سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

توسعه همه جانبه گرگان با انتخاب شهردار جدید کلید خورد

کدمطلب : 17230حاج حسین ربیعی سخنگوی شورای شهر گرگان:


توسعه همه جانبه گرگان با انتخاب شهردار جدید کلید خورد/ مالیات بر ارزش افزوده بی انصافی در حق قشر ضعیف جامعه است


سخنگوی شورای شهر گرگان با اشاره به انتخاب عبدالرضا دادبود به عنوان شهردار جدید گرگان، گفت: شورا توانست با انتخاب شهردار توسعه همه جانبه گرگان را کلید بزند.


هوران؛ حاج حسین ربیعی و در بیست و ششمین جلسه رسمی علنی شورای شهر گرگان گفت: شورای پنجم بعد از چند ماه تلاش توانست انتخاب شهردار را به سرانجام برساند و ادامه توسعه همه جانبه گرگان را با انتخاب عبدالرضا دادبود به عنوان شهردار کلید بزند.


وی افزود: امیدواریم با همدلی اعضا و پرسنل شهرداری در کنار شهردار جدید بتوانیم پروژه هایی که وعده داددیم از جمله پویا کردن بافت تاریخی گرگان، ساخت شهربازی مدرن و تله کابین را جامه عمل بپوشانیم.


مالیات بر ارزش افزوده بی انصافی در حق قشر ضعیف جامعه است


سخنگوی شورای شهر گرگان خاطرنشان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده که به بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا مطرح و بعد اجرایی شد از ارزش افزوده ی تولیدات مالیات می گیرند در ایران برای مدیریت اقتصادی و جلوگیری از فرار مالیاتی و قاچاق کالا و همچنین برای جلوگیری از افزایش قیمت ها به تصویب مجلس رسید اما متاسفانه تمامی مالیات بر ارزش افزوده که از کارخانه شروع و بعد از چند واسطه به مردم می رسد سرانجام از مصرف کننده گرفته می شود، سوال ما این است که آیا اجرای این قانون آن توانست در جلوگیری از قاچاق کالا و فرار مالیاتی موفق باشد یا آنچه مسلم است آنها در گرفتن مالیات از مصرف کننده موفق بوده اند؟!


وی تأکید کرد: اکثر جامعه که اقشار ضعیف جامعه هستند چگونه و چرا باید این مالیات را پرداخت کنند چه کسی باید جواب این بی انصافی به طبقه فقیر جامعه را بدهد؟ نمایندگان مجلس به چه فکر می کنند؟


باید با سوء استفاده کنندگان از امکانات اداری با قاطعیت برخورد شود


ربیعی در بخش بعدی نطق پیش از دستور خود به خبرهای مبنی بر اختلاش مسئولین در جامعه اشاره کرد و گفت: این خبرهای درست یا نادرست اختلاس، بدبینی را در جامعه به مسئولین رواج داده است و به علت وضعیت اقتصادی مردم و بیکاری جوانان، سطح مهاجرت به خارج از کشور را افزایش داده است این ها زنگ خطر است.


سخنگوی شورای شهر گرگان متذکر شد: عدم قاطعیت در برخورد با سوءاستفاده کنندگان از امکانات اداری و از طرف دیگر نبود درآمد و مشکلات روزافزون مردم باعث افزایش فاصله طبقاتی شده است، ادامه این روند با توجه به تبلیغات گسترده ضدانقلاب و استکبار جهانی بسیار خطرناک است.


زلزله زدگان کرمانشاه را یک سال در شهرهای مختلف کشور اسکان بدهیم


ادامه نطق پیش از دستور ربیعی به زلزله زدگان غرب کشور اختصاص داشت که در این باره ابراز کرد: براستی کودکان و سالخوردگان چگونه این سرمای شدید را تحمل می کنند جدای از اینکه سپاه پاسداران با ساخت کانکس ها خدمت بزرگی ارائه می دهد اما نمی شود در کوتاه مدت مشکل این عزیزان را حل کرد.


وی طی ارائه یک پیشنهاد، گفت: چقدر خوب بود در تمامی استان ها و شهرهای کشور پذیرای این عزیزان می بودیم و هر شهری با توجه به جمعیت خود تعدادی از این ها را اسکان می داد و برای یک سال مهمان ما در کل کشور می شدند و هلال احمر مخارج یک سال آنها را با کمک های مردمی تامین می کرد در این مدت هم مسئولین تمام همت خود را برای ساخت منازل مسکونی آنان انجام دهند.


ربیعی ادامه داد: بهتر است 30هزار خانه در کل کشور زلزله زدگان را اسکان می دادند و بعد از یک سال اینها را بر می گرداندند. کار آنقدر بزرگ است که با تبلیغات دو سه روزه جمع نمی شود هنوز هم دیر نیست.


اگر در گرگان زلزله بیاید در حاشیه شهر خسارات زیادی خواهیم داشت


سخنگوی شورای شهر گرگان خاطرنشان کرد: در خصوص حوادث غیرمترقبه، پیشگری و مدیریت حوادث ما ضعیف است و اگر در گرگان زلزله بیاید در حاشیه شهر مشکلات زیادی خواهیم داشت باید به فکر بافت های فرسوده شهر باشیم و مدیریت شهری برای استحکام و تجدید بنا و حاشیه نشینی فکری بکند

Share

هوران را در چیام رسان سروش دنبال کنید

نظرات کاربران

نارنجستان