سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

جایزه مردمی و ادبی شهید اندرزگو فراخوان داد

کدمطلب : 17513

هوران


جایزه مردمی و ادبی شهید اندرزگو فراخوان داد


مجمع ناشران انقلاب اسلامی فراخوان جشنوارۀ ادبی «روایت انقلاب» را منتشر کرد.


جایزه مردمی و ادبی «شهید اندرزگو» فراخوان داد
به گزارش هوران، مجمع ناشران انقلاب اسلامی، فراخوان جشنوارۀ ادبی «روایت انقلاب» را منتشر کرد. اولین دورۀ این جشنواره با نام «جایزۀ مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو» با محوریت «مبارزۀ ادبی با تحریف تاریخ معاصر» و «بیان حقایق و روشنگری دربارۀ رژیم پهلوی»، در قالب‌های داستان بلند، رمان و شعر بزرگ‌سال، داستان کودک و نوجوان و روایت تاریخ برگزار می‌شود. مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا پانزدهم اردیبهشت 98 اعلام شده است.


پوستر فراخوان این جشنواره اخیراً با حضور چهره‌هایی همچون حجت‌الاسلام رضا غلامی، حجت‌الاسلام محمود دعایی، حجت‌الاسلام علیرضا سبحانی‌نسب، حجت‌الاسلام سیدمجید پورطباطبایی، نادر قدیانی، رحیم مخدومی، غلامرضا حسینی، علی‌اکبر تورانیان و میثم نیلی در همایش «صنعت نشر در دهۀ پنجم انقلاب اسلامی» رونمایی شد.


این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزۀ هنری انقلاب اسلامی و مؤسسۀ فرهنگی شهرستان ادب، در شهریور سال 1398 برگزیدگان خود را خواهد شناخت.


بیشتر بخوانید
نوسرودۀ جهاندار تقدیم به شهید اندرزگو: «از این سیّدعلی‌ها کم نداریم ای مسلمانان»


گفت‌وگوی خواندنی با همسر شهید اندرزگو


 


متن کامل فراخوان این جایزۀ ادبی به شرح زیر اعلام شده است:


باسمه‌تعالی


"شهید سیدعلی اندرزگو، چریک مبارز مسلمان، فرزند علی بود، همنام علی بود، همراه و همگام علی هم بود."
مقام معظم رهبری


فراخوان


نخستین دورۀ جایزۀ مردمی و ادبی «شهید سید علی اندرزگو»، در شهریور سال 1398 برگزار می‌شود. دبیرخانۀ جایزه از کلیۀ نویسندگان، مترجمان و ناشران در سه گروه: «1.داستان بلند، رمان و شعر بزرگ‌سال 2.داستان کودک و نوجوان و 3.روایت تاریخ» دعوت می‌کند آثار ادبی خود را با درون‌مایۀ «مبارزۀ ادبی با تحریف تاریخ معاصر» و «بیان حقایق و روشنگری دربارۀ رژیم پهلوی»‌ به دبیرخانۀ جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو ارسال نمایند.


شرایط شرکت در جایزه


همۀ آثار تولیدی اعم از نشر و بازنشر در سال‌های 96،95 و 97 که دارای درون‌مایۀ مدنظر جایزه باشند، می‌توانند در این جایزه شرکت کنند.


مهلت و شیوۀ ارسال آثار


پدیدآورندگان باید دو نسخه از آثار خود را تا نیمۀ اردیبهشت 1398 به دبیرخانۀ جایزه به نشانی: تهران، خیابان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک 140 با کد پستی: 1314673884 ارسال کنند.


شمارۀ تلفن دبیرخانه : 02166976482، داخلی 208 و 209


زمان برگزاری جایزه


زمان برگزاری جایزه، شهریور‌ سال 98 و هم‌‌زمان با ایام شهادت شهید سیدعلی اندرزگو خواهد بود. زمان دقیق و محل برگزاری جایزه متعاقباً می‌شود.


برگزیدگان جایزۀ شهید اندرزگو در آیین سالانۀ اهدای این جایزه معرفی و تجلیل خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه بر جوایزه نقدی، معنوی و فرهنگی، لوح یادبود و نشان جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو اهدا می‌شود.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان