سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

انجمن نویسندگان گلستان هوران

کدمطلب : 12001

انجمن نویسندگان گلستان هوران


«نون والقلم ما یسطرون...»


عرصه نویسندگی یکی از مهم ترین عرصه های گسترش وتعمیق فرهنگ و ادبیات مقاومت و انقلاب اسلامی است، که به دلیل فراگیری و قابلیتی رسانه ائی آن، همواره مورد نظر جبهه معارض فرهنگ انقلاب برای ورود اندیشه ها و ادبیات ناسالم از این مجرا بوده و است. امروز پس از گذشت سی و اندی سال از انقلاب و حوادث رخ داده این سالها ، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و عرصه دفاع مقدس استان گلستان، به دلایل مختلفی لزوم ایجاد یک جبهه فرهنگی را درک کرده و در این راستا گام نهاده است. امروز الزام حضور « انجمن نویسندگان» در جهت دیدبانی، شناسائی ، ساماندهی و وحدت رویه این عرصه فرهنگی و ادبی " این عرصه بطور فراگیر شامل: داستان نویسان، شاعران، تاریخ نویسان، منتقدین حوزه علوم انسانی و دیگر فعالان حوزه هنری، همچنین در عرصه تولید و نشر و توزیع می شود" احساس می گردد.* شکل گیری
پس از بررسی و مطالعه و تشکیل جلسات و هماهنگی های اولیه با مجمع ناشران انقلاب اسلامی کشور و سپس انجمن قلم ایران و همچنین نخبگان فرهنگی در استان گلستان و نهادی های همسو جهت پاسداری و ساماندهی این عرصه مهم مقرر شد این جبهه فرهنگی تحت عنوان«انجمن نویسندگان گلستان» تشکیل بشود. پس از آن سیاست های کلان راهبردی و تنظیم اهداف و تدوین و نگارش اساسنامه و مرامنامه، و تعیین هیت موٌسس و سپس ثبت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، و اداره ثبت شرکت ها به شماره 475 در این عرصه انجام پذیرفت.


* بیانیه ماموریت


انجمن نویسندگان گلستان با بهره گیری از رهنمون های راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جهت شناسائی و کشف استعدادهای برتر، ساماندهی نویسندگان، دیدبانی از عرصه های فرهنگی با استفاده از ظرفیت های مادی و معنوی، همدلی با نهادهای همسوی با خود، در عرصه فرهنگ، هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با وحدت رویه، تعامل و هماهنگی و هم افزائی و برنامه ریزی مشترک، در راستای راهبردهای کلان جبهه فرهنگ انقلاب اسلامی، بستر مناسبی برای ارتقاء سطح هنری، کیفیت محتوائی و فنی، در عرصه فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی در جهت مقابله با جبهه معارض در این عرصه خواهد بود.
 


مرامنامه «ن والقلم و مایسطرون»


در قلم رازی نهفته است، که تنها هنگام به دست گرفتنش خود را آشکار می سازد.


اگر این نبود خداوند این همه به آن حرمت و قداست نمی بخشید، و سوگند یاد نمی کرد که: ن والقلم و ما یسطرون....


هنر در ذات خود انقلابی است بزرگ که می تواند ملتی را با خود همراه و تاریخ را هدایت کند. هنر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی در دوره ائی که بنیاد های فکری شرقی و غربی، اسلام عزیز را محاصره کرده بودند حیات دوباره بخشید تا نورانیت توجه به مبداء هستی و راه سعادت کمال انسان را یک بار دیگر بنمایاند و ظلمت ناشی از جهالت مدرن را از حیات بشر بزداید. انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی ماهیتآ فرهنگی بر پایه معرفت شناسی متکی بر امتداد بعثت نبی اکرم (ص) ظهور کرد تا تمدن اسلامی را بار دیگر احیاء و پایه گذاری نماید و همچنانم تا ظهور امام منتظر (عج) توسعه پایدار خواهد داشت. نیل به این اهداف دست یافنتی نیست مگر با تولید آثارفاخر فکری و محتوائی، غنی و ماندگار مبتنی بر آموزه های اسلامی«انجمن نویسندگان گلستان» در راستای این حرکت عظیم، برای سهیم شدن در تحقق این هدف متعالی با اتکاء به اصول «پنج گانه» خود تلاش می کند تا به تکلیف الهی خویش عمل کند.


اصول پنج گانه


* باورمندی
انجمن نویسندگان گلستان دستیابی به تمدن اسلامی را فقط با تکیه بر آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) که آمیخته با نور ولایت ائمه اطهار علیهم السلام است و روحانیت اصیل و باورمندی به این آموزه ها آنها را تبئین کرده اند، ممکن می داند. از اصول مهم این تفکر، «اسلام سیاسی» است، که نظام مردم سالار جمهوری اسلامی ایران محصول گرانبهای آن است. عدول از این مبنا، با هر توجیه انحراف از اسلام ناب محمدی(ص) است.


* پاسداری
انجمن نویسندگان گلستان محصول اندیشه انقلاب اسلامی و این انقلاب بازگشت به اسلام اصیل و ناب می داند. از این رو، پاسداری از انقلاب اسلامی و تلاش مجدانه برای نشر ارزشها و اصول این انقلاب را از وظایف اصلی خود می داند و با هر آنچه این ارزش ها و اصول را تهدید یا به آنها خدشه ائی وارد می کند مقابله هوشمندانه خواهد کرد.


* پیروی از اندیشه های امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله خامنه ائی (مدظله العالی)
حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، تاریخ سازترین شخصیت دوران غیبت، همچون مرجعی بزرگ محکمات انقلاب اسلامی را تبیین فرموده و خلف صالح او، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)، با صلابت، تدبیر و هوشمندی راه و اندیشه امام (ره) را دنبال می فرمایند. انجمن نویسندگان گلستان تداوم انقلاب را صرفاً در پیمودن راه امام خمینی (ره) و پیروی از ولی فقیه زمان می داند و نتیجه هرگونه انحراف از این معیار را فاصله گرفتن از اصول انقلاب ارزیابی می کند.


* اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران میثاق محکم انقلاب اسلامی و ملت مسلمان ایران است. انجمن نویسندگان گلستان، اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی، به خصوص اصول تغییرناپذیر آن را، یعنی اصول مربوط به اسلامی بودن و ابتنای کلیه قوانین و مقررات براساس موازین اسلامی و پایه های ایمانی و اهداف جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بودن حکومت و ولایت امر و امامت امت و نیز اداره امور کشور با اتکا به آرای عمومی و دین رسمی ایران، ضروری و انکارناپذیر می داند.


* ساماندهی جبهه فرهنگی
از آنجا که نظام های سلطه جهانی در تعارض ذاتی با انقلاب اسلامی مبتنی بر آموزه های اسلام ناب محمدی (ص) هستند و علاوه بر مقابله ها و تهدیدات نظامی، سیاسی و اقتصادی، در ساحت فرهنگ نیز جبهه ای گسترده علیه این انقلاب طراحی کرده و تهاجم فرهنگی سهمگین و بی رحمانه ای را به اجرا گذاشته اند، «انجمن نویسندگان گلستان» ضمن احترام و پذیرش سلایق گوناگون در جبهه فرهنگی انقلاب، بر این باور است که باید جبهه ای فرهنگی در مقابل این تهاجم ساماندهی شود تا، علاوه بر دفاع از آرمان ها و اصول انقلاب، بتواند ارزش ها و مبانی اصیل و جهان شمول این انقلاب را به شیوه ای هنرمندانه و جذاب و با ابزارهای فرهنگی، بخ خصوص کتاب در دنیا ترویج و تبلیغ کند.


