سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

کتاب و زندگی هوران میزبان مسافرین نوروزی در نمایشگاه اوقاف گرگان

کدمطلب : 17252

خدا حافظ سالار هوران


کتاب و زندگی هوران میزبان مسافرین نوروزی در نمایشگاه اوقاف گرگان


خدا حافظ سالار در نمایشگاه بزرگ نوروزی گلستان که با همت اداره اوقاف گرگان و گلستان در محل شبستان امام زاده عبدالله گرگان که همجوار گلستان شهدای شهر، در محل اسکان و پاتوق مسافرین نوروزی است، مسابقه بزرگ کتابخوانی با کتاب «خداحافظ سالار» از طرف انجمن نویسندگان انقلابی استان گلستان هوران برگزار می گردد.


به گزارش هوران: کتاب «خداحافظ سالار»، خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی، قافله سالار مدافعان حرم است، که به زندگی و فراز و نشیب های این شیرزن بزرگ پرداخته که از کودکی آغاز و نهایتا به شهادت سردار همدانی در سال ١٣٩٤ ختم می شود.
شروع کتاب از سال 90 و بحران سوریه و دمشق که در آستانه سقوط قرار داشت آغاز می شود و با بازگشت و تداعی خاطرات دوران کودکی همسر شهید در دهه 40 ادامه می یابد.
این کتاب حاصل 44 ساعت مصاحبه با همسر شهید است که نوع روایت داستانی هیچ دخل تصرفی را در آن وارد ننموده است.
سردار شهید حسین همدانی از اعضا و بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان بود و از سال ۱۳۵۹ در دفاع مقدس شرکت داشت. وی همچنین از فرماندهان منطقه عملیاتی «بازی دراز» در جبههٔ کرمانشاه بود و مدتی فرمانده لشکر انصار الحسین(ع) همدان شد. شهید همدانی همچنین جانشین قرارگاه امام حسین(ع) و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بوده است. دست آخر نیز در حین انجام ماموریت مستشاری در سوریه به شهادت، آرزوی دیرینه اش رسید.


مسافرین نوروزی شمالی در محل نمایشگاه شبستان امام زاده نور گرگان «نمایشگاه کتاب و زندگی هوران» میزبان شما خواهیم بود


انجمن نویسندگان انقلابی استان گلستان هوران
 

Share

هوران را در چیام رسان سروش دنبال کنید

نظرات کاربران

نارنجستان