سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

همیشه حامی انقلاب،‌ امام و روحانیت در خط او باشید

کدمطلب : 18289

شهید هوران


شهید مهتدی: همیشه حامی انقلاب،‌ امام و روحانیت در خط او باشید


هوران:‌ شهید مهتدی در وصیتنامه خود تاکید کرد: برادران عزیز من به عنوان یک فرد کوچک از شما تقاضا دارم که همواره و در هر حالت حامی انقلاب اسلامی، حضرت امام و روحانیت در خط او باشید.


به گزارش هوران، در نوزدهمین طلوع دی ماه 1384‌ فاجعه تاسف‌باری رخ داد و با سقوط هواپیمای فالکن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سعید مهتدی جعفری پس از سال‌ها تلاش و فداکاری در عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتیبانی از ولایت، پرده‌های هجران و فراق یاران شهید را کنار زد و به ندای «ارجعی الی ربک» لبیک گفت و به خیل یاران شهیدش و سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) و امام شهیدان خمینی کبیر (ره) پیوست.


سردار سرتیپ پاسدار شهید سعید مهتدی جعفری فرزند احمد متولد 1337 در خانواده متدین و در شهر مذهبی پیشوا از توابع ورامین چشم به جهان گشود. دوران ابتدایی را در مدرسه شیخ جنید سپری کرد، دوران دبیرستان را در مدرسه شریعتی گذراند و وارد مرکز تربیت معلم شد و در مدارس روستاهای پیشوا به تدریس پرداخت. او که از محبان ائمه اطهار علیهم‌السلام و دارای خانواده‌ای مذهبی و ولایی بود در دوران مبارزات مردم علیه شاه نقش مؤثری داشت و در چاپ و پخش اعلامیه‌ها فعالیت چشمگیری داشت.


پس از پیروزی انقلاب با فرمان امام (ره) وارد جهاد سازندگی شد و در جمع‌آوری محصولات و کاشت آن همراه با سختی زیاد به کشاورزان کمک می‌کرد.‌ وی پس از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جمع یاران سبز اندیش خود در سپاه پاسداران ملحق شد و لباس مقدس سپاه را بر تن آراست.


شهید مهتدی مجاهدی خستگی ناپذیر، شجاع و با شهامت بود، پس از اینکه ضد انقلاب تحرکاتی را در کردستان برای ایجاد بحران در این منطقه شروع کرد، با لبیک به مقتدا و پیشوای خود امام خمینی (ره) به آن دیار شتافت و در روانسر و منطقه جوانرود مشغول به فعالیت شد و با حضور آگاهانه و مخلصانه در جبهه‌های حق علیه باطل، به افتخار جانبازی نائل آمد. شهید مهتدی جعفری که شاهد عروج ملکوتی یاران و همرزمان شهیدش بود، با حضور در مناطق بحرانی کردستان و مناطق عملیاتی جنوب کشور، شاهد ایثارگری‌های همرزمان شهیدش بود، این خاطرات مقدس را در ذهن و خاطر خود داشت و با آن زندگی می‌کرد. سردار سرتیپ پاسدار شهید مهتدی جعفری از فرماندهان لایق و برجسته دارای مدیریت عالی و پشتکار بود .


این ویژگی‌ها موجب شد تا آن شهید عزیر پله‌های ترقی و کمال را طی کند و نظام در مسئولیت‌های بالاتر از توانایی‌های او بهره‌برداری کند. مسئول اطلاعات و عملیات لشگر محمد رسول ‌الله (ص)، مسئول مدیریت طرح‌ریزی جامع عملیات ستاد مرکزی سپاه، مسئول عملیات منظم معاونت عملیات نیروی زمینی سپاه، مسئول عملیات قرارگاه حمزه (ع) و مسئول عملیات نیروی زمینی سپاه و فرماندهی لشگر 27محمد رسول ‌الله (ص)‌ از جمله مسئولیت‌های این سردار شهید سپاه اسلام بوده است. شهید مهتدی در حین فعالیت‌های جبهه‌ای خود به تحصیل در مقاطع عالی پرداخت.


شهید مهتدی جزو نخستین کسانی بود که با شروع جنگ خودش را به جبهه رساند و همه لحظه‌های عمرش را به خدمت برای اسلام، کشور، انقلاب گذراند و همه کارهایش را با توجه به خط مستقیم و ذلال ولایت فقیه تنظیم کرد. از سال ۵۷ وارد راهی شد و پس از سال‌ها تلاش و فداکاری در عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتیبانی از ولایت، پرده‌های هجران و فراق یاران شهیدش را کنار زد و به ندای «ارجعی الی ربک» لبیک گفت و به خیل یاران شهیدش و سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) و امام شهیدان خمینی کبیر (ره) پیوست و شهادتش پایان راه دنیا و شروع راه آسمانی آخرت را رقم زد. هرچند به زبان 100 ماه جبهه بودن و 65 درصد جانبازی و تمام عمر را مراقبت کردن سخت نباشد اما در عمل همت والا و روحی بزرگ و معنوی را می‌خواهد که در کشاکش دنیا و رنگارنگی آن، انسانی آسمانی باشد و آسمانی پرواز کند.


