سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

طولانی‌ترین ماه گرفتی قرن به وقت آخر هفته

کدمطلب : 17367

اگر همیشه سر به هوا بوده‌اید، این بار بخت یارتان است چراکه می‌توانید همین جمعه، یعنی پنجم مرداد طولانی‌ترین خسوف قرن ۲۱ را به تماشا بنشینید. گرچه این ماه‌گرفتی با چشم غیرمسلح هم قابل رویت است اما چه بهتر به آسمان‌نمای گنبد مینا واقع در پارک آب و آتش بروید و از ساعت ۱۱شب تا ۲صبح هرچقدر خواستید مثل یک ستاره‌شناس واقعی آسمان و این اتقاق جالب و نادر را رصد کنید.


نگران هزینه و گرفتن وقت قبلی هم نباشید، این برنامه جذاب برای رصد رایگان است و می‌توانید با تلسکوپ‌های مخصوص رصد، نمایی تازه از این پدیده را مشاهده کنید. دوربین‌های عکاسی‌تان هم ببرید چرا که هر آنچه برای عکاسی از این پدیده باید بدانید را به شما یاد می‌دهند.
برای رفتن به گنبد مینا می‌توانید به میدان ونک بروید و بعد از چهار راه کودک در انتهای خیابان شهیدی به آسمان‌نما برسید. یا با ماشین شخصی از بزرگراه شهید حقانی شرق، وارد خروجی ایستگاه متروی حقانی شوید و ماشینتان را در پارکینگ پارک طالقانی بگذارید و از پل طبیعت، پیاده به سمت گنبد مینا بروید.


قفط یادتان نرود که عصر جمعه را حتما استراحت کنید که بتوانید با خیال راحت تا نیمه‌شب به تماشای قرص ناقص ماه بشینید و نگران ساعت ۶ صبح فردا و شروع شنبه نباشید.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان