سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

دولت موظف به تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی در سال ۱۴۰۰ شد

کدمطلب : 19896

دولت موظف به تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی در سال ۱۴۰۰ شد


دولت موظف به تبدیل وضعیت استخدامی کلیه افراد پیمانی، انجام کار معین، کارگری، شرکتی ایثارگر در لایحه‌ی بودجه سال ۱۴۰۰شد.


هوران - دولت موظف به تبدیل وضعیت استخدامی‌ کلیه‌ی ایثارگران پیمانی، انجام کار معین، کارگری، شرکتی در لایحه‌ی بودجه‌ی سال 1400 شد.


رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۰ با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه‌ی در بحث ایثارگران اظهار داشت: دولت در لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده موظف شد، نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی‌ کلیه افراد پیمانی، انجام کار معین، کارگری، شرکتی و روزمزد با طی مراحل گزینش بدون الزام به داشتن شرط سنی، تحصیل و آزمون فرزندان ایثارگران اقدام کرده و آنها را استخدام رسمی‌ کند.


وی افزود: وزارت صمت نیز در سال آینده مکلف شد، برای تامین ۲۰ هزار خودروی ملی جانبازان و ایثارگران بالای ۲۵ درصد و دارای محدودیت‌های حرکتی جسمی‌ و همچنین جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد با معرفی بنیاد شهید از طریق ایران خودرو و سایپا با تقسیط ۵ ساله اقدام کند.


نماینده‌ی مردم آباده در بهارستان تصریح کرد: بنیاد شهید هم می‌تواند ۵ هزار فقره وام مسکن از محل سهمیه‌ی ۱۴۰۰ خود برای ایثارگرانی که قبلا از تسهیلات استفاده کرده اما اکنون فاقد مسکن هستند، تامین کند. همچنین ایثارگرانی که در سنوات گذشته از این تسهیلات ارزان قیمت تا سقف ۲۵ میلیون تومان نیز بهره‌مند شده‌اند اگر تا پایان سال ۹۹ تسهیلات خود را تسویه کنند، می‌توانند از تسهیلات مسکن ارزان قیمت ایثارگران در سال آینده بهره مند شوند.


سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۰، در پاسخ به سوالی درباره اینکه براساس اعلام رئیس بنیاد شهید، این سازمان در سال آینده با وجود ۴ هزار میلیارد تومان کسری بودجه‌ دچار مشکل خواهد شد و این کمیسیون چه تدبیری برای این موضوع اندیشیده است، گفت: پیشنهاداتی در حوزه‌ی مصارف تبصره‌ی ۱۴ برای ایثارگران وجود دارد و کمیته‌ی هدفمندی یارانه‌های کمیسیون تلفیق بودجه‌ هم پیشنهادات خوبی در این مورد ارائه کرده است، بنابراین تلاش داریم تا بخشی از کسری بودجه‌ی بنیاد شهید را در سال ۱۴۰۰ جبران کنیم.


عضو مجمع نمایندگان استان فارس در پایان تاکید کرد: تمامی‌ مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه‌ی‌ بودجه‌ی‌ ۱۴۰۰ مجلس بعد از بررسی و تصویب در صحن علنی و تائید شورای نگهبان به قانون تبدیل خواهد شد.


این در حالی است که مسئولان باید پاسخگوی سایه سنگین کسری اعتبارات بنیاد شهید در لایحه‌ی‌ بودجه‌ی‌ ۱۴۰۰ در مورد مطالبات ایثارگران پس از گذشت ۴ سال از تصویب قانون برنامه ششم توسعه کشور باشند.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان