سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

سلبریتی‌ها این بار به اجاره سفارت انگلیس درآمدند

کدمطلب : 17570


سلبریتی‌ها این بار به اجاره سفارت انگلیس درآمدند/ اشک تمساح مجازی هنرمندان؛ سه روز پس از سقوط هواپیما/ وقتی بازیگر حقوق‌بگیر «بن سلمان» به حاج قاسم اهانت می‌کند!


افشار در ظاهر خود را عزادار جان باختگان حادثه اخیر می‌داند، اما ناخواسته اعتراف کرده است که دلیل ناراحتی این روزهایش، سیلی سپاه به تروریست‌های آمریکایی در عین‌الاسد است.


هوران: سه روز از اتفاقی که برای هواپیمای اوکراینی افتاد، می‌گذشت. هیچ کدام از سلبریتی‌ها یادشان نبود که 176 نفر از مردم ایران در این حادثه جان باختند. صرفاً به یک ابراز تأسف در صفحات مجازی‌شان بسنده کرده بودند. حتی کسی یادش نبود که در فراق جوانان از دست رفته کشور، تجمع کرده و شمعی روشن کند.
شنبه‌ای که گذشت، بلافاصله پس از اعلام علل سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که متأسفانه جان باختن تعدادی از هم‌میهنانمان را در پی داشت، برخی‌ها که تا سه روز اول نسبت به حادثه رخ داده بی تفاوت بودند، فرصت را مغتنم شمرده و به بهانه همدردی با بازماندگان شهدای حادثه، برپایی تجمعات غیرقانونی و سر دادن شعارهای ساختارشکنانه و بی ارتباط با موضوع و در یک کلام، فتنه انگیزی را کلید زدند. در برخی موارد نیز اقدام به پاره کردن تصاویر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی کردند!

سلبریتی‌ها نیز فضا را غبارآلود دیده و برای تحریک مردم علیه حاکمیت، به میدان آمدند. بعضی از آنها مثل جعفر پناهی(دارای محکومیت امنیتی)، رضا درمیشیان(حامی فتنه 88)، هانیه توسلی و هدیه تهرانی دوشادوش سفیر انگلیس در تجمعی که در مقابل دانشگاه امیرکبیر ترتیب داده شده بود، شرکت کردند. برخی دیگرشان نیز در صفحات اجتماعی‌شان مردم را دعوت به تجمع غیر قانونی در سطح شهر می‌کردند که با بی توجهی مردم روبرو شدند.

اساساً سلبریتی‌ها کسانی هستند که در مقاطع مختلف، به اجاره افراد دیگری در می‌آیند. گاهی تحت اجاره سیاسیون داخلی قرار می‌گیرند و گاهی هم مثل روزهای اخیر به اجاره سفارت انگلیس در می‌آیند.
بیشتر بخوانید: سلبریتی‌های اجاره‌ای/ حضور تعدادی از هنرمندان در تجمع هنجارشکنانه با هدایت سفیر انگلیس


اما مهناز افشار که خیلی وقت است در خارج از ایران به سر می‌برد و از جیب سعودی‌ها تغذیه می‌شود، آتش توپخانه‌اش علیه جمهوری اسلامی ایران شدیدتر از بقیه رفقایش است. دلیلش را هم می‌توان در توییتی که او خطاب به دختر شهید سلیمانی نوشته است، پیدا کرد. گرچه افشار در ظاهر خود را عزادار جان باختگان حادثه اخیر می‌داند، اما ناخواسته اعتراف کرده است که دلیل ناراحتی این روزهایش، سیلی سپاه به تروریست‌های آمریکایی در عین‌الاسد است. او خطاب به زینب سلیمانی نوشته بود: تو هم دختر همین سرزمینی؛ انتقام سخت که برای خون پدرت طلب کردی تا همینجا داغ بی پایانی بر هموطنهات تحمیل کرده.


هوران


البته جدای از سلبریتی‌ها، بودند نماینده‌هایی که از جان باختن هم‌وطنانمان سوءاستفاده کرده و در صدد عقده گشایی سیاسی بر آمدند.


پروانه سلحشوری که همه او را به مواضع سطحی‌اش در مجلس شورای اسلامی می‌شناسند، پس از مشخص شدن دلیل سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، با کنایه به نیروهای مسلح کشور نوشت: اعتمادی که با دروغ و فریب بدست آید، با آشکار شدن حقیقت از بین می‌رود. در این میان، روسیاهی برای آن‌هایی می‌ماند که برای حفظ قدرت، جان و مال و سرنوشت مردم و کشور را به بازی گرفتند.

سلحشوری درحالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را فریب کار و دروغگو می‌خواند، که دلایل سقوط هواپیما از زبان فرمانده هوافضای سپاه عنوان شد و سردار حاجی‌زاده اذعان کرد که خطای انسانی رخ داده در سامانه پدافندی را به عهده می‌گیرد. اما جالب است؛ در اتفاقات و حوادثی که در دولت مورد حمایت وی رخ داده و آخرین‌اش هم ماجرای گران شدن بنزین است، مشاهده نشده است که مسببین اتفاقات را بازخواست کند.


هوران


البته به نظر می‌رسد او نیز همچون مهناز افشار، از خونخواهی مردم ایران در پی شهادت سردار سلیمانی، ناراحت شده است که سپاه را متهم به قدرت طلبی و بازیچه قرار دادن مردم و کشور کرده است.

در هر حال، همانطور که در ابتدا گفته شد، سلبریتی‌ها و برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی، نه تنها ناراحت از فوت تعدادی از هم‌میهنان نیستند، که اتفاقاً از وقوع حادثه اخیر خوش‌حال هم شده‌اند. آنها اساساً دغدغه مردم را ندارند. این را می‌توان از مقایسه مواضع جماعت در قبل و بعد از مشخص شدن دلیل سقوط هواپیما فهمید.

جالب‌ آنکه خانواده قربانیان نیز، با اعلام اینکه اجازه نمی‌دهند درگذشت عزیزانشان، دست‌مایه برخی افراد برای فتنه انگیزی شود، آشوب‌های روزهای اخیر را که مورد حمایت سلبریتی‌های مدعی بوده را محکوم کرده و خواسته‌شان تنها یک چیز است: پیگیری دقیق ماجرا و برخورد با مقصرین حادثه.

چنانچه اکنون شهرهای جنوبی کشور را سیل فراگرفته و نیروهای مسلح کشور درحال کمک رسانی به مردم هستند، درحالی که سلبریتی‌های مدعی و امثال سلحشوری، دو روز است که خط تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حتی کل حاکمیت را دنبال می‌کنند. 


انجمن نویسندگان انقلابی استان گلستان هوران

Share

نظرات کاربران

نارنجستان