سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

آخرین خبرها از عملیات بزرگ رزمندگان یمنی در مارب

کدمطلب : 20074

آخرین خبرها از عملیات بزرگ رزمندگان یمنی در مارب/ تقلای ائتلاف سعودی برای فرار از شکست + نقشه میدانی و عکس


شروع عملیات بزرگ در شهر مارب خبر نخست رسانه های منطقه در روزهای اخیر شده و رزمندگان یمنی در جدیدترین پیشروی ها، پیروزی مهمی را در محورهای شرقی بخش صرواح به دست آوردند.


به گزارش هوران، عملیات نیروهای ارتش و رزمندگان جنبش انصارالله که از چند روز قبل در استان مارب (مهم ترین پایگاه ائتلاف سعودی در یمن) آغاز شده بود ادامه دارد و درگیری های سنگینی برای پاکسازی مناطق اشغالی در جریان است.


نیروهای یمنی که بیشترین توان خود را بر روی محور شرقی و جنوب شرقی بخش مهم «صرواح» در حومه غربی سد مارب متمرکز کرده اند در تلاش هستند با عقب راندن عناصر ائتلاف سعودی راه را برای پیروزی نهایی و ورود به شهر مارب باز و تیر خلاص را بر پیکره ریاض شلیک کنند.


پیشروی های چند روز اخیر رزمندگان یمنی که حاصل عملیات سخت و نفس گیر ماه های گذشته در مناطق غربی و جنوبی استان مارب است اگر با آزادسازی شهر مارب همراه شود، تحولات میدانی و سیاسی و توازن قدرت را در یمن و منطقه ۱۸۰ درجه تغییر می دهد.


براساس اطلاعات به دست آمده، آخرین تحولات در حومه شهر مارب به شرح ذیل است:


- درگیری با نیروهای ائتلاف سعودی و عناصر گروهک های تروریستی داعش و القاعده در محور شرقی بخش «صرواح» ادامه دارد.


- در محور جنوب شرق بخش صرواح مناطق «حصن مطول و اراک و کوه الادیرم» از اشغال خارج شدند و رزمندگان با پاکسازی های صورت گرفته قصد دارد شهر مارب را از محور جنوبی دور بزنند.


- درصورتی که نیروهای یمنی از سمت منطقه «اراک» به سمت شرق پیشروی کنند به جاده راهبردی «مارب - سه راه حریب» خواهند رسید و ارتباط ائتلاف را در این محور قطع و عناصر سعودی را در جنوب شهر مارب (از محور جنوبی) محاصره می کنند.


- رزمندگان با جاده «مارب - سه راه حریب» حدود ۹ کیلومتر فاصله دارند؛ رسیدن به این جاده بر تحولات در بخش الجوبه تاثیر مستقیم دارد و راه را برای پاکسازی جنوب استان مارب باز می کند.


- مقصد دیگر رزمندگان یمنی از محور «اراک» در محور جاده راهبردی به سمت کوه « السودا» خواهد بود؛ این مناطق در حومه جنوب غربی سد مارب واقع شده اند.


- در جنوب شرق بخش صرواح نیروهای قبیله «بنی ضبیان» کنترل مناطق را در دست گرفته اند و امنیت را به منطقه بازگردانده اند؛ رزمندگان در عقب راندن نیروهای ائتلاف به این قبیله کمک کردند.


- در محور غربی سد مارب نیز درگیری ها در حومه مناطق «الحماجره و الزور» ادامه دارد و این دو منطقه خالی از نیروهای دو طرف هستند.


در حال حاضر حدود ۸۵ درصد از مساحت بخش صرواح در استان مارب از اشغال ائتلاف سعودی خارج شده و فقط مناطق شرقی این بخش که با دروازه های غربی شهر مارب هم مرز هستند به همراه مناطقی از شمال شرق (هم مرز با بخش های مدغل و شهر مارب) به طور کامل پاکسازی نشده اند.


به گزارش مشرق، با پیشروی و پاکسازی های صورت گرفته در روزهای گذشته فاصله رزمندگان یمنی از محور شرق و جنوب شرق بخش صرواح (غرب کوه طلعه الحمراء، کوه الادیرم) با شهر مارب به ترتیب ۱۴ و ۱۳ کیلومتر است و ائتلاف سعودی به آب و آتش می زند تا از شکست فرار کند.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان