سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

بیائید، ای جوانان همگی لاله بکاریم چون علی اکبر

کدمطلب : 20783

بیائید، ای جوانان همگی لاله بکاریم چون علی اکبر


« بسم رب الشهداء »


شهید علی اکبر علیئی


نام پدر: محمداسماعیل


تاریخ تولد : 7/1/1347


محل تولد : گرگان


تاریخ شهادت : 8/8/1342


محل شهادت : مریوان


ارگان اعزام‌کننده : بسیج


مسئولیت در جبهه : آرپی‌جی زن


سال تحصیلی : دوم راهنمایی


محدثه نسائی - اینک دفتر زندگی آن دلاور مرد روزگار و پیرو راه علی اکبر حسین (ع) را می‌گشائیم و گشتی می‌زنیم بر زندگی پرافتخار شهیدی از سلاله شهیدان صدر اسلام .


هوران - این عزیز در سال 1347 چشم به جهان هستی گشود و در دامن مادری مذهبی و متدین رشد و نمو کرده وارد محیط علم ودانش شد . او جهت کسب معرفت بیشتر به گرگان آمد و تا دوم راهنمایی درس خواند تا این که انقلاب مردم ایران به پیروزی رسید . شهید گرانقدر وارد نهاد مقدس بسیج شد و در انجمن اسلامی نیز فعالیت داشت . در این حین بود که جنگ حق علیه باطل آغاز شد و شهید چند بار تقاضای رفتن به جبههرا نمود که به علت کمی سن و سال ممانعت می‌شد تا اینکه جهت آموزش با تغییر سن خود در شناسنامه به مریوان اعزام گردید و در ستیزی بی‌امان با منافقین مدتی را سپری نمود و جهت استراحت باهمرزمانش به گرگان بازگشت ولی دل وی آرام و قرار نداشت که مجدداً به منطقه سرپل ذهاب و بعدش به جنوب ور در آخر به شهر پنج وین عراق اعزام گردید و در این محل بود که دعوت حق را لبیک گفت و بر سجده‌گاه عشق سجده نمود و با وضوی خون به دیدار سید و سالار شهیدان رفت .


فرازی از وصیت‌نامه شهید :


بیائید، ای جوانان همگی لاله بکاریم چون علی اکبر گل پرپرشده امامت حرف را به عمل در بیاوریم ، ما با عمل خود به امام حسین (ع) می‌گوئیم که اگر ما آنزمان نبودیم که جان خود را فدایت کنیم بدان که در این زمان به ندای امام عزیزمان لبیک مثبت خواهیم داد . تا پی جان و برقراری پرچم توحید و قرآن بر تمامی جهان و برافکندن ظلم و ستم در سراسر گیتی سعی و تلاش خواهیم نمود .


خاطره شهید :
درنمازهای جمعه و جماعت و دعاهای کمیل وندبه حتماً شرکت می‌نمود وامام امت را هرگز تنها نگذارید . تعهد درانجام مستحبات سعی و تلاش خاصی داشت واز نظر اخلاقی درمیان فامیل قابل قبول همه بود .Share

نظرات کاربران

نارنجستان