سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

تصویب همسان‌سازی حقوق‌ها و تعهدات به ایثارگران

کدمطلب : 20102

تصویب همسان‌سازی حقوق‌ها و تعهدات به ایثارگران


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، ارجاع بند (و) تبصره ۲ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به کمیسیون تلفیق را برای انجام اصلاحات، مورد نیاز دانست.


هوران- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، ارجاع بند (و) تبصره ۲ لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۰ به کمیسیون تلفیق را برای انجام اصلاحات، مورد نیاز دانست.


محمدرضا پورابراهیمی، نماینده‌ی مردم کرمان و ورامین در مجلس شورای اسلامی در حاشیه‌ی جلسه‌ی امروز درخصوص بررسی تبصره‌های هزینه‌ای لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۴۰۰ و ارجاع به بند(و) تبصره‌ی ۲ توضیح داد: در تلاش هستیم تا کلیه‌ی موضوعات همسان‌سازی حقوق‌ها و بحث‌های مربوط به تعهدات مرتبط با ایثارگران و جانبازان را به تصویب نمایندگان در صحن علنی مجلس برسانیم.


عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس یازدهم متذکر شد: اگرچه بنده (و) تبصره ۲ هزینه‌ای لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۰ به کمیسیون تلفیق ارجاع شده است اما تصویب اولیه‌ی آن همچنان پابرجا بوده و حذف نخواهد شد و پس از اصلاح دوباره به صحن علنی آورده خواهد شد.


نمایندگان ملت در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۰ بند(و) تبصره ۲، این ماده واحده درباره‌ی بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.


دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح علت ارجاع این تبصره به کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰۰ تن از نمایندگان در مورد اضافه کردن دستگاه‌ها برای بهره‌مندی از اعتبارات این طرح، پیشنهاداتی ارائه کردند در حالی‌که سقف در نظر گرفته شده برای اعتبارات آن صرفاً ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بیشتر نیست. این در حالی است که در بخش هزینه‌ای بند ارجاعی بند(و) تبصره ۲ آمده است:


به منظور پرداخت به صندوق‌های بازنشستگی، رد بخشی از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، تامین بخشی از پاداش پایان خدمت کارکنان دستگاه‌های اجرایی، رتبه‌بندی معلمان، تامین بخشی از مطالبات ایثارگران و بیمه‌های تکمیلی، تامین پاداش پایان خدمت و ذخیره و مرخصی شهدا و ایثارگران بازنشسته‌ی مشمول قانون حالت اشتغال و مناسب‌سازی حقوق شهدای بازنشسته و ... پرداخت‌ها از محل این بند به صندوق‌های بازنشستگی در چهارچوب قوانین و مقررات انجام می‌شود و پس از کسر مطالبات صندوق‌ها از دولت و نیز تعهدات دولت به آنها، به عنوان مطالبه‌ی دولت از این صندوق‌ها قلمداد می‌گردد.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان