سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

کتاب‌های اثرگذار جبهه فرهنگی انقلاب را به فرانکفورت می‌بریم

کدمطلب : 17345کتاب‌های اثرگذار جبهه فرهنگی انقلاب را به فرانکفورت می‌بریم


میثم نیلی با اشاره اینکه نمایشگاه کتاب فرانکفورت فرصت خوبی برای معرفی ادبیات و فرهنگ انقلاب اسلامی است، گفت: طی روال سه ساله اخیر، تعدادی از کتاب‌های اثرگذار و پرمخاطب جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت عرضه خواهد شد.


به گزارش هوران از منانشر، به نقل از خبرگزاری ایبنا، میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، با اشاره به این فراخوان، بیان کرد: این چهارمین دوره حضور مجمع در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت خواهد بود. امسال هم طی روال سه ساله اخیر، تعدادی از کتاب‌های اثرگذار و پرمخاطب جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در این نمایشگاه عرضه خواهد شد. آثار پیشنهادی از سوی ناشران پس از ارزیابی در کارگروه تخصصی، در قالب یک بروشور چندزبانه در هفتادمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت معرفی خواهد شد.


وی ادامه داد: ناشرانی که تمایل داشته باشند می‌توانند وکالت فروش رایت کتاب خود را به مجمع بدهند. همچنین ناشرانی که تمایل به حضور مستقیم داشته باشند، می‌توانند خودشان اقدام کنند.


نیلی گفت: هر سال معمولا ۱۰۰ تا ۱۵۰ کتاب از تازه‌ها و ویرایش جدید برخی آثار ناشران حوزه‌های دین، انقلاب اسلامی و تاریخ در بروشورها معرفی شده که بهانه‌ای برای آشنایی ناشران و نویسندگان دیگر کشورها با آثار ایرانی است.


مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی درباره میزان استقبال از کتاب‌های دین و انقلاب اسلامی در دوره‌های قبلی این نمایشگاه، اظهار کرد: در دوره‌ قبل هم شاهد علاقه‌مندی به این آثار بودیم، اما نمایشگاه کتاب فرانکفورت خیلی بیش از اینها باید موثر واقع شود و فضای اصلی این نمایشگاه برای ایران، میدانی برای معرفی معارف اسلام، فرهنگ و ادبیات انقلاب و معرفی ایران و خط و زبان فارسی باشد. موضوعاتی که کارآمدی و ویژگی‌های نظام انقلاب اسلامی را معرفی می‌کنند باید بیشتر دیده شوند.


وی افزود: به همت ناشران ما، جریان ترجمه آثار اسلامی و انقلابی سرعت و کیفیت بالایی یافته و امیدواریم امسال در راستای نیل به این اهداف، نمایشگاه فرانکفورت هم برای ناشران خوب ما موثرتر و پربارتر باشد و مقدمات ترجمه تعداد بیشتری از کتاب‌های ایرانی به‌ویژه آثار فکری و ادبی انقلاب اسلامی فراهم شود. البته فرانکفورت تنها محل ارتباط با علاقه‌مندان به فرهنگ و ادبیات اسلام و انقلاب اسلامی نیست. ما در طول سال بروشورها و کتاب‌های ممتاز را در موقعیت‌های مختلف به ناشران علاقه‌مند از دیگر کشورها ارائه می‌کنیم، ولی نمایشگاه کتاب فرانکفورت هم فرصت خوبی برای معرفی ادبیات و فرهنگ انقلاب اسلامی ما است.

Share

نظرات کاربران

نارنجستان