سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

بورس تا چه زمانی منفی است؟

کدمطلب : 19580

بورس تا چه زمانی منفی است؟


شاخص کل امروز ۱۳ دی ۹۹ در همان یک ساعت ابتدایی بازار بیش از ۳۶ هزار واحد سقوط کرد و رنگ غالب نقشه بازار قرمز رنگ است. این منفی‌ها بورس تا کی ادامه خواهد یافت؟ مقاومت‌های معتبر شاخص کل کجاست؟


امروز ۱۳ دی ۹۹ بازار در حالی کار خود را آغاز کرد که از همان ابتدا فشار عرضه در کل بازار مشهود بود و همین مسئله شاخص‌ها را به سمت بازه قرمز رنگ هل داد.


به گزارش هوران- در همین یک ساعت ابتدایی بازار ۳۶۵۵۵ واحد کاهش ارتفاع داد و یک میلیون و ۳۶۱ هزار و ۲۴۱ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نیز با ۷۲۷۵ واحد کاهش به کانال ۴۵۶ هزار و ۴۳۳ واحد سقوط کرد.


اوضاع امروز در بازار سرمایه متفاوت‌تر از روز‌های گذشته است و قرمز رنگ غالب نقشه بازار است. معدود سهامی مشاهده می‌شوند که در صف خرید قفل باشند و بیشتر سهام در بازه منفی و در صف فروش قفل هستند.


بورس تا کی منفی است؟
این پرسش بسیاری از سهامداران است که این بورس تا چه زمانی می‌خواهد منفی بماند. همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه طی گفتگویی در این باره گفت: کف مقاومتی که پیش روی شاخص قرار دارد یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد و بعد از آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد است که بعید به نظر می‌رسد با توجه به مختصات آخر سال به این نقاط برسیم؛ هرچند چندان فاصله‌ای تا این نقاط نیست و با ۱۵ تا ۲۰ درصد منفی دیگر این نقاط دست یافتنی می‌شوند.


دارابی با بیان اینکه بازار در حال حاضر تحت چند عامل دچار رخوت شده است، افزود: در وهله نخست بی‌انگیزگی در بازار به واسطه کمبود نقدینگی بیشتر شده است. هر چه به پایان سال نزدیک می‌شویم کمبود نقدینگی بیشتر می‌شود.


حالا باید منتظر ماند و دید که شاخص کل با رسیدن به حمایت یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحدی چه واکنشی نشان خواهد داد. آیا صعود خواهد کرد تا اینکه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد دوباره پایین خواهد آمد؟

Share

نظرات کاربران

نارنجستان