌ها جنگ رودرو داشتیم که همان هشت سال دفاع مقدس بود. الان هم جنگ شبکه مجازی را نمی‌خواهیم به آن‌ها ببازیم.


این آزاده و جانباز ابراز داشت: به همین خاطر فردا (پنج‌شنبه ۲۳ دی‌ماه) تجمعی با حضور همان ایثارگران در مسجد حاج آقا ابوترابی در جنب کلانتری ۱۸۱ اتوبان تهران ـ کرج در منطقه ۲۲ ساعت ۱۰:۳۰ صبح برگزار می‌شود تا بیان کنیم مشکل جامعه

Share

نظرات کاربران

نارنجستان