سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

حاج حسن یزدان‌پناه به دیدار سه فرزند شهیدش شتافت

کدمطلب : 20809

حاج حسن یزدان‌پناه به دیدار سه فرزند شهیدش شتافت


حسن یزدان‌پناه سعیدآبادی پدر سه شهید دوران دفاع مقدس به علت کهولت سن به دیار باقی شتافت.


هوران - حسن یزدان‌پناه سعیدآبادی پدر شهیدان محمدرضا، علی‌اکبر و یوسف یزدان‌پناه سعیدآبادی روز جمعه ۲۲ بهمن‌ماه درگذشت، پیکرش ظهر امروز شنبه ۲۳ بهمن‌ماه در قطعه ۲۵ بهشت زهرا آرام گرفت.


این پدر سه شهید، سه ماه در بیمارستان مصطفی خمینی بستری بود. او چهار فرزند پسر و چهار فرزند دختر دارد که سه فرزندش در راه اسلام و انقلاب به شهادت رسیدند.


مراسم ختم این پدر شهید روز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسجد المهدی (عج) به نشانی خیابان گلستانی، نرسیده به میدان بریانک برگزار می‌شود.


شهید محمدرضا یزدان‌پناه سعیدآبادی روز ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۷ در تهران چشم به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم وارد مخابرات شد. در سال ۱۳۵۹ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و ۲ دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. روز ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به پهلو شهید شد. مزار این شهید در قطعه ۲۷، ردیف ۲۶، شماره ج قرار دارد.


شهید علی‌اکبر یزدان‌پناه سعیدآبادی روز اول دی‌ماه سال ۱۳۴۶ در تهران به دنیا آمد. او تا سوم راهنمایی درس خواند و با شروع جنگ تحمیلی به عنوان بسیجی عازم جبهه شد. در نهایت علی‌اکبر روز ۲۱ اسفندماه سال ۱۳۶۲ در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش شهید شد. مزارش در قطعه ۲۷، ردیف ۲۵، شماره ۲ بهشت زهرا قرار دارد.


سومین شهید این خانواده، یوسف یزدان پناه سعید آبادی است. او از جانبازان دفاع مقدس در روز ۱۸ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ به دیدار دوستان شهیدش شتافت. پیکر این شهید نیز در قطعه ۲۵ بهشت زهرا آرام گرفته است.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان