سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

نهمین دوره تکنیک‌های ادبیات داستانی هوران با مشارکت حوزه هنری گلستان برگزار می شود

کدمطلب : 17333


آموزش نویسندگی


تکنیک‌های ادبیات داستانی هوران


نهمین‌ دوره آموزش‌ نویسندگی‌ خلاق، «تکنیک‌های ادبیات داستان هوران» با حضور یکی از اساتید برجسته ادبیات داستانی , با همکاری حوزه هنری استان گلستان، روز دوشنبه یازدهم تیرماه 1397 از ساعت 18 در سالن کارگاهی، با حضور مدیر کل حوزه هنری «نقی محمد نژاد» و هنرجوان گلستانی در محل حوزه هنری، خیابان 8 اذر جنب سینما عصر جدید برگزار می شود.


انجمن‌ نویسندگان‌‌هوران، در ادامه برگزاری دوره‌های ادبی و با هدف کشف استعداد‌های‌ برتر و شایسته‌ادبی استان گلستان دوره‌های‌ آموزش‌ نویسندگی «تکنیک‌های ادبیات‌ داستانی» خود را در نهمین دوره با مشارکت حوزه هنری استان و سی نفر از نویسندگانی که دوره‌های مقدماتی را سپری کرده اند،


به این منظور که ما آنقدر فرصت نداریم که روش‌های نویسندگی و پرورش خلاقیت، به نوعی بالا بردن سطح هوشیاری خود را با آزمون خطا فرا بگیریم، آغاز میکند.


در عصر سرعت و رقابت فکر و اندیشه هر روز باید بر خلاقیت خود افزود.


هوران معتقد است، با این نظریه ثابت شده ائی که «هیج‌کسی نویسنده و شاعر بدنیا نیامده است» می تواند، با کشف استعداد خود به عرصه نویسندگی وارد شود. 


همگیِ خود به وی ده که خود، کارِ تو راست کند.


انجمن نویسندگان استان گلستان هوران در آموزش مهارت‌های نویسندگی‌خلاق، راهکارهای برای رفع بی‌میلی به نوشتن و خروج از بن‌بست‌های ذهنی و استعاره برای بیان احساسات، کاهش محسوس دشواری در فرایند نوشتن، افزایش قدرت تخیل و بازگشائی واژه‌ها از بانک عاطفی ...


آمادگی ورود به رشته‌های تخصصی نویسندگی؛ داستان و شعر، طنز و مقاله‌نویسی، فیلمنامه و خبرنویسی، خاطره نویسی و مستند نگاری دوره های متفاوت ادبی با استفاده از اساتید مجرب و درجه یک کشوری دوره نهم خود را با سرفصل‌های:


شرایط و لوازم نویسندگی – ٢ ساعت


تعریف داستان کوتاه – 4 ساعت
پیرنگ (طرح) – ۶ ساعت
شخصیت پردازی – ۶ ساعت
زاویه دید – ۴ ساعت
زبان و لحن – ٢ ساعت
پرداخت و فضا – ٢ ساعت
درون مایه – 4 ساعت
کارگاه: خواندن و نقد چند داستان کوتاه – ٢ ساعت


و آزمون پایانی: یک ساعت و بعد از ان به هنرجویانی که دوره را با موفقیت گذرانده اند، گواهینامه معتبر درجه یک نویسندگی اعطاء میکند.


هنرجویانی که ثبت نام کرده و شهریه کارگاهی را پرداخت کرده اند، راس ساعت 18 (شش عصر) در محل حوزه هنری استان گلستان، سالن کارگاهی نویسندگی حاضر شوند. 


خواهشمند است با رعایت نکات کارگاهی و شیوه نامه آن، حتما لوازم نویسندگی خودکار و دفتر همراه داشته باشند، حضور همراه و استفاده از گوشی همراه در کلاس ممنوع می باشد. 


در ضمن برای مشاوره نویسندگی و دوره های بعدی می توانید با ما تماس بگیرید. 


01732265159 


09035489113


دوشنبه های شعر هم در خدمت شاعران گرامی هستیم.


انجمن نویسندگان انقلابی گلستان هورانShare

هوران را در چیام رسان سروش دنبال کنید

نظرات کاربران

نارنجستان