آنچه از دیده شما می‌گذرد وصیتنامه سردار سرتیپ پاسدار شهید مهتدی جعفری است که در سال‌های جنگ به رشته تحریر در آمده است: «بسم الله الرحمن الرحیم اشهدان لااله الاالله و اشهد ان محمد رسول‌الله و اشهد ان علی ولی‌الله به نام خدایی که به ما جان داد تا طاعت او را بجا آوریم ولی معصیت او را نمودیم. خداوندا گناهکار و وامانده‌ایم تو را به لطف و کرمت قسم ما را ببخش. خداوندا با آنکه این جسم، آلوده به گناه است ولی باز امید به تو داریم. خداوندا از عدلت با ما رفتار کن، خدایا وقتی عارف بزرگ در مقابل ذات مقدس تو اینچنین مناجات می‌کند (پس وای بر من گناهکار).


خدای من! من آن کسی هستم که تو فرمانش دادی و از فرمان تو سرپیچی کرد، من آن کسی هستم که تو او را از کاری بازداشتی، او رفت و دست به آن زد. عارف بزرگ، ای وای بر من! اگر زمین از گناه من خبر داشت، مرا در خود فرو می‌برد و مرا می‌خورد. ... برادران و خواهران عزیز امروز نعمت بزرگی از جانب خداوند بزرگ در دست ما به رسم امانت است که این نعمت بزرگ امام عزیزمان است، کفران نعمت نکنیم که مورد غضب ایزد متعال قرار می‌گیریم که در این حالت وای بر ما.


در این دنیا جهت به دست آوردن توشه‌ برای آخرت آمده‌ایم ولی چه کنم که به این دنیا آنچنان چسبیده‌ایم که از آن دنیا دور افتاده و بی‌اطلاعم چه خوش گفته است آن عالم بزرگوار که برادران من زندگی دنیا جز بازی و سرگرمی نیست و سرای آخرت است که محل زندگی است و انسان اگر انسان باشد، در پایین‌ترین مرحله‌ زندگی‌اش جز آمادگی برای زندگی دیگر و طی راه قرب و نزدیکی به خدا وظیفه‌ای ندارد.


برادران، من که نتوانستم به وظایف خود عمل کنم و با کوله‌باری از گناه به سوی پروردگار می‌روم و تنها دل به شهادت دارم تا شاید خداوند با ریختن خون من گناهانم را ببخشد و از شما عاجزانه تقاضا دارم که در حق من دعا کرده که خداوند مرگ مرا شهادت در راهش قرار بدهد. برادران عزیز من به عنوان یک فرد کوچک از شما تقاضا دارم که همواره و در هر حالت حامی انقلاب اسلامی، حضرت امام و روحانیت در خط او باشید.


جبهه‌ها را خالی نگذارید و در همه جا یاور رزمندگان اسلام باشید و اگر شما برادران قدمی در براندازی استکبار جهانی بردارید، خداوند به شما نصرت عنایت می‌فرماید. از تمام افراد خانواده‌ام و دیگر برادران عزیز تقاضا دارم که مرا حلال کنند و از حضورتان التماس دعا دارم. والسلام علکیم و رحمه الله و برکاته خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار برادر کوچک شما سعید مهتدی 30/6/1363 ساعت یک بعد از ظهر» روز 19 دی ماه 1384 و در پی سقوط هواپیمای فالکن سپاه پاسداران در ارومیه مردانی مرد از دیار عشق و غیرت و دلدادگی همچون سردار سرلشکر پاسدار احمد کاظمی (فرمانده ‌نیروی زمینی سپاه)، سردار سرتیپ پاسدار سعید مهتدی جعفری (فرمانده‌ لشکر ‌27 محمد رسول‌الله)، سردار سرتیپ پاسدار نبی‌الله شاه‌مرادی (معاون اطلاعات نیروی زمینی سپاه)، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا یزدانی (‌فرمانده‌ توپخانه نیروی زمینی سپاه)، سردار سرتیپ پاسدار سعید سلیمانی (معاون عملیات نیروی زمینی سپاه)، سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید آذین‌پور (رئیس دفتر فرمانده نیروی زمینی سپاه)، سردار سرتیپ پاسدار صفدر رشادی (معاون طرح و برنامه‌ نیروی زمینی سپاه)، برادر پاسدار محسن اسدی (افسر همراه فرمانده‌ شهید نیروی زمینی سپاه)، سردار سرتیپ پاسدار خلبان عباس کربندی مجرد (فرمانده‌ پایگاه هوایی قدر نیروی هوایی سپاه و خلبان یکم پرواز)، سردار سرتیپ پاسدار خلبان احمد الهامی‌نژاد (فرمانده دانشکده‌ پروازی نیروی هوایی سپاه و کمک خلبان) و سرهنگ پاسدار مرتضی بصیری (مهندس پرواز) به فیض شهادت نائل آمدند.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان