سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

گذرگاه بهشت

اگر می خواهید من آرامش داشته باشم، لحظه‌ای از دشمن غافل نباشید

کدمطلب : 19631

اگر می خواهید من آرامش داشته باشم، لحظه‌ای از دشمن غافل نباشید


شهید سید کاظم کاظمی


وصیت نامه


بسم الله الرحمن الرحیم


سید کاظم شهیدسرویس جهاد و مقاومت هوران - 5/ 3/ 61 13همزمان با کوبیدن مسجد جامع خرمشهر بدست مزدوران بعثی، ساعت 30 /12 دقیقه است که شهادت می‌دهم که الله واحُد، شهادت می‎دهم که محمد(ص) رسول‌ الله، شهادت می‌دهم که علی(ع) ولی‌الله. این‌جانب «سید‌کاظم‌کاظمی»، فرزند سید علی‌نقی مردم را وصیت می‌کنم به پیروی مطلق از حضرت امام‌خمینی، «روحی‌فدا»، آن نائبِ بر حق حضرت ولی عصر(عج)، مردم بدانید امام خمینی بر حق است، او وارث 1400 سال رنج و زحمت، شلاق و شکنجه، تبعید و اعدام شیعیان است. آن مرد خود ساخته به خدا رسیده، آن مرد تکیه زده بر مسند حضرت محمد‌(ص)، قدرش را بدانید و از او تبعیت کنید.


مبادا او را تنها بگذارید، اگر دنیا و آخرت را می‌خواهید، از راه امام که همان راه «الله»، و اولیا الله است، پیروی کنید، من افتخار می‌کنم که سرباز کوچک روح‌ الله باشم، امیدوارم که در آخرت ما را شفاعت کند.


تمام عمرم فدای یک لحظه عمر امام.


خدایا بر عمر با عزت و عظمت این فرزند پیامبر بیفزا. خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار، و اما من که خود را لایق شهادت نمی‌دانم. اما بنا به دستور خداوند در این راه گام برداشته‌ام. امیدوارم اگر شهادت نصیبم شود و به راه پر عظمت شهادت عارف شده باشم. ای مردم! هر که مرا می‌شناسد از او حلالیت می طلبم. قصورات مرا ببخشید، به خصوص از مادر بزرگوار و پدر عزیزم. پدرجان، مادرجان، برادران عزیزم، خواهران مهربانم، همسر خوبم؛ مبادا در فراق من گریه و زاری کنید تا دشمن را شاد نمایید، شما باید افتخار کنید که خواهید کرد، شما باید ابوالفضل گونه، زینب‌گونه، یا سرگونه و عمارگونه راه پر افتخار شهادت را ادامه داده و مزدوران خارجی و داخلی را در این راه نیست و نابود بکنید.


اگر می خواهید من آرامش داشته باشم، لحظه‌ای از دشمن غافل نباشید، من هم سعی کردم این‌طور باشم و در این راه سعی و تلاش خود را کرده‌ام و در این راه مقداری از حقوق همسرم را شاید ادا نکرده‌ام. همین جا به خاطر تحمل سختی‌ها از او تشکر می کنم و اجرش با حضرت زینب(س). دیگر وصیتم این است که قرآن زیاد بخوانید، دعا را فراموش نکنید، نیت‌های‎تان را خالص کنید، اخلاص اسلامی را یاد بگیرید و حتما عمل کنید، به خصوص خوش اخلاق باشید.
صحبتی با مسئولین، دولت‌یان و مجلس‌یان: «شما را به خدا مبادا لحظه‌ای از یاد مستضعفان و محرومان غافل شوید، تمام سعی‌تان را برای بهبودی این مردم عزیز و بی نظیر بگذارید. مبادا طرز زندگی‌تان و رفتارتان غیر از وضعیت قبل از انقلاب بشود، مبادا چون طاغوتیان بشوید که اگر این گونه بودید، شهدا در قیامت جلوی‌تان را خواهند گرفت. و اما سخنی با همکاران و سپاهیان عزیز: شما سنبل انقلاب هستید، لحظه ای از جان‌فشانی در راه انقلاب اسلامی کوتاهی نکنید، سعی کنید همیشه در خط امام و مردم باشید، راه امام و مردم را از راه دولت‌یان غیر خط امام ارجح بدارید، لحظه‌ای منافقین و ملحدین، به خصوص سازمان منافقین و حزب خائن توده و مارکسیسم‌ها را بخودشان وامگذارید.


مسئولین قضایی: به خون شهدا، سرور شهیدان مظلوم انقلاب، دکتر بهشتی و یارانش، خیانت نکنید، منافقین و ملحدین تواب را آزاد نکنید، اگر رافت اسلامی هم است بگذارید در زندان بمانند، در زندان به آن‎ها برسید و آن‌ها را آدم کنید، اگر هر کس به وسیله توابین شهید بشود، خونش پای مسئولین است.


و اما صحبتی با دوستان: دوستان! تشکلات اسلامی را بر پا کنید، تشکیلاتی تحت رهبری مستقیم روحانیت و شخص ولی فقیه، از راه فقیه و حوزه بیرون نروید.


چیزی که فراموش کردم در مورد فرزندم است که از همسر و پدرم می‌خواهم که در تربیت او کوشا باشند، او باید فرزند دلاور اسلام بشود، همسرم اگر غیر از راه اسلام رفت، شیرت را به او حرام کن، او باید در خط شهادت باشد.


در مورد اموالم، من هنوز خمس نداده‌ام و ظاهرا از کسی طلب ندارم و حدود 30 هزار تومان بدهکارم، به محمد. موتور را بفروشید و زمین کرج را هم بفروشید و بدهکاری‌ام را بدهید. از ما بقی یک سوم را نصف کنید و به حزب جمهوری برای تقویت تشکیلات اسلامی بدهید و نصف را بدهید برایم قرآن بخوانند.


وسایل خانه متعلق به همسرم و آپارتمان نیز تا وقتی که همسرم ازداج نکرده در اختیار او یا تعویض در اختیار او، تا آن‌جا که یادم هست روزه قضا ندارم، اما من باب احتیاط یک ماه روزه و سه سال نماز برایم بگیرید. نگهداری فرزندم اگر به دنیا آمده به عهده همسرم و نظارت پدر و مادرم. من را در بهشت زهرا دفن کنید.


دیگر صحبتی ندارم جز طلب مغفرت از خداوند منان، و ان شاء‌الله شهادت مرا قبول درگاهش کند و مرا بیامرزد.


والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته


برقرار و مستدام باد جمهوری اسلامی، توفنده باد انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و گسترده باد در همه جهان، پیروز باد نهضت علیه مستکبران، مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی. نابود باد توطئه ضد خلقی منافقان و ملحدان، سرنگون باد حکومت ضد خلقی بعث و صدام.


خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.


این وصیت‎نامه در ساعت 3 بعد از ظهر، بعد از بمباران مسجد جامع خرمشهر به دست مزدوران بعثی نوشته‌ام. نماز را در آن‌جا خواهم خواند. «انشا‌الله»


سید کاظم کاظمی

Share

نظرات کاربران

نارنجستان