الحمدالله الرب العالمین


دبیر انجمن نویسندگان گلستان هوران: غلامعلی نسائی


زندگی نامه:


غلامعلی نسائی، نویسنده و جانباز دوران دفاع مقدس


کتاب‌های: فانوس کمین - زود پرستو شو بیا - دور من خط قرمز بکش - نفت فروش فرمانده - ترکش فلفلی - گردان عطش - بسوی قربانگاه - کبوترای قاصد - مهتاب هور...


#طراح جلد کتابها: فیروزه بامشاد


و عضو هیت مدیره هوران


فیروزه بامشاد متولد 20 فروردین 


اهل چهارمحال بختیاری که به عنوان گرافیست و طراح و استاد کارگاه اموزشی هوران فعالیت داردو هینک کارشناسی ارشد دانشکده هنر دانشگاه ازاد اسلامی (هنر و معماری) ادامه تحصیل میدهد تا برود و دکترای خود را بگیرید. 


 


 


غلام علی نسائی متولد یکم  زمستان / شب یلدا 


داور نهائی پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال کشور


داوری جشنواره وبلاک و رسانه سپاه نینوای گلستان


داور جشنواره ادبی نیلبرگ گلستان


جشنواره بهترین نامه به پدر جانبازم


جشنواره ادبی درد دلی به پدر جانبازم


جشنواره ادبی بین المللی نامه ائی به کودکان غزه


نویسنده نشریه فرهنگ و پایداری امتداد 


برگزیده جشنواره کلیک های پایداری


نویسنده صفحه مقاومت حبرگزاری فارس با خاطرات دوران دفاع مقدس که بیش از 250 وبلاگ و سایت و روزنامه های کشور بازتاب دارد و ادامه دارد...


راه اندازی انجمن نویسندگان گلستان به 800 نفر عضو در محله سبزه مشهد با عنوان جبهه فرهنگی انقلاب


سااخت و تولید 80 قسمت مستند تلویزیونی افلاکیان که از سیمای گلستان پخش گردیده است.


پایگاه خبری هوران


عضو دفتر نخبگان شاهد و ایثار نشانی:


گلستان - گرگان، خیابان شهدا - لاله سیزدهم، سبزه مشهد 4


انجمن نویسندگان گلستان هوران


090354891113


01732265159Share

نظرات کاربران

  • محسن

    بسم الله الرحمن الرحیم با سلام از اینکه شما همچنان در راستای اهداف انقلاب اسلامی فعالیت می کنید متشکرم متاسفانه شیطان همیشه آماده است تا به بهترین وجه اهداف را با حاشیه ها به نفع خودش خاتمه بدهد در بیان آنچه به عنوان امر به معروف و نهی از منکر فریاد کشیده بودید حرف زیاد بود و هست اما به جهت اینکه بعد از مشورت با بزرگواران صلاح ندانستند به ارایه جواب بپردازم بنابراین می گذرم و فقط یسنده می کنم به اینکه به نویسنده محترم بفرمایید باشهید آوینی خلوت بیشتری کند چون مظلومیت شهید آوینی در این فضای نوشته بیشتر از قبل مشخص شد و از سایت هوران حداقل انتظار می رفت تا این نکته را به ایشان تذکر بدهد تا خدای نکرده به تحربف تاریح نرسیم که سید شهیدان اهل قلم هم مدال ممنوع التصویر شدن را از انتشار آن تصویرگرفت والخ از خداوند منان سلامت و طول عمربا عزت رهبر معظم و تعحیل در فرج امام زمانمان را می طلبم که این همه آشفتگی ها از نبود روی اوست حرف بسیار است و مجال کم ، ان شاء الله فرصتی دیگر از باب تذکر به خودم عرض می کنم بزرگترین عالم دینی شش هزار سال خدا را عبادت کرد ولی در آخر نافرمانی همان خدا را کرد جامانده از قافله ی شهدا نباشیم ان شاء الله موفق و پیروز باشید یا علی الحقر محسن شاکری

نارنجستان