سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

به زمزمه‌های شوم تفرقه و جدایی گوش فرا ندهید

کدمطلب : 20801

به زمزمه‌های شوم تفرقه و جدایی گوش فرا ندهید 


 


بسیجی شهید محمود علی عرب


 


محدثه نسائی -  هوران - شهید گرامی درسال 1348 دیده به جهان گشود و با آمدنش کانون گرم خانواده را غرق در شادی نمود . او از 7 سالگی تا مقطع دیپلم دوران پرنشاطی را با موفقیت در کنار خانواده مذهبی خود گذراند و همزمان در نهاد مقدس بسیج ثبت نام کرده فعالیت می‌نمود . تا اینکه جنگ آغاز شد . او به کردستان جهت گذراندن دوره آموزش نظامی اعزام گردید و بعد از سه ماه برای استراحت به گرگان بازگشت ولی تاب نیاورد و مجدداً به جنوب عزیمت نموده دردو عملیات شرکت جست . آخرین بار در جزیره ام الرصاص درکربلای چهار بود که چشم پاکش مفقود گردید . ولی بعد از دوسال چشم انتظاری بدن مطهرش را مبادله کرده و به خاک عزیز ایران برگشته که طی مراسمی ویژه تشییع شده وبه خاک سپرده شد .


این عزیز همانند دیگر شهیدان راه خدا با رشادتهای خودشان خط سرخی را در تاریخ بنام خود رقم زدند و روح پاک خودشان را با پاکان اهل بیت متصل نمودند و با ایثار واهداء خون پاکشان درخت اسلام و انقلاب اسلامی را بارورتر ساختند .
روحشان شاد . راهشان پررهرو باد .


فرازی از وصیت‌نامه شهید :


از امت شهیدپرور و قهرمان می‌خواهم امام و رزمندگان را فراموش نکنید و مبادا روزی از یاد خدا غافل شده اطراف امام ر خالی کنید و به زمزمه‌های شوم تفرقه و جدایی گوش فرا ندهید که آنروز روز بدبختی و سیاه روزی ملت است . و در آن صورت دوباره اجانب درمملکت اسلامی چیره شده و ما اسلام عزیز را از دست می‌دهیم . شما دعا بجان رزمندگان را هیچگاه فراموش نکنید .


خاطره شهید :
ایشان مانند تمام بسیجی‌ها ، عاشق جبهه بود هنگام اعزام از همیشه خوشحالتر و برافروخته‌تر بود و همیشه لحظات رفتن از چهره گشاده و خندانش مشخص بود .
شهید در کارهایش بسیار جدی و با برنامه عمل می‌کرد و عملکرد ایشان درارشاد و راهنمایی دیگران با سن و سالش جور در نمی‌آمد و حرکات و رفتارش بسیار متین بود .
او بسیار به مسائل دینی و شراع آن مقید بوده و درمسائل اجتماعی و مذهبی شرکت فعال داشت 


وضعیت شهید:


نام و نام خانوادگی شهید : محمود علی عرب
نام پدر : رمضان
تاریخ تولد : 15/6/1348
محل تولد : گرگان
تاریخ شهادت : 5/10/1365
محل شهادت : ام الرصاص
ارگان اعزام‌کننده : بسیج
مسئولیت در جبهه : تیرانداز
سال تحصیلی : دیپلم

Share

نظرات کاربران

نارنجستان